'Peygamberimiz'e Saygı, Zulme Lanet yürüyüşü' düzenlendi

Erzurum Sivil Toplum Kuruluşları Platformu (ESTP) tarafından, "Peygamberimiz'e Saygı, Zulme Lanet Yürüyüşü" düzenlendi. Bu kapsamda Charlie Hebdo dergisiyle dünya üzerinde Müslümanlara yönelik zulüm ve baskılar protesto edildi.Merkez Yakutiye...

'Peygamberimiz'e Saygı, Zulme Lanet yürüyüşü' düzenlendi
Erzurum Sivil Toplum Kuruluşları Platformu (ESTP) tarafından, "Peygamberimiz'e Saygı, Zulme Lanet Yürüyüşü" düzenlendi. Bu kapsamda Charlie Hebdo dergisiyle dünya üzerinde Müslümanlara yönelik zulüm ve baskılar protesto edildi.

Merkez Yakutiye ilçesinde, Narmanlı Camisi önünde öğle namazından önce toplanan binlerce kişi, namazdan sonra tekbir ve sloganlar eşliğinde Havuzbaşı'ndaki Kent Meydanı'na kadar yürüdü. Yürüyüşe, şehirdeki 67 sivil toplum kuruluşu destek verdi. Hz. Muhammed (SAV)'in isminin yazılı olduğu serlevhalarla yürüyen binlerce kişi, Kent Meydanı'nda salalar eşliğinde toplandı. Kur'ân tilavetinin ardından Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan adına konuşan Genel Sekreter Yardımcısı Ünsal Kıraç, İslam coğrafyasında akıtılan kanların hesabını bir gün Allah'ın soracağını söyledi. ESTP Başkanı Mustafa Güvenli de Âlemlere Rahmet Hz. Muhamemed (SAV)'e yapılan saldırıları lanetle kınadıklarını belirtti. Güvenli, Charlie Hebdo saldırısının arkasında İsrail'in ve Haçlı zihniyetinin bulunduğunu söyledi. Allah ve Rasulü'ne savaş açanların kaybetmeye mahkum olduğunu vurgulayan Güvenli, Müslümanlara zulüm uygulayan ülkeler ve İsrail mallarına boykot çağrısında bulundu. Erzurum İl Müftüsü Hasan Çınar'ın okuduğu duanın ardından vatandaşlar olaysız şekilde dağıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER