07.02.2019, 23:29

Kahramanmaraş'ın Recep Tayyip Erdoğan'ı, Mahir Ünal'dır!

Kahramanmaraş’ın siyaset tarihinde hafızalarda kalan isimler vardır. Mesela bizim babalarımızın bildiği bir İbrahim Öztürk vardı. İbrahim Öztürk Kahramanmaraş tarihinde bağımsız Belediye Başkanı seçilen tek kişidir.

Kahramanmaraş genellikle lidere oy verir. Milletvekillerini de sever fakat gönlünde ve kalbinde iz bırakanlara daha çok önem verir. Burada Kahramanmaraş için bir taşı bir taş üzerine koyan Milletvekillerimiz elbette vardır. Onları rencide etmek gibi bir durum söz konusu dahi olamaz.

Onlarda ellerinden geldiği kadar hizmet etmişlerdir. Milli Eğitim Bakanı olarak Mehmet Sağlam Kahramanmaraş’a tarihinde yapılmayan eğitim yatırımlarını yapmıştır. Ali Doğan zamanında da şehrimiz ciddi anlamda yatırımlar kazanmıştır. Bunun yanında ben dördüncü İsim olarak Mahir Ünal’ı görüyorum.

2011 yılında Mahir Ünal Kahramanmaraş’a geldiğinde hepimizin kafasında soru işareti vardı. Parti Mahir Ünal ismini ön plana çıkartıyordu ama hizmet için neler yapabileceğini biz bilemiyorduk.

2011 seçimlerinden hemen sonra Mahir Ünal kendini hissettirdi. Kahramanmaraş’a gerek dik duruşuyla, gerek samimiyetiyle, gerekse kazandırdığı hizmetlerle kendisini gösterdi.

Elbette hiç kimseyi dört dörtlük memnun edemezsin, Kahramanmaraş öyle bir şehir ki herkes iyi bir belediye başkanı, herkes iyi bir politikacı, herkes iyi bir şehir plancısı, herkes iyi bir milletvekili.

Ancak Ankara’da 600 Milletvekili arasında Kahramanmaraş’ın pay alabilmesi için yapılan mücadeleyi savaşı görmek lazım. Cumhurbaşkanı direk şunu Kahramanmaraş’a gönderin demez. Hizmet almak için istemek, ama doğru şekilde ve usulünce istemek gerekir.

Ağlamayan bebeğe emzik vermezler.

Her şeyi şöyle bir kenara bırakalım, Mahir Ünal Kahramanmaraş için ne isterse kopartan bir isim.

Şimdi diyeceksiniz ki 2011’den 2019’a yani 8 yıllık süre içerisinde Mahir Ünal ne kattı Kahramanmaraş’a?

Öncelikle kafanızdaki şu soruyu kendinize bir sorun...

Kahramanmaraş’ın eksik olan hizmeti nedir?

Bugün ülkemizin durumu belli, Kahramanmaraş Kayseri kara yolunun maliyeti 2.5 Milyar TL, Kayseri karayolunun standardının yükselmesinde en büyük katkı çalıştayların mimarı olan Mahir Ünal’ındır.

Şehir içerisinde olan eksikleri ise Mahir Ünal yetkili birimlere defalarca bildirmiştir. Gerekli talimatları vermesine rağmen, eksikliklerin ne zaman giderileceği ise merak konusu oldu.

Mahir Ünal sadece merkeze değil, Afşin’e Elbistan’a çok büyük hizmetler yaptı. İlçelerimiz için önüne gelen tüm projelere onay verdi.

Mahir Ünal Kahramanmaraş’ta yaptığı hizmetler ile anılıyor.

Bazı sosyal medya fenomenleri ise, 7/24 uyumadan Mahir Ünal hakkında asılsız söylemlerde bulunuyor.

Her fırsatta Kahramanmaraş’ı hatırlatan ve Kahramanmaraş’ta siyaset dünyasının ağabeyi olarak tanınan Mahir Ünal’a destek çıkmamız mı lazım, yoksa köstek olmamız mı?

