Vatandaş soruyor: Neden turist tatilde biz evdeyiz! MilletEvdeTuristTatilde

Sosyal medya 17 günlük sokağa çıkma yasağında turistlerin özgürce tatil yapmasına rağmen vatandaşların evlerinde kapalı kalmasını tartışıyor. Twitterda MilletEvdeTuristTatilde etiketi gündem olurken yüzbinlerce kişi duruma tepki gösterdi.

GÜNCEL 04.05.2021, 02:06
Vatandaş soruyor: Neden turist tatilde biz evdeyiz! MilletEvdeTuristTatilde
banner257

Tam kapanma sürecinde ülkemizde bulunan turistlere tura çıkmak, ören yerlerini gezmek, denize girmek serbest, ancak vatandaşın sokağa çıkması yasak. Milyonlarca işyeri ve okullar kapalı. Turistlerin tam kapanma yasaklarından muaf tuutlmasına vatandaşlar büyük tepki gösteriyor. Sosyal medyada açılan #MilletEvdeTuristTatilde etiketi gündem oldu. Yüzbinlerce kişi sosyal medyada turistlerin yasaklardan muaf tutulmasına tepki gösterdi.

İşte o mesajlardan bazıları:

Şunun mantığını Bilim Kurulu bu halka izah etmek zorunda: Bu virüsün yok İngilizi yok Hindistanı derken çeşitli mutantları var diyorsunuz. Bu mutantları ülkeye asıl taşıyacak olan turistler olduguna göre neden biz evdeyiz de turistler dışarda?

Nedir, biz burnumuzu kapıdan çıkardığımız an bize bulaşıp öldüren virüsten turisti koruyan hikmet?

Sen Ramazan ayında evine hapsedildin, turistlere her yer açık, hiçbir yerde yasak yok. Sen oruçlu olduğun halde işkence gibi o maskeyi burnuna kadar çektin, turistler ekranlardan sana maskesiz pozlar verdi. Sen sorgulamadın, sen düşünmedin...

Turistlere de 16 ilaç dayadınız mı? bu çok önemli bir soru, tabi pozitif çıkan turist var mı önce onun cevabını vermen lazım.

Düşünün ki Londra’ya, Moskova’ya gittiniz. Ülke evlere kapatılmış. Bir tek sizin gibi birkaç turist var dışarıda. Polisler ve kameralar size şirinlik yaparken, o ülkenin vatandaşına ceza kesiyor. Ne düşünürseniz, işte o haldeyiz.

Yorumlar (4)
Turisttenbulaşmaz mı? 3 gün önce
Turistlerden bulaşmıyor değil mi?
EDZ 3 gün önce
Ağam bizim eğleniyi :))
Ökkeş 3 gün önce
Olayı hala anlamadınız bu sadece yurtdışna yapılmış bir gösteri bakın kapandık vakamız 3 bin altına düştü artık hastalık yok gelebilirsiniz yoksa herkes dışarda zaten
omar 3 gün önce
güçlü türkiye örneği işte n'olacak. olan dar gelirliye oluyor. bu sözde kapanma iyi bir alıştırma oldu. iki aya kalmaz sıkıyönetim türü bir kapanmaya gideriz.
20°
açık
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 07 Mayıs 2021
İmsak 03:50
Güneş 05:24
Öğle 12:34
İkindi 16:22
Akşam 19:34
Yatsı 21:02