SP'li Ağdağ: Devlet şeffaf yönetilmeli, israf durdurulmalı

Milli İttifak'ın Saadet Partili milletvekili adayları ilçe gezilerinde seçmenlerle buluştu. Adaylar Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Lütfü Yücelik'i de ziyaret etti. Milletvekili adayı Atik Ağdağ, halkın büyük teveccühü ile karşılaştıklarını...

SP'li Ağdağ: Devlet şeffaf yönetilmeli, israf durdurulmalı

Milli İttifak'ın Saadet Partili milletvekili adayları ilçe gezilerinde seçmenlerle buluştu. Adaylar Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Lütfü Yücelik'i de ziyaret etti. Milletvekili adayı Atik Ağdağ, halkın büyük teveccühü ile karşılaştıklarını...

27 Mayıs 2015 Çarşamba 13:42
SP'li Ağdağ: Devlet şeffaf yönetilmeli, israf durdurulmalı
banner208
Milli İttifak'ın Saadet Partili milletvekili adayları ilçe gezilerinde seçmenlerle buluştu.
Adaylar Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Lütfü Yücelik'i de ziyaret etti.

Milletvekili adayı Atik Ağdağ, halkın büyük teveccühü ile karşılaştıklarını söyledi. Ülkenin ekonomik olarak battığını ve iktidara gelmeleri halinde çözüm reçetelerini uygulamaya sokacaklarını belirten Ağdağ, "Esnafımız perişan durumda. İşsizlik ve gelir dağılımındaki adaletsizlik artmaktadır. İç ve dış borç artmakta, borçların anapara ve faiz ödemeleri yeniden borçlanarak karşılanmaktadır. Ülkemizin toplam borcu; devletin ve özel sektörün dış borcu ile gerçek ve tüzel kişilerin iç piyasadaki kredi borcu toplamda 1 trilyon 155 milyar dolar bir borç yükü oluşturmaktadır. Toplanan vergilerin önemli bir kısmı faiz ödemelerine gitmektedir. Devlet her sene 50 milyar TL’den fazla faiz ödemektedir. Sonuç olarak, toprakları bereketli, çalışkan ve genç nüfuslu bir millet ve ülke olmamıza rağmen, halkımız işsizdir ve borca esir edilmiştir. Vergi, zam, faiz, düşük ücret ve düşük taban fiyatları vasıtasıyla, halkın sahip olduğu bütün imkânlar elinden alınmaktadır. Ekonomide hedeflerimiz şunlar; müteşebbis insan gücünü harekete geçirecek bir yatırım atmosferi oluşturmak, üretim seferberliğini gerçekleştirmek, işsizlik sorununu tamamen çözmek, enflasyonu bir sorun olmaktan çıkarmak, TL’nin değerini güçlendirmek ve dengede tutmak, faizi gereksiz kılmak, iç ve dış borçları sıfırlamak, vergi ve harcama politikaları kapsamında başta devletin her birimi şeffaf bir hale getirilecek, hesap verebilirlik ilkesi yerleştirilecektir. Böylece devlet halka kolay bir şekilde sürekli olarak hesap verecektir. Devletin verimli olmayan birimleri daraltılacak, kaynak israfı ortadan kaldırılacaktır. Hali hazırdaki haksız vergi sistemi revize edilecek, üreticilerin ve tüketicilerin maruz kaldıkları haksız vergiler hak ve adalet temelinde yeniden düzenlenecektir." dedi.

ÇALIK: 'MİLLET YETER KARDEŞİM' DİYOR

Milli İttifak'ın diğer milletvekili adaylarından Faik Çalık, Aşkale'de vatandaşlarla bir araya geldi. Çalık, ülkenin kötü yönetildiğini ve halkın Milli İttifak'ı 'kurtarıcı' gördüğünü belirterek, "Birçok ilçeyi, köyü, mahalleyi ziyarete diyoruz. Önceki seçimlerden çok farklı bu seçim. Halk duygusal olarak İktidar partisinden kopmuş durumda. Halkımız televizyonlardaki yanlı haberlerin artık farkında. Devlet imkanlarının seçimler için seferber edildiğinin de farkında. Medyaya uygulanan baskının da biz farkındayız. Önceki seçimde halk ziyaretlerimizde 'oyları bölmeyin' diye sitem eden seçmen şimdi Milli İttifak'ı kurtarıcı görmekte ve 'yeter kardeşim, yeter' diyor. Bu seçim iktidar partisi yanlışlarının dersini alacak. Yolsuzluk haberlerinin, yandaşlıkların, torpilin, yoksulluğun halkta büyük bir öfke oluşturduğunu görmekteyiz. Özellikle genç seçmenlerden çok yoğun teveccüh var. İşsizlik, yoksulluk, göç ve borçlar milletimizin belini bükmüş durumda. İlçelerde belediyelerinde hizmeti bırakıp seçim için çalıştığını görüyoruz. Millet kararını değiştirmiş. Erzurum en farklı sonuçları sandıkta görecek. Meclis'e girince yaşanan yolsuzluk, yandaşlık, israfın hesabını soracağız. Bir memurun 1 TL'sinin bile hesabını çıkarıp soran devlet milyonlarca liraya araç kiralama, konut kiralama usulsüzlüklerinin hesabını sormuyor. İsrafın ve usulsüzlüğün haddi var hesabı yok." diye konuştu.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner124

banner122

banner215

banner222

banner223

banner226

banner154

banner191

banner126

banner224

banner217

banner225