Kahramanmaraş’ta Mahir Ünal’dan bir tane daha olsaydı, Kahramanmaraş şu anda bulunduğu durumun on kat ilerisinde olurdu.

8 senede Kahramanmaraş çok ciddi bir duruma geldi. Düşünün, bir Mahir Ünal daha olsaydı bu şehirde, şu an imrenerek baktığımız diğer büyükşehirlerle eş değerde olabilirdik.

Uzun lafın kısası, seçilmişlerimize sahip çıkalım. Mahir Ünal’ın sonuna kadar arkasında duralım.

Ankara’ya güçlü bir şekilde gönderelim. Bu da oylarla olur, tabi ki kimseyi yönlendirmek istemiyorum ama Mahir Ünal’ı kaybetmemek açısından söylüyorum. Mahir Ünal’ı güçlendirmek en büyük görevlerimizden birisi olmalıdır.

Yorumlar (77)
Maraşlı 2 2 yıl önce
Yazıda büyük hizmet olarak bahsettiğin şeylerden de bahsetseydin keşke. Ben Ankara'da yaşıyorum. her yıl K.Maraş'a 2 defa geliyorum ama ben K.Maraş'ta bir değişiklik göremiyorum. 2000 yılında ayrıldığım K.maraşta kaldırım taşlarından başka birşeyin değiştirğini göremedim. Göksun yolundanbahsetmiştin ama o yolun 2010 yılından önce bitmesi gerekiyordu, kaldı ki daha bitmedi. Her seçimde %70 oy veren bir şehir olan K.Maraş'a hizmet edilmiyor.
Yahu 2 yıl önce
Yahu kardeşim sen kesinlikle Mahir Ünal ile bağlantısı olan bir silahsın. Çok güzel algı yapıyorsun tebrik ederim iyi geceler yorumu onaylayacağınızı düşünmüyorum
MÜCAHİT BEKÇİOĞULLARI 2 yıl önce
SAYIN FURKAN ÇAM BEN KATILMIYORUM BU SÖYLEDİKLERİNİZE FAKAT SAYGI DUYUYORUM. DİYECEĞİM O Kİ, ARTIK BİR KAN DEĞİŞTİRME VAKTİMİZ GELİDİĞİNİ GÖRMEKTEYİM.
bende 2 yıl önce
bende katılmıyorum taze kan lazım şehrimize
Vatandaş 2 yıl önce
Yazıyı Mahir beyin danışmanı yazmış sanki
Dexter 2 yıl önce
Yazını okuyunca kahkaha attım.
Yapma be 2 yıl önce
Epeyce bir projeden bahsediyorsun ama projenin ne olduğunu yazmıyorsun, onu da yazsana ki biz de bilelim neler yapıldığını. Kimi kandırıyorsun birader?
Zeki 2 yıl önce
Mahir ünal maraşa zarardır sadece
Hüseyin Altıparmak 2 yıl önce
Başkanın arkasında pişmiş kelle gibi siritmaktan başka bir hizmeti olduğunu düşünmuyorum ne gibi hizmetlerinin oldugunuda yazsaydın gözümüzden kaçan seyler var belki aydinlanirdik
Ferhat Kılınç 2 yıl önce
Oy toplamak için yapılan bir yazı bu.maraşa hiç bir hizmet yapmıyor.insanlar oyu tayyip erdoga veriyor.tıllardır yuzde70 akparti alıyor ama hak edilen hiç bir zaman verilmedi maraşa degişim şart artık.
Kağan zencir 2 yıl önce
Ben katılmıyorum sana adamlar sadece park ve kaldırım yaptılar organize kürtül arası yol köy garajı kavşağı hala duruyor akıllı kavşak yapıyorlar sözde çamlığın oradaki misal yolu tamamen daralttı şuan daha çok kaza oluyor orda yedi kuyular yolu hala bitmedi arabamızı sanayiden çıkartamıyoruz yollardan dolayı İLK BAŞTA YARIM İŞLERİNİ BİTİRDİKTEN SONRA YENİ PROJELER YAPSINLAR her seçimde en çok oyu kahramanmaraş'tan alıyor bu seçimdede alamazlar
Enes Bayazıt 2 yıl önce
