Şok 15 Temmuz Detayı! Devrimden sonra Kahramanmaraş Valimizi de belirlemiş olduk

FETÖ’cü eski polis İnan Kazan'ın 15 Temmuz darbe girişimini “devrim” olarak nitelendirdiği ve "Devrimden sonra Kahramanmaraş Valimizi de belirlemiş olduk" dediği ortaya çıktı.

Şok 15 Temmuz Detayı! Devrimden sonra Kahramanmaraş Valimizi de belirlemiş olduk

15 Temmuz darbe girişiminin ardından bugüne kadar birçok örgüt mensubu deşifre edildi. Darbe girişimini planlayan örgüt mensuplarının kullandığı kriptolu programlardan da attığı mesajların çözümü tek tek yapılıyor. Bu sayede örgütün 15 Temmuz’u nasıl planladığı da belirleniyor. 

Yargıtay 16. Ceza Dairesi tarafından FETÖ terör örgütü üyeliği suçundan cezası onanan eski polis İnan Kazan ile ilgili kararda, örgütün 15 Temmuz darbe girişimini ne kadar kanlı planladığı gözler önüne serildi. Kazan’ın kullandığı belirlenen örgütün kripto haberleşme programlarından Kakao Talk’ta darbe girişiminden 4 ay önce 9 Mart 2016 ve 19 Temmuz 2016 tarihleri arasında gönderdiği mesajlarda dikkat çeken ifadeler yer aldı. 

Çözülen mesajlarda FETÖ’cü İnan Kazan’ın 15 Temmuz darbe girişimini “devrim” olarak nitelendirdiği dikkat çekiyor. Mesajlarda “Devrimin heyecanına ver ağam. Onu da asalım. Biz hocamızla beraberiz. Devrimden sonra Kahramanmaraş Valimizi de belirlemiş olduk. Kaymakamlıktaki saygı duruşu sireni ve İstiklal Marşı’na uyandım. ‘Lan devrim mi?’ diye heyecan yaptım” ifadeleri yer aldı. 

"FATİH TERİM VE AYKUT DEMİR'İ ASALIM"

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi için kanlı bir plan yaptığı atılan mesajlarla deşifre oldu. FETÖ’cü Kazan’ın “Durak köyü Fetullah Gülen havalimanı olacak bu işin kaçarı yok. Devrimden sonra Aykut Demir’i Trabzon meydanına asalım. Fatih Terim’i de teşekkür konuşması eşliğinde asalım” şeklinde mesajlar attığı tespit edildi. “Durak köyünü yerle bir etmemiz için artık hiçbir engel yok” diyen sanık Kazan’ın 15 Temmuz darbe girişimi sırasında ayrıca “Tereddüt ettiğim bir nokta var. Yukarıdan mı bombalayalım? Tanklarla mı olsun?” attığı mesajla örgütün hain yüzünü bir kez daha ortaya koydu.

Darbe girişimi sonrasında ‘maklube’ yapacaklarını kaydeden sanık Kazan’ın, “Abilerin ve maklubenin olduğu her yerde varım” dediği belirlendi. Kazan’ın 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin emniyetin WhatsApp grubuna “Askere direnmesin kimse, çeker vururlar” şeklinde mesaj attığı belirtildi.

FETÖ'YÜ REDDETTİ

Sanık İnan Kazan, ifadesinde örgütsel bir savunma olarak FETÖ ile bağlantısını reddetti. Kararını veren mahkeme “Sanığın darbeyi önceden bildiğini ve FETÖ silahlı terör örgütü ile hiyerarşik bağ kurduğunu gösterir mesaj içerikleri elde edilmesi karşısında sanığın savunmalarına itibar edilmemiş, vicdani kanı kesin, tutarlı ve çelişmeyen verilere dayandırılmıştır” dedi. (Ebru Karatosun - Türkiye Gazetesi)

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2018, 19:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cocuk
Cocuk - 9 ay Önce

Yalan dolan işler

ekonomi
ekonomi - 9 ay Önce

Şehrimiz için ekonomik hareketliliğin artması lazım. İşsizlik sorunu için çözümler bulmak lazım.

Ekşioğlu imdat
Ekşioğlu imdat - 9 ay Önce

Fetos un artiklari hala büyük şehirde koltuğunu koruyor ama ?. Bu ne perhiz bu ne turşu?

Ekrem nacar
Ekrem nacar - 9 ay Önce

Şerefsiz kalleş fetoculer emellerine ulaşamadı rabbim bozdu kirli oyunlarını

Öğrenci
Öğrenci - 8 ay Önce

Darbe engellenmiş bitmiş bir olay, bundan yargıda görevlendirilen hakim,savcı, avukatlar dışında diğer kişilerim tek yapabileceği gerekli dersi çıkarıp yoluna bakmak olmalı, bu ülke geçmişte ne savaşlar, ne darbelerden çıkmış bir ülke, yok olacakken küllerinden doğmuş bir milletiz bu tip geçmişe takılı kalıp, ileri adımlar atmamak O Dış güçlere karşı bizi daha da zayıflatıcakdır, Şimdi diyeceksiniz ben ne yapacağım, ilim bilmem, bilim bilmem....
Sizler bir okuyan çocuğa manevide olsa destek verebilirsiniz, Çöp mü topluyorsun en iyi şekilde topla, Mağazamı işletiyorsun en iyi şekilde işlet, terzi misin en iyi elbiseyi dik, doktor musun en iyi şekilde hastalarına bak, tıbbı ilerletmeye çalış, anne/baba mısın en güzel çocukları yetiştir,
15 temmuzun valisi, darbeci gülen bunlar bizim kafamızı yormamalı, varsayalım kötü bir hastalık geçirdik ama atlattık bunu tekrar geçirmemek için çabalarız ama hayatı sadece bunu düşünerek devam ettiremeyiz.
Son olarak Atatürkün dediği gibi "ÜLKESİNİ EN ÇOK SEVEN, GÖREVİNİ EN İYİ YAPANDIR"

SIRADAKİ HABER