Ucubeler Şehri Kahramanmaraş Manşetimize Planlı Tepki ve Haber46'nın Durduğu Yer

Dün Kahramanmaraş'ın simgesi haline gelen Özel İdare İş Merkezinin yıkılması haberimizle ilgili planlı-programlı bir saldırıya maruz kaldık. Aynı dakikalarda birbirleriyle bağlantılı kişilerin yaptığı hakarete varan yorumlar incelendiğinde ilginç sonuçlara ulaştık.

GÜNCEL 12.01.2022, 09:20 13.01.2022, 07:36
Ucubeler Şehri Kahramanmaraş Manşetimize Planlı Tepki ve Haber46'nın Durduğu Yer
banner257

Kahramanmaraş'ta bulunan ve artık tüm Türkiye'nin bildiği Özel İdare İş Merkezi yıkılıyor. Yıkılmasına sebep olan anlayışın Google'da "dünyanın en saçma binası" yazıldığında aramalarda işk sıralarda çıkmasından beslendiğini de biliyoruz.

Dün yaptığımız haberde Kahramanmaraş'a yakışmayan tek binanın Özel İdare İş Merkezi olmadığını, 10 sene önce Orta Halin yerine yapılan Kültür Park'ın da bu şehre hiç yakışmadığını ifade ettik.

Bu haberimizden sonra gece saatlerinde aynı dakikalarda çok sayıda kişi tarafından sosyal medyada saldırılara maruz kaldık. Saldırıda bulunan kişileri kontrol ettiğimizde tamamının birbiriyle bağlantılı olduğunu ve yine tamamının başka aynı kişilerle ilişki içinde olduklarını fark ettik. Yani anlaşılıyordu ki, akılsız bir üst akıl emir vermiş ve adamlarını harekete geçirmişti.

Dünkü ifademizi bir defa daha tekrar etmek istiyoruz. Özel İdare İş Merkezi ne kadar ucube bir binaysa Kültür Park'da o kadar ucubedir.

Öncelikle ucubenin kelime anlamını yazalım. TDK'dan baktığmızda Ucube kelimesinin anlamının "Çok acayip, şaşılacak kadar çirkin olan:" olduğunu göreceğiz.

Bir; Ucube değilse Özel İdare İş Merkezini neden yıkıyorsunuz? 

Peki; Kültürpak ucube değil mi? Çok mu seviyorsunuz?

Yeni imar planları ucube değil mi?

Daracık yollar, caddeye çıkmayan sokaklar, bazen genişleyen, bazen daralan caddeler ucube değil mi?

Aynı cadde üzerinde hem 5 katlı hem 12 katlı binanın olması acayip bir durum değil midir?

Sırf bir kodamanın arsasına çıkıyor diye dümdüz gitmesi gereken bir caddenin, sokağın yılan gibi eğri büğrü gitmesi ucube bir düşüncenin ürünü değil midir?

Caddede giderken önünüze ya bir cami, ya bir apartman ya bir sağlık ocağı, ya bir eczane çıkması ucube değil midir?

Cetvelle çizilmiş gibi tek bir caddenin olmamasına ucube demeyeli mi?

Şehrin önceliklerinin hiç düşünülmediği bir şehirleşmeden bahsediyoruz. Bu acayip çirkin bir durum değil midir?

Baraj manzaralı mezarlık yapıldı bu şehirde, gıkınız çıkmadı. Barajın yanıbaşına organiza Sanayi yapıldı, fabrikalar kuruldu, ses etmediniz. Barajın yanında fabrikanın ne iş var demediniz.

Bu şehrin ovası giderken sustunuz, suyu giderken sustunuz, dağı giderken sustunuz, ormanları giderken sustunuz. 

Otogar yapılırken biz bu otogarın hem yerinin yanlış olduğunu, hem de şehrimiz için yetersiz kaldığını yazdık, siz yine sustunuz. Ne oldu? Yıkılıp geri yapıldı bu milletin kaynakları heba edildi.