geleceğin doğan medyası bu arkadaş hakkıyla yapıyor işini helal olsun
Mehmet 2 yıl önce
Reklam parası ne kadar
Mehmet ağa 2 yıl önce
KAyseri yolu mu ayıp be neler bitti ora bitmedi .UtanmAdan bide onu örnek veriyorsunuz peşkeş çekildi seçimlerde k Maraş yazık ama bir Ak partili olarak CHP oy vereceğim ömrümde ilk kez ...
hakan 2 yıl önce
yazara suç bulmayın yav, o da ödeme yapıldığını kadarını yazıyor
Yav he he 2 yıl önce
Gelsin bağımsız başkan adayı olsun tayip se se se
Ahmet enes 2 yıl önce
Bu haber,basının tarafsızlığına yakışmadı.Emek edilmiş bir yazı var ortada lakin bahsi geçen İlgili siyasetçi Maraş'ta akpye zarar verdi.Işine geleni paşa yapıp işine gelmeyenin boynunu vurdu ismi geçen siyasetci ve ekibi.Siz seçime beş kala haksız ve zulmeden tarafı tutuyorsunuz.Zalimlikleri görmezden gelmek insanlığa sığmaz.Adını dâhi zikretmek istemediğim ilgili siyasetçiler Zulümden ve ah almaktan başka hiçbir şey yapmadılar.Chp yi tasvip etmiyorum ama Ali Öztunç'un sonuna kadar arkasındayım.Dulkadiroğlu belediyesi hariç Özellikle onikişubat ve büyükşehir başta olmak üzere tüm ilçe belediyelere değişim şarttır ve farzdır.
Maraşlıgil 2 yıl önce
Atma be irecep Din gardaşıyız.
CENGİZ 2 yıl önce
BU YAZI İÇİN KAÇ PARA ALDINSA BİRFAZLASINI VERİM BENİM İÇİN YAZ.
Gokbey 2 yıl önce
Mahir Ünal i Elbistan a getir mahallesine muhtar adayı olsun kazanırsa Elbistan a ömür boyu hayrima çalışacağım Elbistan tarihi boyunca böyle rezillik çekmedi benim hakkım varsa zehir zıkkım olsun Mahir Ünal yüzünden partiden soguduk
yavvv 2 yıl önce
AKP yi maraşta bitiren adam Mahir ÜNALDIR.
Y.karagöz 2 yıl önce
Kaça yaz diniz bu yazıyı.onu merak ettim
M Ali K 2 yıl önce
Allah sonumuzu hayr eyleye,ne günlere kaldık,Bu habere ancak gülünür.
ADAMMMM 2 yıl önce
NE HİZMETİ YA HU BEN NİYE GÖREMİYORUMMM BU HİZMETLERİİİ
NACAR 2 yıl önce
Kahramanmaraş'ın ağabeyi olur tabi tüm ihaleler ve tüm işe alımlarda mahir efendinin dediği oluyor buysa ağabeylik helal olsun onada sanada.. Hak sizin için değil başkaları için var sanırım
Fatih 2 yıl önce
Gazeteci olacaksan kimseyi bu kadar övmeyeksin.hal kavşağına çare olamayanlari bana çıkmış şöyle böyle anlatiyorsun
Necmeddin 2 yıl önce
Furkan kardeş beni hatırlarsın ya da hatırlamazsın bilmiyorum. Ben kardeşiniz Oğuzhan'ın ortaokul arkadaşıyım. Fakat ben kan değişimine ihtiyaç var diyorum. Böyle nereye kadar gidebilir. Açıkçası bu değişimi Ali Öztunç'un başlatabileceğini umuyorum
Cfrmzn 2 yıl önce
Artık marasa bir atom karınca. Gelmeli. Bence
Tekkeli 2 yıl önce
Bolgesinde en geriden gelen kahramanmaraş.antep kayseri.sivas aramizda .ucurum var yuzde 70 verirsen hizmet gelmez .kardes
Arastirmaci 2 yıl önce
8 ay oldu.kilavuzludan sonraki 3-4 km link yol hala bitmedl
Vatandaş 2 yıl önce
Yazıkk abi vAllahi yazıkk .Buradaki amacınız oy istemek mi nedir. Zaten son paragrafta amacınızı belirtmişsiniz.

