Polis ile Suriyeli çocuğun renkli satranç mücadelesi

Edirne’de bir polis memuru ile Suriyeli sığınmacı çocuk arasındaki satranç mücadelesi eğlenceli anlar yaşattı. Akşam saatlerinde başlayan Suriyeli akını gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti. Suriyelilerin Edirne’ye geleceği bilgisini...

Polis ile Suriyeli çocuğun renkli satranç mücadelesi
Edirne’de bir polis memuru ile Suriyeli sığınmacı çocuk arasındaki satranç mücadelesi eğlenceli anlar yaşattı.

Akşam saatlerinde başlayan Suriyeli akını gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti. Suriyelilerin Edirne’ye geleceği bilgisini alan İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri şehrin girişlerin yoğun güvenlik önlemi aldı. TEM otoyolu başta olmak üzere şehrin bütün bağlantı yollarında kontrol noktası oluşturan polis ve jandarma araçları şüpheli gördükleri araçları durdurdu. İçinde Suriyelilerin sığınmacıların olduğu araçlar otogara çekildi. Sığınmacılar araçlardan indirilerek Edirne otogarında bir araya getirildi.

200'ü aşkın Suriyelinin önemli bir bölümünü kadın ve çocuklar oluşturdu. Yetişkinler bir arada dinlenirken çocuklar da oyuna daldı. Oyuna bir süre sonra Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Abdullah Şen de katıldı. Polis memuru ile 3,5 yaşındaki Suriyeli Abdülkerim Şen arasındaki satranç mücadelesi eğlenceli geçti. Oyunu polisin mesai arkadaşları ile Suriyeli sığınmacılar da ilgi ile takip etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224