10. Forum Bornova Kukla Oyunu Yarışması yapıldı

İzmirlilerin buluşma noktalarından Forum Bornova, dünyadaki sayılı kukla festivallerinden biri olan ve bu yıl 12. kez düzenlenen İzmir Uluslararası Kukla Günleri kapsamında, Forum Bornova Kukla Oyunu Yarışması’nın 10. kez gerçekleştirdi.10....

10. Forum Bornova Kukla Oyunu Yarışması yapıldı

İzmirlilerin buluşma noktalarından Forum Bornova, dünyadaki sayılı kukla festivallerinden biri olan ve bu yıl 12. kez düzenlenen İzmir Uluslararası Kukla Günleri kapsamında, Forum Bornova Kukla Oyunu Yarışması’nın 10. kez gerçekleştirdi.

10. Forum Bornova Kukla Oyunu Yarışmasına katılan öğrenciler, Hans Christian Andersen’in “Küçük Deniz Kızı” masalını sahneledi. Katılımcı çocuklar, masal konusu ve ana karakterler sabit olmak üzere, performanslarının senaryolarını ve diyaloglarını kendileri yazarak özgün bir şekilde yorumladı.

Çocukların teknolojiye ve televizyona bağımlı hale geldiği günümüzde, sanatı çocuklara sevdirmenin yanı sıra sanatın icracısı ve yorumcusu olma olanağı da sunan Forum Bornova Kukla Oyunu Yarışması, hayal gücünün zenginliğini gözler önüne serdi.

İzmir’de kukla sanatının yaygınlaşmasına ve çocukların duygusal ve zihinsel gelişimine katkı sağlayan Forum Bornova Kukla Yarışmasında ödül alacak okullar 16 Mart Cuma günü gerçekleşecek ödül töreninde açıklanacak.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224