(Uzun lafın kısası, seçilmişlerimize sahip çıkalım. Mahir Ünal’ın sonuna kadar arkasında duralım. )

Artık kahramanmaraşlılar gözünü açtı ceketimi koyayım oy alayım bitti herşey göz önünde.

Size naçizane tavsiyem taraflı yayın yapmamanız herkese eşit fırsatlar vermeniz ...
ali 2 yıl önce
Evet millet lidere oy veriyor ama 16 yıllık bir akp döneminde hep lidere oy verildi %78 leri gördü ak parti yedi sekiz millet vekili çıkardı ama k.maraşa hizmet gelmedi övgüyle bahsettiğin millet vekili bağımsız aday olsun k.maraştan bakalım kaç oy alacak 31 mart cumhur ittifakına ragmen %55 i geçmez nereye gitti akp nin%22 oyu onun hesabınıda reise siyasetin ağabeyi dediginiz verir herhalde
Murat Gün 2 yıl önce
siyaset konuşmakta ele ayağa düşmüş
Hep Doğrusöyler 2 yıl önce
Neler Yaptı Maraş'a neler?Göksun yolu yapıldı.Hızlı tren geldi.Germanica ziyarete açıldı.Stad yapıldı.Modern havaalanı yapıldı.Ilıca termal turizme kazandırıldı.Şehiriçi yol ve trafik sorunu diye birşey kalmadı.Say say bitmez.
ramiz 2 yıl önce
memlekette, kimin il ,lçe başkanı olacağını kimin belediye başkanı olacağını kimin milletvekili olacağını belirlemekte tek adam!
maraşlı 2 yıl önce
recep tayyip erdoğan cumhurbaşkanımız türkiyenin cumhurbaşkanı ve türkiyeye büyük hizmetleri oldu. yiğit isen mahir ünalın k.maraşa bir tane hizmetini söyle, şunu k.maraşa getirdi de. kenevir üretim izni bile 26 ile verildi en iyi yetieşecek k.maraş topraklarına verilmedi sorarsanda haberim bile yok der. bu en sonuncusu. bize bir tane mahir ünalın yaptığı bişey söyle Allahını seversen
ahmet 2 yıl önce
bence K.Maraş ın yüz karası hiç bir hizmeti yok anca cep yazık halkımıza
Gokbey 2 yıl önce
Mahir Ünal i Elbistan a getir mahallesine muhtar adayı olsun kazanırsa Elbistan a ömür boyu hayrima çalışacağım Elbistan tarihi boyunca böyle rezillik çekmedi benim hakkım varsa zehir zıkkım olsun Mahir Ünal yüzünden partiden soguduk
maraş sevdalısı 2 yıl önce
kardeş sen ejder suyu içmişsin kesin sana afiyet olsun ama biriseye kendini cok inandirırsan gözün gördüğünü beyin algılamazmış bu kadar söyleyim sana
AK PARTİ 2 yıl önce
AK PARİTİYİ ZEDEYELEN BİR İSİM OY VERMEME ENGEL
maraşlı ökkeş 2 yıl önce
köy garajı kavşağını yaptırsın görek ağabeyy hikaye
HACI ALİ YAKAR 2 yıl önce
BUNU NEYE DAYANARAK DİYORSUNUZ ADAY BELİRLEME SÜRECİNDE GÖRDÜK AĞABEYİ VE K.MARAŞIN RECEB TAYYİB ERDOĞANINI BİZE HİKAYE YAZMAYIN ARTIK
Marasli ulas 2 yıl önce
Demekki biz ayri bir yerde yasiyoruz...
Seninde kalemine mudahale var belli.
GÖREN GÖZ 2 yıl önce
DERSİNİ İYİ ALMIŞ EZBERLEMİŞ VEDE ELİNE SU DÖKÜLEMEYECEK SEVİYEYE GELMİŞSİN.
Seçmen 2 yıl önce