Yıllardır bas bas bağırıyoruz. Ahır Dağına dokunmayın diye. Ahır Dağı olmazsa Maraş, Maraş olmaz. Ahır Dağının göğsüne bir hançer gibi sokulan binalara ses etmediniz. Biz bunlara ucube diyoruz diye bize saldıracaksınız, öyle mi? Yok öyle yağma.

Bu şehirdeki ucubeleri yazsak kitap olur, yetmez ansiklopedi olur. Sırf sizin bu şehri keyfinize göre mahvetmenize izin vermiyoruz diye bize saldıracaksınız da biz geri adım atacağız ha! Tek adım geri atan namerttir!!!

Bu şehre sahip çıkacaksanız, yapılan yanlışları yazdığımız için bize değil, o yanlışları yapanlara söz edeceksiniz ki bir kıymeti olsun.

Ahır Dağındaki ormanların içinde yükselen 10-15 katlı binalara ucube demeyecek miyiz?

Şehrin girişleri ucube değil mi? Hangi şehre girerken bu kadar çirkin görüntüler karşılıyor sizi?

Yahu yaptığınız Kanalizasyon çalışmalarında kapattığınızı iddia ettiğiniz yere araba düşüyor bu şehirde. 

Neyse...

...

Zaten bizi dinlediğiniz yok. Hiç olmazsa inandığımız doğruları yazalım da "Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır" hadisi şerifinin ağırlığı altında ezilmeyelim.

Alimlerin serdarı Hz.Ali, “Haksızlık önünde eğilmeyiniz, çünkü hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.” diyor. Şehrimizi kaybediyoruz, susalım da şerefimizi de mi kaybedelim.

Bu şehrin mahvolmasına engel olamıyoruz. Hiç olmaza "Bir kötülük (haksızlık) gördüğünüzde onu elinizle düzeltin. Gücünüz yetmiyorsa dilinizle düzeltin. Ona da gücünüz yetmiyorsa kalbinizle buğzedin. Bu da imanın en zayıfıdır.” hadis-i şerifinde emrettiği gibi yanlışı elimizle düzeltemiyoruz, hiç olmazsa dilimizle kalemimizle düzeltmeye çalışalım.

Haber46 16 senedirbu şehrin yazılmayan tek bir sorununu bırakmadı, yazmaya da devam edecek.

Bu, böyle biline.

