Suriyeli gelinler Kahramanmaraş'ta 1 numara oldu!

Suriyeli genç kızlar, 7 bin Kahramanmaraşlı damadı kaptı.

Suriyeli gelinler Kahramanmaraş'ta 1 numara oldu!

Suriye’deki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye yerleşen ve evlenme çağına gelen Suriyeli genç kızlar, Türk damatları kaptı. 3 yılda 7 bin Suriyeli genç kız, Kahramanmaraşlı ailelere gelin oldu. Suriye’de 8 yıldır süren savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyeli ailelerin evlenme yaşına gelen kızlarından binlercesi Türk damatlarla hayatlarını birleştirdi. 

Kahramanmaraş'ın neredeyse her ilçe ve mahallesinde Suriyeli gelinler çoğalırken, evlenme çağına gelen, genç Türk kızları zorluk yaşamaya başladı. Türk erkeklerinin odak noktası, Suriyeli kızlar oldu. 

RUS GELİNLER AZALDI

2019’da dikkat çeken bir diğer ayrıntı da geçtiğimiz yıllarda üçüncü sırada yer alan Azerbaycanlı gelinlerin 2019’de ikinciliğe yükselmesi oldu. Rusya ile yaşanan krizlerin de etkisiyle 2019 Rus gelin tarafında en düşük evlilik imzasının atıldığı yıl oldu. 2019’de Türklerle evlenen Rus gelin sayısı 1.134 oldu. 2019’de Alman gelin sayısı 2.608, Ukraynalı gelin sayısı da 1172 oldu.Son üç yılda 62 bin 369 yabancı gelin Türk damatlarla evlendi.

SURİYELİ DAMAT DA VAR 

Öte yandan Suriyeli damat sayısı da, gelinler kadar olmasa artıyor. Son üç yılda Suriyeli damat sayısı 941 oldu. Yabancı damatlarda ilk sırayı Almanlar kaptı. Alman damat sayısı son üç yılda 4 bini aştı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
akpli
akpli - 5 ay Önce

Evet istedikleri plan yavaş yavaş işliyor.Türk milleti asimile olmaya başladı.10 yıl sonra nüfus olarak bizi geçecekler.Allah sonumuzu hayır etsin

bilgin
bilgin @akpli - 5 ay Önce

evlenenler Hristiyan ya da Musevi olsa hiç sesiniz çıkmıyor nedense
bu kadar mı islam düşmanısınız

Maraşlı
Maraşlı - 5 ay Önce

Maraş'ın kızlarında anlamsiz bir hava var. Beyaz atlı prens ve bol maaşlı koca mi istiyorlar anlamadım, ha erkekleri sanki çok iyi, onlarda şimdilerde çalışan, çocuk yapıp çocuğun her işini annesine yikip, evin her işini hanımına yaptırıp akşam eve gelince koltuğa uzanmak isteyen tipler olmuş.

hartlp
hartlp - 5 ay Önce

arablaşıyoruz desene ahh ak parti ahhh

Maraş Lı
Maraş Lı @hartlp - 5 ay Önce

Kıyamet alametlerini akp ye mal etmekte ne oluyor

ulubatlı
ulubatlı - 5 ay Önce

müjdeler olsun, bunlardan türeyen yeni nesil ülkemizi uçuracak! Vahhh Vahhh.....Vahhhhh

Boz Kurt
Boz Kurt - 5 ay Önce

Tamam suriyeli gelin aldınız anlarımda suriyeli damat nedir

Ahmet enes
Ahmet enes - 5 ay Önce

Yokluk gören kadın her zaman iyidir.Türk yada suriyeli farketmez.

Patron
Patron - 5 ay Önce

Darısı bana olsun bende düşünüyorum

Ekrem nacar
Ekrem nacar - 5 ay Önce

Bir Türk erkeği olarak illede ve illede türk kızı diyorum. Kurban olsunlar Türklere ve Türk kızlara Türk kızlarını türk analar yetiştirir . Şunu unutmayın ki çocuk doğurmak la iş bitmez ona kaldiysak ittde doğurup atıyor bakmadiktan sonra ne anlamı var. Ama türk kızı öyle değildir.

46,5
46,5 - 5 ay Önce

Ne kadar provakatif bir haber.

Ensar
Ensar - 5 ay Önce

Suriyeli demeyelim onlar bizim muhacir din kardeşimiz. Biz kardeşlerimize evimizi böyle açarız

Maşallah MAŞALLAH
Maşallah MAŞALLAH - 5 ay Önce

Türk erkekleri olarak bir kız istemeye gittiğimiz de evin varmı araban var mı memur musun . bunlardan 3 ü varsa hemen veriyorlar yoksa da vermiyorlar tek çare suriyeliler

Elif ister
Elif ister - 5 ay Önce

İyiyden iyiye içimize giriyor yakında bizi sınırdışı ederlerse şaşmayın Allah sonumuzu hayır etsin devlet hiç bir şey yapmıyor Türkiye yaşanılmayacak şehir oldu

MARAŞLI ÖKKEŞ
MARAŞLI ÖKKEŞ - 5 ay Önce

Acaba neden?

Musa Abdurahmanoglu
Musa Abdurahmanoglu - 5 ay Önce

Başlarım suriyeli geline bizim kızlarımızın eli su dökemezler

Kütahyalı kız..
Kütahyalı kız.. - 5 ay Önce

Boz Kurt..amacın nedir koçum suriyeli gelinlerdn ne fayda bekliyorsunuz??Vatanını bırakıp kaçandan hayır gelmez.Türk bayrağını indiren/ezen suriyeli-Türklere saldıran/öldüren suriyeli-Türklere hakaret eden suriyeli ne niceleri..ülkemizde taşkınlık çıkarmaktalar araptan Türke dost olmaz araplar tarih boyunca Türklere ihanetet etmiştir sırtından vurmuştur ve ülkemizdeki araplar ülkeyi mahvwtmekteler...sizde gelin alarak ülkeyi daha çıkmaza sokuyorsunuz yazıklar olsun!

Ali sert
Ali sert - 5 ay Önce

Maras in kızları 7 dereden su istiyor bundan sonra genç olsam bende suriye li alırdım

SARI
SARI - 5 ay Önce

ver mehteri veeerrrrr

Orhan
Orhan - 5 ay Önce

Adam gibi haber yapın insanları kışkırtmaya yönelik haberler yapmayın

Hanif
Hanif - 5 ay Önce

Bu kadar talep varsa demekki insanlar memnun , gerisini Türk kızları düşünsün , rekabet her zaman eyidir vesselam ,

ali
ali - 5 ay Önce

Olaya ensar ve Muhacir olarak bakmak isteriz Ama burada ters giden bir durum var Ülkesinde savaş olan gençler bizim ülkemizde çarşı pazar parklar her taraf dolu bide işin aslı var gelin de olur damatta ama bunlar birde karısını boşayıp Suriyeli kadınla evlenenler var bu yıkılan yuvalar ne olacak bu işin ne ensarı ne muhacıri kalmış bu işin cılkı çıkmış

Ali
Ali - 5 ay Önce

Ellere varda bana yokmiii


SIRADAKİ HABER