Türkoğlunda Mahir beye osman yeter. Nasıl bir siyaset izleniyorsa. Tüm yerlerde de eğer Türkoğlundaki gibi bir siyaset izleniyorsa durum çok vahim..
ya bos insanbu 2 yıl önce
Ve siyasetin agabeyi dedigin adam ne yapti marasa arkadas bu kadar yapmayin yazik hunah afsin elbistan goksuna dogalgaz gelecekti sevgili mahir unal degilmi afain elbisatana gelsin projedengoksunu cikaralim diyen Allahin izniyle marasa yeni hir neges yeni bi insan ali oztunc lazimdir
Mehmet KAZICI 2 yıl önce
Hiç katılmıyorum hiç mahir Ünal ve diğer millet vekilleri hiç birşey yapmıyor bu şehir bunlardan daha fazlasını hak ediyor ve etti de 16 yılda şu kadar yol yaptık bu kadar yol yaptık diyor hükmet ama Kahramanmaraş bunların neresinde bu millet vekil seçip gönderiyor ama çalışma ya çok az yada jiç yok
h.k 2 yıl önce
bu şehirde halkın istediği kişiler mi seçiliyor yoksa tepeden inmeler mi, mahir ünal cihat sezal habibe öcal
Marasli 2 yıl önce
Ne yapmis hizmet olarak marasa somur bir sey soyle neymis yol projesini yapmis ulan bu yol 50 yildan beri proje iyice baydi bu adam hic bise yapmayan millet vekilleri bile bundan faydali marasa hicmi degilse bos konusup gundem isgal etmiyor. Somut bir projesini koymuyorsun ortaya geveleyip duruyorsun
LA GETTT 2 yıl önce
Ede biliin mi? Maraş'ın dışında her yere büyük stadlar yapıldı.
Millet kaldırım diyor. Binevler tarafında bütün kaldırımlar kırık.
Çevre ve hava kirliliği konusuna hiç girmeyeceğim...
Her taraf uyuşturucu kullanan gençle dolu....
Belediye kayak merkezi yapıyor birilerine peşkeş çekiyor...
Kapıçamda spor merkezi yapıyor birilerine peşkeş çekiyor...
Hizmet çoookkkk hangisini sayayım..
Sezallara yapılan hizmeti mi saysam
Necip Fazıl Hastanesini mi ? Bilemedim.
maraşlı 2 yıl önce
kardeşim sen maraşa nereden bakıyorsun ben niye o yapılan hizmetleri görmüyorum hizmet
LA GET 2 yıl önce
Mahir Bey,
Maraş'ın eğitim sorunlarını mı çözdü?
Maraşlı kuyudan su içerken Helete'nin suyunu G.Antep'e peşkeş çekenlere hesap mı sordu?
Maraş'ın sağlıkla ilgili sorunlarını mı çözdü?
Kendisi Kültür Bakanı oldu Germenica antik kentin kazıları yapılıp bitti mi?
Şehrin trafik sorununu mu çözdü?
Aksu nehri neden zehir akıyor?
Bizim hava alanına neden uçaklar inmiyor da konuyor?
Bir ilin ilçesine (Nurhak) başka bir ilden karayolu ile daha çabuk gelinir mi?
MARAŞLIII 2 yıl önce
AÇIK AÇIK OY İSTİYORSUN DAHA DA SAHİP ÇIKALIM DİYORSUN. BİZ ONLARA DESTEK OLDUK BU ZAMANA KADAR YA ONLAR BİZE SAHİP ÇIKTI MI ?
Ezgi A. 2 yıl önce
Kardeşim kalemine sağlık...
Mehmet 2 yıl önce
Tabi tabi bende sadrazamım zaten.
sadettin 2 yıl önce