Yorumlar (55)
Bertizli 2 hafta önce
Haber46 nın durduğu yer bizim de durduğumuz yerdir. Şehrimizde doğruları yazan bir tane basın kuruluşu kaldı. O da Haber46. Onu da susturup keyiflerine göre at oynatmak istiyorlar. Cesaretiniz varsa gelin beraber gezelim şehri. Size bir günde bin tane ucube göstermezsem kendimi yakarım. Yanındayız Haber46. Allah için, peygamber için geri durma.
Bertizli 2 hafta önce
Avrupa yatırım ve kalkınma bankasından 3 milyar dolar kredi alıp da kıbrıs meydanı, bahcelievler ,trabzon caddesi sakarya, tekke ,kanlıdereyi dümdüz edip ormana dönüstürmek için, yeşil maraşı insaa edecek projeyi ortaya sürecek vizyon var mı ?
K.MARAŞLI 2 hafta önce
HABER 46 YAZDIKLARINIZIN HEPSİNİ ALKIŞLIYORUM TEBRİK EDİYORUM DOGRUYU YAZMAKTAN ÇEKİNMEYİNİZ VE ŞUNU UNUTMUŞSUNUZ BU MEMLEKETTE BİNLERCE DÖNÜM ARAZİ KARTALKAYA BARAJINDAN SULANIYOR VE BU BARAJ YETERSİZ KALIYOR TUTUP DENİZ GİBİ BARAJIMIZI BU MEMLEKETİN ARAZİLERİNİ KURTARACAGINA AMIK OVASINA VERİLMESİ İĆLER ACISI BİR OLAY BU KANAL İKİYE BÖLÜNÜP BİR TARAFI MARAS ALTINDAN TÜRKOGLU TARAFINA BİR TARAFI NARLI ÜÇGENINDEN TÜRKOĞLU TARAFINA ĆIKARTILMASI LAZIM KEN TEK TARAFTAN ÇIKARILIP AMİK OVASINI SULAMAK BU MEMLEKETE YAPILAN EN BÜYÜK İHANETTİR VE ANTEP E YETER BU MEMLEKETİN SUYUNDAN NE İSTIYORSUN GİT ÜST TARAFINDA BİLECİKTE DENİZ GİBİ SU VAR ORDAN AL SUYUNU BU MEMLEKETTE ELİNİ ÇEK RAHAT BIRAK DENİLMEDİKÇE BU MEMLELETE YAPILAN İHANEETTİR DAHA YAZILSA NE KALEM NEDE KİTAP YETER BU MEMLEKET SAHİPSİZ SİYASETÇİSİ BU MEMLEKETE İHANET EDİYOR HIZLI TRENİDE UNUTMAYALIM SAHİPSİZ MEMLEKET 3 TANE SİYASETÇİYE 3 TANE ZENGİNE YEM EDİLEMEZ BU MEMLEKET
sedat 2 hafta önce
Aynı grup buna da tepki gösterecek ne yazık ki yazdıklarınızın altına imza atarım. ŞEhirrin tek sıkıntısı özel idare binası gibi gösterilmesi çok mantıksız yıkılırsa sanki Kahramanmaraş'ta tüm sorunlar bitecek gibi bahsettiğiniz onlarca sorun yok gibi o kültür merkezi hangi mantıklı neden yapıldı hiç anlamadım yıllardır.
ZEYNEP 2 hafta önce
Haber46 Özel İdarenin iş merkezine getirin yazınızı altına imzamı atacağım. Tek bir harfinde bile yanlış yok. Trollerin saldırması gayet doğal. Allah korkusu olmayanların kuldan da utanması olmuyor maalesef. Halk da sizinle inşAllah Hak da sizinledir. Yolunuz açık olsun.
maraşlı 2 hafta önce
SAYIN HABER 46 SAYIN ALLAH için bu memleket için şu gelecek günleri bu memlekette yaşacak çocuklar için susma üç beş kodamana memleketi yedirdiler yedirmeye devam ediyorlar suriyelilerle şehri bitiriyor ,atık sularla ırmakları,döktükleri betonla en verimli ovalarımızı,kesilen ormanın ağacın hesabını soran eden yok ahır dağının hali ortada her taraf beton koca koca evleri yaptırdılar oralara yazık bu halkın hakkını yiyen her kimse Allah hesabını sorsun
Ede 2 hafta önce
Organize hırsızlık ve yolsuzluk takımı için para getiren her yol mubahtir. Hak yolda devam edin
HAKİKAT 2 hafta önce
helal olsun size liyakat ve adalet diyoruz gözlerini kapatmışlar canavar gibi heryere saldırıp talan ediyorlar paraya tapıyor hepsi en baştaki bunu yapıyor bunların yapması çok normal defolup gideceksiniz bu ülkeden kan emici gibi yapışmış bırakmıyorlar hesap vereceksiniz bu insanlardan çaldığınız herşey için
