Kahramanmaraş'ta Mutlu evliliğin sırlarını anlatan okul açıldı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesince mutlu evliliğin sırlarının ailelere öğretileceği ve 400 kişinin kayıt yaptırdığı "Evlilik Okulu" hizmete girdi.

KADIN-AİLE 05.09.2015, 20:29 19.05.2018, 21:42
Kahramanmaraş'ta Mutlu evliliğin sırlarını anlatan okul açıldı
banner257

 Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Necip Fazıl Kültür Merkezi'ndeki okulun açılışında yaptığı konuşmada, evliliğin kutsal olduğunu, belediyenin bu konuda büyük özveri gösterdiğini söyledi.

Belediye Başkanı olarak Hafta sonları nikah törenlerine davet edildiğini hatırlatan Erkoç, "İnanın en mutlu olduğum anlardan bir tanesi aziz milletimizin yeni bir aileye kavuşmasıdır. Gerçekten bu bana çok mutluluk veriyor" dedi.

Erkoç, şehre ve ülkeye hizmet etmekten büyük haz duyduğunu fakat nikah törenlerinde topluma yeni ailelerin kazandırılmasının kendisini memnun ettiğini belirtti.

Aileyi çok önemsediklerini vurgulayan Erkoç, şunları söyledi:

"Yeni ailelerin kurulmasını ve evlilik kurumunu çok önemsiyoruz. Bu evlilik okulunun da bizim için kutsal bir görev olduğuna inanıyoruz. Hedefimiz, huzurlu olan Kahramanmaraş'ı Türkiye'nin en huzurlu kenti haline getirmek. Evlilik Okulu'nu geliştirip, daha fazla insana cevap vermeye çalışacağız ve burayı bir akademi haline getirme gayreti içeresinde olacağız."

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Evlilik Okulu

Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer de her şeyin olduğu gibi devletin de sınırlarının da bulunması gerektiğini belirterek, aile mahremiyetinin en önemli sınırlar arasında yer aldığını ifade etti. 

Bir devletin bireylerini ve ailelerini eğitme kastıyla bile olsa aile mahremiyetine girme konusunda son derece hassas davranması gerektiğini işaret eden Güvençer, şöyle dedi:

"Büyükşehir Belediyemizi sorumluluğun idrakiyle bu konuyu gündemine alarak böyle bir organizasyon yapmasını bir yandan önemsiyorum. Öte yandan bizim ortak değerlerimizin ürettiği aile gibi bir mukaddes kurumla ilgili eğitim çalışmasını da bizler adına bu değerleri yaşatmak için güç vermekle görevli bir belediyeye sahip olmaktan dolayı mutluluk duymamız gerekiyor." 

Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Şube Müdürü Ayşe Taşkıran'ın konuşmasının ardından Evlilik Okulu eğitimleri, Davranış Bilimleri Uzmanı Şengül Yiğit, eğitimci-yazar Vehbi Vakkasoğlu ve Prof. Dr. Nuri Kahveci'nin sunumlarıyla devam etti.

Yorumlar (8)
kayt 5 yıl önce
bırakın bu evcilik oyunlarını. memleket yanıyor....
kgt 5 yıl önce
millet koyun olmuş.siz dalga gecin
Dilsah 5 yıl önce
İnsanlara önce iş verin para olursa evli likte sorun olmaz.işsizlik gecincek kadar maaşkı iş olursa hepsi olur
kadır tosun 5 yıl önce
" Kahramanmaraş'ı Türkiye'nin en huzurlu kenti haline getirmek" Dıyor başkanınız maraş ı bırazda gelısme ıle huzurla hale getırın .haksız ve hukuksuz almış olduğunuz haraçtan vaz gecın .gerçek huzur o zaman olcak
Yalan Dünya 5 yıl önce
Şu ortam da tek eksiğimiz buydu o da oldu yani bu nedir arkadaş sen iş ver para olunca her şey oluyor zaten evlilik okulu neymiş biz hayat okulunu okuyoruz....
mustafa 5 yıl önce
bir ailenin mutfak masrafı 1000tl asgari ücrette 1000tl bu ailenin evliliğini nasıl mutlu edebilirsiniz... bu aile ev kirasını ve diğer ihtiyaçlarını ne ile karşılayacak...
true dedective 5 yıl önce
komedi ya resmen komedi sen bunlara kalk memlekete hizmet ver diye oy ver onlar kalksın size evlilik okulu açsınlar..her evliliğin dinamikleri farklıdır bir kere..size ne milletin özel hayatından...tam akp mantığı özel hayata sonuna kadar burnunu sok..
hayaldi 5 yıl önce
şu toplumla dalga geçmeyi bırakın artık
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?