Kahramanmaraş 15 Temmuz gecesi facianın eşiğinden dönmüş

15 Temmuz darbe gecesi yaşananların dehşet verici ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı. Türkiye’nin pek çok şehrinde darbecilere destek vermeyerek alçak planın bozulmasını sağlayan kahramanların hikâyelerini okuyoruz iki gündür.

Kahramanmaraş’ımızın Kahraman halkının sokağa çıkarak “darbeye hayır” dediği o korkunç gece meğer şehrimiz de büyük bir facianın eşiğinden dönmüş.

İddiaya göre izin alarak ailesiyle birlikte İstanbul’a giden Kahramanmaraş Garnizon Komutanı Kurmay Albay Uzay Şahin darbe gecesi yerine vekâlet eden bir binbaşıyı arar ve tüm tankların çalışır vaziyette bekletilmesini ister.

Darbeden haberi olmayan Binbaşı tüm tankları çalışır vaziyete getirterek beklemeye başlar. Bu arada İstanbul Boğaz Köprülerinin tanklarla kapatılması ve TBMM üzerinde jetlerin uçtuğu haberleri yayınlanmaya başlar kanallarda. 

Aynı dakikalarda binbaşıyı tekrar arayan Kahramanmaraş Garnizon Komutanı Kurmay Albay Uzay Şahin, Binbaşıya “tankların garnizondan çıkarılması ve stratejik yerlerin ele geçirilmesi” talimatını verir.

Binbaşı, darbeci Kurmay Albay Uzay Şahin’e “bu emre uyamayacağını, emre itaatsizlik yapacağını” söyler ve çalışır vaziyette bulunan tüm tankların kapatılması emrini verir. Arkasından tankların çalışma millerini toplayan binbaşı çok büyük bir faciayı da önlemiş olur...


Kahramanmaraşlının sokağa döküldüğü saatlerde eğer tanklar sokağa çıksaydı çok büyük bir felaketle karşı karşıya kalabilirdik.
 
Ülkemizin çeşitli illerinde yaşanan ve “vatana ihanet” emirlerine uymayarak hain planın akim kalmasını sağlayan kahramanların hikâyelerini okumaya devam edeceğiz.

Bu millet vatanına hizmet etmek için canlarını ortaya koyan kahramanlarını asla unutmayacaktır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih
Fatih - 2 yıl Önce

Hocam helal olsun bilgiyi paylaştığınız için teşekkürler!

h.nalbantbaşı
h.nalbantbaşı - 2 yıl Önce

rabbim milletimizi ülkemizi korusun. milletce büyük bir facia atlattık

BERHCET
BERHCET - 2 yıl Önce

vay beee koynumuzda yılan besliyormuşuzzz...

asılkahramanmaraşlı
asılkahramanmaraşlı - 2 yıl Önce

Allah onlardan razı olsun....

A.ÇAKIROĞLU
A.ÇAKIROĞLU - 2 yıl Önce

Hocam ağzınıza sağlık rabbim yar ve yardımcımız olsun.kurumlardaki destekleyen ve hizmet eden yılanları yuvalarından çıkarıp başlarını ezmeliyiz.selam ve saygılarla....

hajelhmehmet
hajelhmehmet - 2 yıl Önce

komutana bakınca adam gibi adam duruyor, içi boş, yüreği kansermiş, o binbaşının yüreğine sağlık, onu en kalbi duygularımla saygıyla selamlıyorum, maraşı tanıyamamışlar, burdan milli mücadele başlar, darbe değil

tırpan
tırpan - 2 yıl Önce

o kadar çok bilgi kirliliği varki neye inanacağımızı şaşıyoruz

h
h - 2 yıl Önce

binbaşım sana helal olsun yolun açık olsun


banner215

banner122

banner124

banner222

banner154

banner191

banner126

banner224