Yurt 2 hafta önce
Bu şehir kör aşıklar şehri.Reis ne dese koşulsuz şartsız destek veriliyor .Milleti CHP yle korkutup istedikleri atı oynatıyorlar.Yaptıkları her pisliği emir komuta zinciri şeklinde kapatıyorlar .Daha ne kadar CHP yi suçlayarak yaptıkları yolsuzlukları örtecekler.Türkiyenin en güzel şehri talan edilmiş durumda.ovası bitti şimdi dağa tırmanmaya başladılar. Koyunlar olduğu müddetçe birşey düzelmez Atatürk gibi bir adam gelmeli
recep zıvkara 2 hafta önce
ne güzel başlık atmışın editör kardeş .bu şehir ucubeler şehridir .bu şehir haramiler şehridir .biri merayı yağma eder kaykay merkezi yapar ,diğer
ovayı yağma eder expo yapar .biri şehri 1.5 milyar borçlandırdı çaldı çırptı gitti .diğeri dünya kenti oluyoruz diye şehri yağmalıyor .millet aş iş ekmek bekliyor .bunlar ceplerini dolduruyor
Maraş 2 hafta önce
Ne yazıkkı yazılanlar doğru o güzelim şehrimizi mahvettiler
ÇOK BEKLEDİK 2 hafta önce
HA ŞÖYLE DOĞRULARI MERTCE YAZIN HABER EDİN HALK46 ARKANIZDADIR.
xxxxx 2 hafta önce
Ev alırken arkası yeşil alan bir süre sonra bir tabela bina....
EDEM 2 hafta önce
VALLA HEPSİ K.MARAŞ HALKINA MÜSTEHAK VERİRSE O KADAR OYU AKP YE OLACAĞI BU VE BUNUN GİBİ ŞEYLER (ARSAN KAVŞAK ?)
KAHRAMANMARAŞLI 2 hafta önce
KAZMA YOLUNDA İKİ TANE VİLLAYA DÜZ ALAN SAĞLAMAK İÇİN 15M 'E VARAN İSTİNAT YAPTIRTMAK HEM RİSKLİ DOĞAYA KARŞI BİR SAVAŞ HEMDE PLANSIZ ALANLARA AYKIRIDIR. ŞEHRİN SİLÜETİNİ BETONA BOĞMAKTADIR ARTIK DAĞA BAKTIĞIMIZDA DA YALNIZ BETON GÖREBİLİR OLDUK 12 ŞUBAT BELEDİYESİ UYUMA ..
Edeci 2 hafta önce
Bunlar iyi günlerimiz yakında nfk kültür merkezinide yıkacaklar.Bundan sonra gelecek olan başkana allah yardım etsin
Hakkı İSTER 2 hafta önce
Bu kadar aleni olarak yapılan yorumlar karşısında, muhataplarından halkı bilgilendirme adına bir açıklama gelmesi gerekmez mi? Ayrıca sivil toplum örgütlerinden hiç birisinden ses çıkmaması da garip değil mi? Acaba cümle alem gidişattan memnun mu? Bağı-bahçesi, tarlası arsa olanlar memnunlar mı? Şurası muhakkak ki bedelini hep birlikte ödeyeceğiz. Kul hakkını gözetmeyene hakkımı helal etmem.
MEHMET GİTMİŞ 2 hafta önce
BE KARDEŞİM BENİM SÖYLEYECEKLERİMİN HEMEN HEMEN HEPSİNİ DİLE GETİRDİNİZ ALLAH RAZI OLSUN BU TALAN ANLATMAKLA BİTMEZ SİZİN DİLİNİZE SAĞLIK SAYGILAR
Necmettin 2 hafta önce
Bu yazıyı ayakta alkışlıyorum!
Gerçek Maraş lı olarak bunu bilmemek ahmaklıktır!
Yıllardır bu şehri ne yazzıkki bu zihniyet yönetti
Fedai46 2 hafta önce
Ha işte böyle doğruları dile getirin hakkı söyleyin biz de yanınızda duralım. Bıktık usandık bu memleketteki yağcılıktan, yalakalıktan, yandaşlıktan diklenmeden dik durun sadece yaptığınız haberde iftira, yalan, dolan olmasın yeter. Durmak yok böyle devamke.
Ahmet mehmet 2 hafta önce
Ey haber 46 bütün haberleri böyle yassaniz bazan eğ bazan doğru olmadan dış doğru olsa sizin haberlerde bazan hekede siyasi haberler eğri büğrü olduğu anlasiliyor nedsin ler şehri nereye kuralım yer gösterin deseler ne diyeceksiniz ama haklı yerinizde mevcut bu tip elestirileri de yazın çünkü bazılarını yazmiyorsunuz
