Yedikuyular Kayak Merkezi'ndeki maskesiz mesafesiz eğlence Türkiye gündeminde

Kahramanmaraş'ın Yedikuyular Kayak Merkezi'nde çekilen görüntüler çok etkisi yarattı. Koronavirüs tedbirlerinin hiçe sayılarak maskesiz mesafesiz halay çekilen görüntüler e tepki gösterenler lokantalar, kafeler neden kapalı diye sordu.

GÜNCEL 08.02.2021, 09:15
Yedikuyular Kayak Merkezi'ndeki maskesiz mesafesiz eğlence Türkiye gündeminde
banner257

Kahramanmaraş'ta sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu hafta sonunda çok sayıda kişi Yedikuyular Kayak Merkezine gitti. Kısıtlamaya rağmen kayak merkezine gelenler koronavirüs tedbirlerini hiçe sayarak doyasıya eğlendiler. Maskesiz ve mesafesiz bir şekilde halay çekip eğlenen vatandaşların görüntüleri ulusal gündeme düştü. Görüntüleri gören binleece kişi sordu: "Madem öyle kafceler, lokantalar neden kapalı?"

Hafta sonu çekildiği iddia edilen görüntülere sosyal medyadan tepki gösteren vatandaşlar "Koronavirüs sadece lokantalara, kafelere uğruyor. Kayak Merkezlerine, eğlence merkezlerine uğramıyor" dediler.

Geçtiğimiz hafta Bursa Uludağ'da yaşananlar henüz unutulmamışken bu defa da Kahramanmaraş Yedikuyular'da ortaya çıkan görüntüler gündem oldu. Bazı vatandaşlar "Yüreğiniz yiyorsa kapatın tesisi yada yazın cezayı yazamaz veya işlem yapamazsınız belediyenin kiraladığı bir yer. Bu evden çıkmazken vatandaş hafta sonu kısıtlamasında yedikuyular da geziyor. Denetim ve kısıtlama Kahramanmaraş'ta hiçbir şekilde uygulanmıyor." dediler.

İŞTE TEPKİLERDEN BAZILARI:

Kahramanmaraş Yedikuyular Kayak Merkezi maskesiz mesafesiz eğlence koronavirüs

Kahramanmaraş Yedikuyular Kayak Merkezi maskesiz mesafesiz eğlence koronavirüs

Kahramanmaraş Yedikuyular Kayak Merkezi maskesiz mesafesiz eğlence koronavirüs

Yorumlar (15)
maraslı46 12 ay önce
bütün ulusal basında çıktı kaç gün önce yazdım haber yapmadınız maraşa iyi oluyor o görüntülerdeki kişilere ceza yazılacak tespit edilecek o zaman ben k.maraşta emniyetin ve zabıtanın olduğunu bilirim. Yedikuyularda denetim yoksa emniyetin ve zabıtanın hatası hayrettin Bey en azından yok yolları küreledik diyeceğine bir zahmet oraya el atsın denetimlerini sürdürsün.
Hasan 12 ay önce
Lüks otellerin restoranında yemek yersin hastalık bulaşmaz, garibanın restoranında yersin bulaşır, lüks otellerin havalimanlarının lokalinde i, bekleme salonunda çay içersin hastalık bulaşmaz, gariban Ökkeş amcanın Çay hanesinde içersin bulaşır, sen şahsi arabanda eşimle yolculuk yaparken maske takmasın uyarılırsın çünkü aynı yastığa başkoyduğun eşine hastalık bulaştırırsın, Uludağ da, kartalkaya da, erciyeste maske takmayanlara hastalık bulaşmaz. Acaba maske hastalığı önlüyor mu?
muhittin seferci 12 ay önce
bazı partilerin kongresinde de bulaşmıyor çünkü önlem alıyolarmış. arkadaş biz 1 senedir çalışamıyoruz nerdeyse vAllahi de billahi de lokantamız batacak gelsinler ben de o kongrelerdeki kadar önlem almazsam kapasınlar dükkanımı yetti artık!
Fahrettin husband 12 ay önce
Bu karantina sadece belli bir kesime mi var, biz çocuğumuzu kapının önüne çıkarmıyoruz kaç aydır birileri de halay çekiyor, devlet işini yapsın böyle saçmalık olmaz
Helalmi 12 ay önce
Biz evde uyalım sokağa çıkma yasağına bunların yüzüne bu hastalık bitmez.
Maraş merkezdeyim daha bir defa gitmedim yedikuyulara. Hafta içi çalış haftasonu yasak var tabi sadece bize yasak ak parti belediyelerine degil.
Ahmed Sezal 12 ay önce
yedikuyular harika
ali KARAPATLAK 12 ay önce
İYİ işte ne güzel. maşaALLAH deyin NAZAR olmasın !
Edem 12 ay önce
Gariban başını dışarı çıkarsa ceza kesiyorsunuz. Şimdi nerdesiniz. Görüntüleri izleyince geçenlerde hastanedeki annesine refakate giden garibana yazılan ceza geldi aklıma.
Mehmetharbii 12 ay önce
Yiğit muhtaç deyil ama.Babayiğitler evde yatarken paşazadeler neden! Yedikuyularda hafta sonu eylencede? Pandemi babayigide ise paşazadeler neden virüs yokkk.
balıbey 12 ay önce
bu sorumsuz saygısız insanlara hangi kendini bilmez yetkili izin verdi, yolda jandarma ekibi neden izin verdi, bağına bahçesine gitmek için izin vermeyen zabıta kayakçılara neden müsaade etti, bu sorumsuzluğun hesabı mutlaka sorulmalı
Ede 12 ay önce
Sokağa çıkma yasağına ya da kurallara uymayan vatandaşlara yazılan cezalar Polise, Askere ve Sağlık çalışanlarına dağıtılsın.
Kovid 12 ay önce
Herkes dışarda bir biz evdeyiz gibime geliyor dışarıya bakinca
Mahmut 12 ay önce
Kapat kardeşim orayıda kapat esnafı kapat hemen ne güzel iş
WOW 12 ay önce
TÜM ÜLKEDE KISITLAMA VARKEN BU İNSANLAR BURAYA HANGİ GEREKÇELİ İZİNLE GİTMİŞLER VE YOLLARDA KONTROLLER VARKEN NASIL MÜSADE EDİLİYOR. ŞEHİRİN MERKEZİNDE DIŞARI EKMEK ALMAYA GİTMEYE BİZLER KORKARKEN BİR AVUÇ KENDİNİ BİLMEZ ÜSTELİKTE MUTASYONA UĞRAMIŞ VİRÜS KARANTİNASININ YAŞANDIĞI BİR ORTAMDA EĞLENCE MAKSADIYLA ÇIKILMASINA MÜSADE EDİLİYOR. CEVAP VERECEK YEREL YÖNETİCLER VATANDAŞ AÇIKLAMNIZI BEKLİYOR.
Mehmet 12 ay önce
Devlet erkanı milleti sık bogaz etmeyin yasak varsa görevliler hariç herkese var yoksa hiç kimseye yok milleti sık bogaz etmeyin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 22 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı