Akdeniz'in En Büyük Kitap Fuarı açıldı

Hatay Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde ilki düzenlenen "Akdeniz'in En Büyük Kitap Fuarı"nda 126 yayınevi kitap severlerle buluştu

Akdeniz'in En Büyük Kitap Fuarı açıldı

Hatay'da, Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde ilki düzenlenen "Akdeniz'in En Büyük Kitap Fuarı"nın açılışı yapıldı.

Hatay Şehirlerarası Otobüs Terminali karşısında ziyaretçilerini bekleyen Akdeniz'in En Büyük Kitap Fuarı, 126 yayınevinin katılımıyla kitap severlerle buluştu.

Fuarın açılışı Saygı Duruşu ve okunan İstiklal Marşının ardından Hatay Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımının gösterisiyle devam etti. The Sun Of Antioch (Antakya'nın Güneşi) adlı Folklorik Modern Dans Topluluğu trafından zeybek gösterisi sunuldu.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Serdar Güven, fuarın düzenlenmesi fikrinin ortaya atılmasından buyana yaptıkları çalışmaları ve gelinen noktayı anlattı.

Hatay Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu, Hatay'ın medeniyetler şehri olduğuna dikkat çekerek, "Kültürde, eğitimde aynı şekilde paralel olarak gidiyor. Kişi başı geliri arttığı zaman zannediyorum okunan kitap sayısının da artacağına inanıyorum. Fuarda emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Hatay'a hayırlı olsun. İnşallah bu fuarlar devam eder ve kalıcı hale gelir" kelimelerini kullandı.
konuşmaların ardından fuarın açılış kurdelesi kesilerek stantlar gezildi.

Akdeniz'in En Büyük Kitap Fuarı, 21 Mayıs tarihine kadar açık kalacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224