TGF’den medyaya yapılan baskılara kınama

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF), Doğan Medya ile ilgili başlatılan soruşturmanın kaygı uyandırdığına işaret ederek, medyaya yapılan baskıları kınadı.TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, seçimler yaklaştıkça medyaya yönelik baskıların...

TGF’den medyaya yapılan baskılara kınama
Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF), Doğan Medya ile ilgili başlatılan soruşturmanın kaygı uyandırdığına işaret ederek, medyaya yapılan baskıları kınadı.

TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, seçimler yaklaştıkça medyaya yönelik baskıların dayanılmaz boyutlara vardığını vurguladı. Basının her dönem günah keçisi haline getirilmesinin alışkanlık haline geldiğinin belirtildiği açıklamasında şöyle denildi:
“Doğan Medya’ya karşı başlatılan soruşturma, zamanlama açısından manidardır. Ülkemiz seçimlere giderken ve halkın iradesinin sandığa gerçek anlamda yansıması gerektiği gerçeği ortadayken, medyanın bir kesiminin bilinçli olarak baskı altına alınması kabul edilemez. Yönetenlerin kendileri gibi düşünmeyen her kesimi susturmaya yönelik çabaları antidemokratik ülkelere özgü bir uygulamadır, aynı zamanda demokrasiye vurulmuş en ağır darbelerden biridir. Ülkemiz basın özgürlüğü açısından hazin bir noktaya getirilmiştir ve ne yazık ki evrensel standartların çok gerisine düşürülmüştür. Medyaya karşı yapılan her hamlenin, basın özgürlüğünü daha da sınırlandırdığı ve medya sahipleri ile gazetecileri sindirip korkutmaya yönelik atılan her adımın da ülkemizin uluslararası alandaki saygınlığına gölge düşürdüğü bilinmelidir. TGF hangi medya kuruluşuna olursa olsun, bu minvalde yapılan ve yapılacak olan her türlü baskıların karşısındadır, karşısında olmaya da devam edecektir.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224