Yedi Kuyular Kayak Merkezi Ülke Turizmine katkı sağlayacak

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve önümüzdeki günlerde hizmete açılacak olan Yedikuyular Kayak Merkezi’nde incelemelerde bulunan Başkan Erkoç, “Vatandaşlarımıza yaz kış hizmet verecek bir tesis kazandırmanın mutluluğu ve sevincini yaşıyoruz” dedi.

Yedi Kuyular Kayak Merkezi Ülke Turizmine katkı sağlayacak

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından Yedikuyular Ahir Dağı Yedikuyular mevkiine yapılan yaz kış rekreasyon alanı ve kayak merkezi günlük 2 bin kayakçı olmak üzere toplam 5 bin kişi kapasiteli olarak hizmet sunacak. Kış sporları olarak 4 ay hizmet verecek olan tesis 250 kilometre yarıçaplı olarak bölgede kış sporları yapılacak tek tesis olacak. Yedikuyular’a yapılan kayak merkezinde, 760 metre uzunluğunda 1 adet telesiyej hattı, 430 metre uzunluğunda teleski hattı ve ayrıca 100 metre uzunluğunda yürüyen band ta bulunuyor. Ayrıca, 1 adet helikopter pisti ve otopark alanları da kayak merkezine kazandırıldı.

HABER FOTOĞRAFLARI - TIKLA
Yedikuyular Kayak Merkezi’ne yapılan çalışmayı yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Erkoç, bazı ufak eksiklerin tamamlanması ile tesisin hizmete açılacağını söyledi.
Başkan Erkoç, “Şu anda Yedikuyular Kayak Merkezi’ndeyiz. Çok yoğun bir yağışı var. Hamd olsun bir projemizi daha tamamlayıp bitirmenin mutluluğunu yaşamaktayız. Yedikuyular Kayak Merkezimizi sezona yetiştirdik, bir iki ufak eksiğimiz kaldı onların da tamamlanması ile inşallah önümüzdeki günlerde açacağız. Kahramanmaraş’ımıza ve Türkiye’mize yeni bir kayak tesisi kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Vatandaşlarımıza verdiğimiz sözlerden birini daha yerine getirdik ve kış sporları ile ilgili Yedikuyular Kayak Merkezi’mizi tamamladık. Bu bölge Türk Turizmine önemli katkı sağlayacak. Hem kış turizmi için hem de yayla turizmi için önemli katkılar sağlayacak. Özellikle Temmuz ve Ağustos aylarının çok sıcak günlerinde vatandaşlarımızın gelip tatil yapabileceği alanlar oluşturduk burada. Özel sektörden de bu bölgede otel yapımı konusunda teklifler var. Bunları değerlendiriyoruz. Bu otellerin de yapılması ile burası tüm ülkemize hitap edecek. Burası aynı zamanda bir yayla. 2000 metre yüksekliğinde bir alan. Burada hem kışın, hem de yazın vatandaşlarımızın çok yoğun kullanacağı bir alan oluşturduk. Gaziantep, Adana, Mersin, Hatay, Şanlıurfa, Adıyaman başta olmak üzere tüm bölgeye hatta tüm Türkiye’mize hizmet verecek bir tesis oldu. Havalimanından çok kısa sürede ulaşılabilecek bir alan burası. Şehir merkezine çok yakın olan bir alan. Yedikuyular Kayak Merkezi’mizin hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2018, 15:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa
mustafa - 10 ay Önce

her türlü hizmeti yapıp bitirmiştin hepimizi hizmete doyurmuştun tek eksiğimiz kayak merkeziydi onuda yaptın sağol varol...

asılkahramanmaraşlı
asılkahramanmaraşlı - 10 ay Önce

adam poz vermek için başkan olmuş ya.Seçildiği ilk iki yıl tamamen kandil,tebrik ve kutlama mesajlarıyla geçti.Şimdi baktı ki pabuç pahalı sözüm ona çalışmaya başladı.Valla sen sabaha kadar çalışsan boş fatihçiğim.Bizim seçemeyen seçmenimiz hizmet yapana değil malum partiyi gördüğü yere basıyor.Onun için çalışmasan da olur yani.Yeter ki adaylığını garantile,kesin seçilirsin.Belediye başkanını sevmiyorum ama,oyum reise diyen genel ile yerel seçimi ayırt edemeyen seçmenden ne bekleyeceksin ki.Hadi şimdi ver dombırayı,ver mehteri...

ökkeş
ökkeş - 10 ay Önce

ne turizimi hacı oraya giden sanayici tamirci bakkal falan

AKP Li vatandaş
AKP Li vatandaş - 10 ay Önce

Başkanım kayak merkezi tmm kayak merkezinede hizmette sınır yok ama.bugün saat 14:00 itibari ile kayak merkezine çıktık saat 16:00 oldu yalız ardıca ancak varabildik yollar içler acısı ve araba kuyrugu izdihamı yaşandı ve trafik tam manası ile felç oldu.başkanım o yollar yapılmaz ise yedikuyular kayak merkezine harcanan paraya yazık yolar tam bir çile alah için bir el atın.bugünkü yol çilesi facebook ta büyük yankı uyandırdı inan bi kahramanmaraş lı olarak ilgili makamlara yakıştıramadım.

osman
osman @AKP Li vatandaş - 10 ay Önce

Şimdi türkoğlunda yol yapım çalışması var bekle gelir

mustafa
mustafa @AKP Li vatandaş - 10 ay Önce

ben yaz boyu dedim ama aldırış eden olmadı yedi kuyulara kadar adam akıllı bir yol şart öncelik buna verilsin dedim bunların yaptıkları ocağın altını yakmadan yemeğin pişmesini beklemek...

esat
esat - 10 ay Önce

hac işareti şeklinde yapılan tesisi kınıyorum derhal yıkılmalı

Göksunlu Murat
Göksunlu Murat - 10 ay Önce

Sen sudan haber ver.İşin gücün fotograf çektirmek reklam yapmak.

Ekşioğlu imdat
Ekşioğlu imdat - 10 ay Önce

Haraç ve rüşvet e devam diyor

Battal
Battal - 10 ay Önce

Istiyosaniz alayim başkani tayyipe telefon etsin çocuklar,sıkmayin caninizi


SIRADAKİ HABER

banner122

banner124

banner227

banner235

banner224

banner154

banner55

banner126