Peynirdereli 2 hafta önce
Normalde yerel haberleri takip etmezdim fakat artık Haber 46yı takip edeceğim.
Yabancı 2 hafta önce
Tüm yorumları tek tek okudum. Beğenmeyenler de o kesimden olmalı. Yahu memleketinize sahip çıkın, çocuklarınızı düşünün
Adem 2 hafta önce
Sadece üniversite tahsili ve askerlik ve turistlik geziler dışında hep bu şehide yaşadım.Bu Kahraman şehri çok seviyorum.ama bu şehrin de hakkıyla idare edildiğini hiç bir zaman düşünmedim.Maslesef şehrimiz yeterince hizmet görmüyor.Bu yıllardan beridir böyle.En son Hacı Ali Özal beyin çok büyük hizmetleri oldu ama 1989'dan beri gelen başkanlar bu şehre layıkıyla hizmet etmediler.Bir Hanefi başkanımız vardı sağolsun,getirdiği Karasuyla ve tarlanın ortasına diktiği 3.000 kişilik stadyumla hep övündü.Sanki çok bir şeyler yapmış gibi.Her Kasım ve Mayıs aylarında sürekli vergilerimiz alır hizmet sıfır.Şehre kar ,yağmur yağar bütün yollar kapanır.Yollar kapanır benim hemşehrim arabasıyla mağdur olur,Eee nerede bu kar araçları ?Fatma Şahin rica etmiş Hanifi başkan hepsini Gazi Antep'e göndermiş.Her şeyimiz var ama bütün güzelliklerinin,barajlarının Anteplilerin,Adanalıların elinde.Her zaman bu şehrin insanı gariban ve boynu bükük.
ela 2 hafta önce
kuzey çevreyolununun!iki yanı,manzara maraş,panorama lar( adet 3-5 blok)U p life,hz ibrhim camii batında dere yatagına yapılan blokların ruhsatları nasıl verildi..yeter..
Mehmet kafalıgönül 2 hafta önce
Diline yüreğine saglık kanal 46 güzelim şehrim imha ettiler
Admin 2 hafta önce
Harika bir haber tamamı doğru olanı bu ahırdağı pert oluyor buna gözyumanlar namerttir 30yıl sonra mezarlarına küfrettirecek olanlardır yazık oluyor güzelim şehre
Admin 2 hafta önce
Fırnız suyu aynı şimdide alikayası evet güzel bir plan ama etrafı şimdiden genişlemeye orman alanlarını rant yerine çevirmeye başlamışlar koruyamayacaksanız alikayasıda bir rant ve ucube olabilir fırnız suyuna park dediniz herkes sahiplendi tüm makamlar suspus
aaaa 2 hafta önce
söylemek istediğim ama muhatabını bulup da söyleyemediğim her şeyi yazmışsınız teşkler..
İstanbul'dan Yazıyorum. 2 hafta önce
Çok güzel bir yazı olmuş Tebrikler...
Mustafa Polat 2 hafta önce
Söylediklerinizin her birine aynen katılıyorum. Hele şu Kültür Park denen yere geldim mı yönümü öbür tarafa çeviriyorum, bu kadar şekilsiz ve işlevsiz bir yapıyı kim planladı kim tasdik etti kim yaptı çok merak ediyorum.
Erdoğan Suna 2 hafta önce
Sizleri tebrik ediyorum ucûbe kelimesinin yanına birde beddua edilmiş şehir millet vekili seçerken partiyi deyil hizmet edecek kişiyi seçersek belki düzeliriz
Mehmet Tatlıgün 2 hafta önce
Basın milletin halkın sesidir.Ey Maraş halkı sahip çık basina sahip çık demokratik sesine.
Eksik kalmış az yazmış konuyu yazan hele bir ucube de Aksu ve Erkenez çayı değil mi ...
