Samsun'a yatırım yapacak olan Araplar kenti incelemeye geldi

Samsun`un 'Saklı Cennet' ünvanlı turistik ilçesi Ayvacık’ta 3 konaklama yatırımı yapmaya hazırlanan Medineli iş adamı Hassan Ashoor, inlemelerde bulunmak üzere geldiği şehirde yerel yöneticileri ziyaret etti. İlk olarak Büyükşehir Belediye...

GÜNCEL 29.07.2015, 16:26
Samsun'a yatırım yapacak olan Araplar kenti incelemeye geldi
banner257
Samsun`un 'Saklı Cennet' ünvanlı turistik ilçesi Ayvacık’ta 3 konaklama yatırımı yapmaya hazırlanan Medineli iş adamı Hassan Ashoor, inlemelerde bulunmak üzere geldiği şehirde yerel yöneticileri ziyaret etti. İlk olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı ziyaret eden Ashoor, yatırımları hakkında bilgi verip taleplerini iletti.

Samsunlu yöneticilerin yabancı yatırımcılara yönelik bazı kurumlarla ortaklaşa yürüttüğü uluslararası turizm ve tanıtım gezileri, meyvelerini vermeye başladı. Arap ülkelerinde de gerçekleştirilen tanıtımlar neticesinde Arap yatırımcılar, 'Saklı Cennet’e yatırım yapmak için birbiriyle yarışıyor. Ayvacık’dan, ortakları ile birlikte toplamda 21 bin dönüm arazi satın alan turizmci Hassan Ashoor, konaklamaya yönelik 3 proje hazırladı. Ashoor, ilçede 56 dairelik normal konut, 30 dairelik apart otel ve 5 villa yapacak. Arkadaşı olan iş adamı ise 90 dairelik konut inşa edecek. İlçeden 2-3 arsa daha almak isteyen iş adamı Hassan Ashoor, Gürgenyatağı mevkiinde villaların inşaatına başladığını açıkladı. 3 ay içinde de apart otelin temelini atacaklarını ifade eden Medineli iş adamı, 12 dönümlük arazisindeki yatırımları ilçeye büyük katma değer kazandıracağını kaydetti.

'AYVACIK, HAKİKATEN SAKLI BİR CENNET'

Turistik ilçe Ayvacık’ı 2 yıl önce tanıtımlar sayesinde keşfettiklerini hatırlatan iş adamı Hassan Ashoor, “Ayvacık, Araplar için keşfedilmeyi bekleyen bir yer. Ayvacık`ın fotoğraflarını alıp Suudi Arabistan`da firmamızın reklamlarında kullandık. Araplardan ciddi beğeni ve talepler aldık. Araplar tatil köyü seviyor. Arap aileler kalabalık ve rahat etmek istiyor. İlk önce villa ve apart otel yapmak için arsa satın aldık. Villaların inşaatı başladı. Apart otelin de inşaatına 3 ay sonra başlıyoruz. Ayvacık’ı turizm cenneti yapabiliriz. Çok güzel bir yer. Bunların dışında başka projelerimiz de var. Turistik bir lokanta yapmak istiyoruz. Arkadaşımın ise 9 dönümlük arazisi var. O da villalar yapacak. Ayvacık’ın geleceği çok parlak.‘’ şeklinde konuştu.

Başkan Yılmaz’a projelerle ilgili bilgi veren Hassan Ashoor, alt yapı yatırımlarının tamamlanması ve teleferiğin mutlaka yapılmasının ilçe turizmi için önemli olduğunu da sözlerine ekledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ise Ayvacık'ta alt yapı ve turizm yatırımlarına devam edeceklerini belirterek, ilçenin turizm potansiyelini en üst seviyeye çıkaracaklarını vurguladı. Başkan Yılmaz, tüm yatırımcıları Ayvacık'a davet etti.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?