İZBAN yaya alt geçidi 7 ekimde açılıyor

TCDD ile İzmir Büyükşehir Belediyesi ortaklığıyla gerçekleştirilen ve Cumhuriyet tarihinin en büyük kent içi toplu ulaşım projesi İZBAN’ın Torbalı’da oluşturduğu kent içi trafik sorununa çözüm olan altgeçit 7 Ekim Cuma günü törenle...

İZMİR 05.10.2016, 12:25
İZBAN yaya alt geçidi 7 ekimde açılıyor
banner257
TCDD ile İzmir Büyükşehir Belediyesi ortaklığıyla gerçekleştirilen ve Cumhuriyet tarihinin en büyük kent içi toplu ulaşım projesi İZBAN’ın Torbalı’da oluşturduğu kent içi trafik sorununa çözüm olan altgeçit 7 Ekim Cuma günü törenle hizmete açılıyor.
Tamamlanan Kapalı Pazaryeri yanındaki hemzemin geçit, aynı zamanda başta Torbalı Belediye binası olmak üzere şehir merkeziyle yaya ulaşımının sağlandığı en önemli kavşak ve iki yakanın birleştiği bağlantı yeri olarak kabul ediliyor.
“İZBAN ilçeyi ikiye böldü”
Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, İZBAN projesinin hazırlanması sürecinde yaya ve motorlu üstgeçitler yapıldığını, bunun ilçeyi ikiye böldüğünü belirterek “bu durum kentin ulaşımında, ticaretinde ciddi sıkıntılara neden oluyor. İZBAN’nın gelmesi Torbalı için bir milat. Büyük değişimin büyümenin başlangıcı oldu. Keşke kent merkezinde ulaşım yer altına indirilseydi. Yada üst geçitler yerine tıpkı bizim yaptığımız gibi altgeçitler tercih edilseydi. Benzer projelere aynı sıkıntıyı çeken semtlerde de devam etmek istiyoruz. Vatandaşlarımızın yaşadığı sıkıntıyı çok iyi biliyoruz” şeklinde konuştu.
Alt Geçide Jandarma Uzman Çavuş Şehit Tolga Sağlam’ın adı verildi
Torbalı Belediye Meclisi aldığı bir kararla Cuma Günü açılışı yapılacak olan Alt Geçid’e Jandarma Uzman Çavuş Şehit Tolga SAĞLAM’ın adını verdi. Jandarma Uzman Çavuş Sağlam Diyarbakır Sur ilçesinde meydana gelen çatışmada şehit olmuştu.
Muhtarlardan algeçit yorumu
Muratbey Mahallesi Muhtarı Emin Berber, altgeçit ile ilgili, “İZBAN hattının kent merkezi boyunca yaya ve motorlu alt geçitlerin mutlaka yer altına indirilmesi gerekiyor. Belediye Başkanımız bu projeyle ilçenin önünü açtı. Büyükşehirden de benzer yatırımlar bekliyoruz. Torbalı’yı ikiye bölen Çin seddine dönmüş İZBAN hattı projesi hazırlanırken bu düşünülmeliydi” diye konuştu.
Tepeköy Mahalle Muhtarı Tamer Tünelli de şunları söyledi:
“Muratbey ve Tepeköy Mahallelerini birbirine bağlayan ve her iki mahalleyi de birleştiren altgeçit, vatandaşlarımıza büyük kolaylık sağladı. Belediyemiz o noktaya bir alt geçit yapmakla çok iyi bir işe imza attı. Özellikle bölgede bulunan kamu kurumlarına ulaşımda büyük kolaylık sağlayacak. Temennimizden biri de orada görev yapan personelin, engelli vatandaşların karşıdan karşıya geçişlerinde onlara yardımcı olmasıdır.”
Yorumlar (0)
banner112
20°
açık
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 15 Haziran 2021
İmsak 03:16
Güneş 05:03
Öğle 12:38
İkindi 16:30
Akşam 20:02
Yatsı 21:41