Çete sağlık ve çevre şehircilik il müdürlükleri valilik ve belediye neden görmezden gelirler....sorunun cevabı belli aslında.... Kör topal da olsa sokağa dökülmeden gazeteden demokratik tepki vermek çok çağdaş bir tepki ve yerinde zamanında bir tepki... İktidar partisi gazeteye teşekkür etmeli bence çalışmalarımızda uyarıcı bir projeksiyon tutuyor basın diye gazeteyi ödüllendirmek bence.....Tebrikler haber46
Ramazan Sakızcı 2 hafta önce
Sonuna kadar haklısın HABER 46 nın arkasındayım helal olsun size bütün yazdıklarınıza katılıyorum.
Hilmi hoca 2 hafta önce
Dilinize, kaleminize sağlık. Çok doğru söylüyorsunuz.
Elif 2 hafta önce
Son derece haklısınız.Yazdıklarınızın her satırına aynen katılıyorum.Estetik kaygı hiç yok.Sadece milyonluk lüks daire derdindeler.
Kahramanmaraşlı 2 hafta önce
Doğru sandığınız şeylerin bir çoğu bilgi eksikliği kendinizin yorumu. Kahramanmaraşın suyu Gaziantep aldı diyorsunuz. Zaten o kaynak Gaziantep barajına boş boş akıyordu. Kahramanmaraş için hiçbir faydası olmayan suyu İçmesuyu olarak devletimiz oraya götürerek insanlık hizmetine sunmuştur. Buradan su alınmadan önce Pazarcık Kartalkaya barajından içmesuyu olarak zaten gidiyordu. Aynı zamanda Kartalkaya Barajı, yılda birkaç ürün yetiştirilebilen nadir verimli toprak Pazarcık ovası arazi sulamasında kullanılıyordu. Ancak sulamada kuraklık nedeniyle çiftçilerimizin yılda bir ürün için zar zor yetişiyordu. Şimdi ise helete suyunun gitmesi ile kartalkayadan içmesuyu alınmayarak tamamı sulamaya gönderiliyor. Şimdi soruyorum Helete suyunun gitmesi ile kartalkayanın sulamaya ayrılması kimin menfaatine olmuştur. Tabiki Kahramanmaraşın.
Özel idare İşmerkezi kaç defa satlık edildi kimse ihalesine katılmadı. Devletimiz işletiyordu. Yıllık bakım için ne kadar para harcanıyordu, yada tadilat için ne kadar para harcanması gerekiyordu bir fikriniz varmı. Burası 6 milyona (Devletin Kasasına giren para) yıkılarak arazisi millete kalacak. Uzun vadede kim kazançlı tabiki Kahramanmaraş.
Ne önünüzden gidilir nede arkanızdan. Kahramanmaraş sanayi kenti olsun işsizlik olmasın diye bir taraflarımızı yırtarız. Bunun için çaba sarf eder devletimiz teşvik verir. Fabrikalar kurulur niye yaptınız dersiniz. Nereye kuracağız fabrikayı uzayamı havayamı hele bir deyin. Abuk subuk konuşursunuz.
Evet tek haklı tarafınızı söyleyeyim. Mağlesef Kahramanmaraş ta doğru dürüst imar planları yapılmamış. Ancak gelişmiş şehirlere baktığımızda (Kayseri Konya) düzenli şehir geniş caddeler planlaması en az 60 70 yıllık öncesine dayanmakta. Keşke biz de sahip çıkabilseydik. Ancak içerisinde insan faktörü olan herşey bizde mağlesef berbat. Bireysel menfaatlerimiz herzaman ön planda. ilk önce kendimizi düzeltmeliyiz.
Şuda bir gerçek Kahramanmaraş ta belediyecilik hizmeti yok dersek haksızlık yapmış oluruz. Belediyelerin gelirleri iller bankası tarafından illerin nüfus sayısına göre gönderilen paralardan ve o ilde toplanan gelir vergisinden alınan paylardan oluşur. Bu paraya görede belediyeler hizmet üretirler. Genelde bizi Gaziantep ile kıyaslarız. Gaziantep bizim iki katı nufusa sahip sanayi bakımından en az beş katı belki daha fazla potansiyele sahip bir belediye birde birde büyükşehir olması 1990 yıllara kadar uzanır. Bunları düşündüğünüzde Kahramanmaraş tan farklı olacaktır. Kendimizi Nufus ve sanayi gelişmişliği bakımından denk olan HATAY ile kıyaslayabiliriz. Bilenler görenler bilir. Hatay şehiri mağlesef Belediyecilik anlamında kahramanmaraş ile kıyaslanamayacak kadar az hizmet gördüğünü şehre gittiğinizde hemen fark edebilirsiniz.
