Kahramanmaraş Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından hırsızlık ve yağma olayları ile ilgili çok sayıda operasyon yapıldı. Belli bölgelerde takip, araştırma ve gbt sorgusu yapan Asayiş polisleri suç işleyen kişileri tek tek takip edip yakaladı. 

Faili meçhul olaylar ile ilgili araştırma yapan polis ekipleri,  son zamanlarda özellikle Özellikle Şekerdere caddesi, Dumlupınar Mahallesi,  Akçakoyunlu Mahallesi, Şeyh adil mahallesinde  meydana gelen hırsızlık olayları ile,  Karamanlı Mahallesinde ve Kanlıdere Caddesinde  meydana gelen gasp olayları ile ilgili araştırma operasyon yaptı. Bölgelerde şüpheli şahıslar üzerinde  yoğun gbt sorgusu yapan polis ekipleri, ilk olarak Şüpheli Sami Ç.'yi sekerdere caddesinde yakaladı, şahsın otodan cep telefonu hırsızlıgi ve işyerinden hırsızlık yaptığı tespit edildi. Polis ekipleri ardından Mahmut A.'yı tespit ederek üzerinde çalıntı kredi kartları ve cep telefonu ile yakaladı. Şahsın 5 işyerinden elektonik esya Hırsızlığı yaptığı tespit edildi. Ekipler sonrasında Karamanlı Mahallesinde cep telefonu gasp ve evden Hırsızlık suçundan,  Ali G., Adem Ö. ve M.B. isimli şahısları yakaladı. 

İsmetpasa mahallesinde bir işyerinden ses sistemi çalan Derviş K. yakalandı.

Kanlıdere Caddesinde cep telefonu gasp eden Yaşar d. Eşkal üzerine yakalandı.

Şüphelilerden Sami K., adli kontrol alırken, Dervis K'nin gözaltı işleminin devam ettiği, diğer 5 şüphelinin tutuklandığı öğrenildi

Operasyonlarda; 22 adet Akıllı cep telefonu, 2 adet tablet bilgisayar, 1 Laptop Bilgisayar, 4 kredi kartı, hoparlör, masaj aleti, bir takım eşyalar, 1 adet çalıntı motosiklet, suçta kullanılan kiyafet ve suç aletleri ele geçirildi. 
Tutuklanan 5 şüpheli cezaevine teslim edildi.