Rabia Naz Vatan’ın babası hakkında tutuklama kararı

Rabia Naz Vatan nasıl öldü? Kızı Rabia Naz'ın şüpheli ölümünün aydınlatılması için 19 aydır mücadele eden baba Şaban vatan ile Gazeteci Canan Coşkun ve belgesel yönetmeni Kazım Kızıl tutuklama talebiyle sevk edildi.

Rabia Naz Vatan’ın babası hakkında tutuklama kararı

Rabia Naz Vatan’ın 19 aydır aydınlatılamayan ‘şüpheli’ ölümünü araştırmak için Eynesil’e giden gazeteciler Canan Coşkun ve Kazım Kızıl ile Rabia Naz Vatan'ın babası Şaban Vatan tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Haberi Gazeteci Burcu Karakaş sosyal medyadan duyurdu. İşte o paylaşım;

“Gazeteci Canan Coşkun, belgesel yönetmeni Kazım Kızıl ve Rabia Naz Vatan'ın babası Şaban Vatan tutuklama istemiyle sevk edildi.”

DÜN GÖZALTINA ALINMIŞLARDI

Rabia Naz Vatan’ın şüpheli ölümünü araştırmak için TBMM’de kurulan komisyon, Giresun’un Eynesil ilçesine gitti. Meclis Komisyonu’nu takip eden gazeteci Canan Coşkun ve belgeselci Kazım Kızıl, Giresun’un Eynesil ilçesinde gözaltına alınmıştı.

BABA ŞABAN VATAN BU SABAH GÖZALTINA ALINMIŞTI

Giresun’un Eynesil ilçesinde şüpheli bir şekilde ölen Rabia Naz Vatan’ın adalet arayan babası Şaban Vatan da, bu sabah saatlerinde gözaltına alınmıştı.

Şaban Vatan’ın eşi Atike Naz ise, eşinin gözaltına alınmasının ardından gazeteci Metin Cihan'a mesaj göndererek “Herkese haber ver ne olur” diye seslenmişti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Metin
Metin - 4 hafta Önce

adalet illede adalet güçlünün hüküm sürdüğü adalet değildir bir baba çocuğunu nasıl öldüğünü ortaya çıkarmaya çalışıyor

hüseyin eryiğit
hüseyin eryiğit - 4 hafta Önce

ölen bir çocuğun babası ve bunu araştıranlar niye tutuklanırlar ki çok merak ediyorum

SIRADAKİ HABER