çorbacı 2 hafta önce
yıkama yağlama servisi olarak nerede hizmet veriyorsunuz
sedat 2 hafta önce
6 milyon para verip yıkacak şirket buradan ne kazanacak ki o kadar para veriyor? sanırım sşz konuya hakimsiniz bu adamlar 6 milyon veriyorsa en az 20 milyon kazanıyor demektir bence sizce?
Ahmet koca 2 hafta önce
Helal olsun sana kanal 46.
Marasli 2 hafta önce
Herşeyi hakkıyla özetlemiş helal olsun
Cengiz. 2 hafta önce
Bende diyordum ulan bir bana batıyor bu dağın eteklerindeki evler diye yazık bitirdiler koca şehri.
İBRAHİM 2 hafta önce
Kesinlikle katılıyorum haklısınız ama kimi kime şikayet edelim bilemiyoruz
Ercn 2 hafta önce
Yöneticileri tarafından hunharca katledilen başka bir şehir yoktur herhalde yeryüzünde, sonuna kadar haklısın haber46.
Murat 2 hafta önce
Dün tepkileri görünce utandım kendimden bu tepkileri veren Maraşlı nasıl olur diye. yazdıklarınızı sonuna kadar destekliyorum medya böyle olmalı doğru haberciliğin peşinde
Emin 2 hafta önce
Kültür park teletabilerin evine benziyor
Maraşk 2 hafta önce
Yüreğinize kaleminize sağlık
Servet Ökkeş 2 hafta önce
Bu şehri yöneten ne parti ne vali ne belediye başkanı şehri yöneten 11 adam diyorlar zaten şehrin yarısının tapusu bu adamların yada yandaşlarinin hep zengine göre projeler değişir garibandan gider sosyal alan nolacak ki o parti gider başka parti gelse hiçbir şey değişmez
Gençalperen 2 hafta önce
Şehirdeki yolsuzlukları avantaciliklari ihale takipciligi yapanları şehrin her yerine saçma sapan yapılar yapıp milyon dolarları cebe indirenler şimdide maaşlı sosyal medya elamanlarini sahaya sürmüş inandın yıldan ayrılma haber 46 doğru yoldasin.
Sesu 2 hafta önce
Dağları delip delip 10-15 katlı binalar dikenlerin, o dağlara ağac dikmeye gücü yetmedi malesef. Yazınız için kutlarım sizi
m.gün 2 hafta önce
Haber 46 ya Teşekkür etmek lazım bir gurup kendini bilmezler var
Şule Güngör 2 hafta önce
Dilinize sağlık bu Bu Maraş’ın bu güne kadar hiçbir ne belediye başkanlarını nede milletvekillerini sevmedim. Hepsi menfaat ve çıkar İÇİN geldiler birinin şehre faydası olmadı . Hepsi kendi adamlarının karnını doyurdu .
DULKADİR 2 hafta önce
HELAL OLSUN!!!
Maraşlı 2 hafta önce
Serserilerini de konu al haber46. Kuzey çevre yolunun güzergahı belli olduktan sonra vatandaştan dönümünü 50bin₺ ye alıp yol yapıldıktan sonra kat kat fazlasına satan parti içindekileri de ifşa etsen keşke.
maras 2 hafta önce
ahir dagi diue bi dag yok artik sadece bina ve geri asla gelmeyen o eski orman....ne ahir dagi idi.cik cik her yer ormandi candi.canimizi para ile kestiler.sularimiz boterse parami yedirtecekler .dogal donguyu para icin bozmayin.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 29 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı