Kahramanmaraş'ta Uygun Olmayan Alan Bilmecesi: Uzman Raporları Çelişiyor! Kahramanmaraş'ta Uygun Olmayan Alan Bilmecesi: Uzman Raporları Çelişiyor!

İstanbul'da 2010 yılında yaşanan ve 13 yaşındaki bir kızın 15 kişinin tecavüzüne uğradığı iddiasının yeniden gündeme gelmesiyle birlikte Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da dava sürecine müdahil oldu.

Bakanlık kaynaklarından alınan bilgilere göre, mağdur kızın şu anda evli olduğu ve olayın yeniden gündeme gelmesine tepki gösterdiği belirtildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yetkilileri, İstanbul'da 13 yaşındaki A.A.'ya yapılan şantaj ve ardından tecavüz iddialarına ilişkin olarak davanın takipçisi olduklarını ve mahkeme kararlarına itiraz ettiklerini açıkladılar. Olayın 13 yıl önce yaşandığını hatırlatan yetkililer, davanın istinaf aşamasında yeniden değerlendirileceğini ifade ettiler.

Öte yandan, mağdur kızın haberlerin tekrar gündeme gelmesine tepkili olduğu ve yaşadığı travmayı tekrar yaşamak istemediği belirtildi. Şu anda mutlu bir evliliği bulunan A.A., yaşadığı acı olayın yeniden medyada yer almasından rahatsızlık duyduğu ifade edildi.