elbistan türkiyenin 4. büyük tarım ovası kaç tane suluma barajı yapıldı acaba yapıldıda bizmi duymadık
maraşlı46 2 yıl önce
bırak bunları yahu yanı başımızdaki antep kadar olamadık.Ne eksiğimiz var antepten
hoca 2 yıl önce
sen şimdiden kalemini satmaya başlarsan......
Haci yigit kayan 2 yıl önce
Kardes mahir unal in hukumette bir vasfi oldugunu zannetmiyorum gercek yazarlar gercegi yazarsa gercek yazar olur
Tatar 2 yıl önce
Neden bahsediyonnn bilinmez ama sen Türkiye’yi bi gez öyle ne hizmet almış Kahramanmaraş yoldan bahsediyon milllet uzaya cıkıyoooo millet vekili bitsin bakalım Maraş tanıyacaklarmıı pazar bi cıksınnn bakalımda görelimmm 2000tl ile
Osman al 2 yıl önce
komedi yazisi yazsaydi bu kadar olurdu. afsine hangi yatirim yapilmis furkan cam mahlasiyla yazan mahir. seni afsinde elbistanda seven kim var
Ben Been 2 yıl önce
Ya Türkiye de Başka bir Mahir ÜNAL mı var?Bizim Kahramanmaraş milletvekili Mahir Ünal yüzünden ben Akparti ye oy vermeyeceğim.Ben bu insanın övecek bir icraatını görmedim.
ÖMER 2 yıl önce
dam üstünde saksagan vur beline kazmayı
Hakan Yılmazer 2 yıl önce
afşinle elbistana ne yapmış bi açıklayıver hele. hiç gelip gördün mü afşin ve elbistanın halini. parayla mı yazı yazıyorsunuz nedir.
mustafa akça 2 yıl önce
o zaman bağımsız aday olsun da bir oylayalım:::)))
Adem özer 2 yıl önce
Ne yaptin boş konuşma. Vatandaş olarak memur olmak hakkım var nereye gittiysen ak parti referans istiyorlar 16 yildir oy attım. Haram olsun. İşsiz güçsüz k.marasliyim
Aydın Nar 2 yıl önce
16 yıldır %70 oy veren Kahramanmaraşa yapılan hizmetler devede kulaktır. Birde gidin Malatyayı gezin farkı görürsünüz.
Ellino001 2 yıl önce
Ya adam iyi sallamış iki defa Ankarada yanına gittik.adam bir daha bana tayin için gelmeyin dedi.
vatandas 2 yıl önce
1998 yılında maras a geldıgımde köyden farkı olmayan sehırdı,sımdı gıdenler hayran kalıyor,kımın katkısı var ıse Allah razı olsun.
arif 2 yıl önce
bu yazıyı yazan zat ya uzayda yaşıyor, ya kendini aşırı zorluyor ya da aldığının karşılığını vermeye çalışıyor. yazık ,çok yazık... bu yazdığına da yazı diyor şimdi kendince....
marşşşşllllıııı 2 yıl önce
Hangi akrabanı işe yerleştirdi :))))))))))
maraşlı 2 yıl önce
bende katılmıyorum siz herhalde maraşta yaşamıyorsunuz öyle görünüyor şehirmiyiz köymüyüz anlayamadım herhalde köyüz
VEYSEL MERT 2 yıl önce
Bakın şu yapıldı bu yapıldı yazmışınız ama 16 yıllık iktidarda olan bir partinin bazen bakanı bazen genel bşk.yard.olan bir zaattan bahsedersek yapılanlar devede kulak kalır kardeşim.hala en basit bir uçak seferlerini düzenleyemedik, hala şehir içi ulaşım sorununu çözemedik,hala şehirlerarası bağlantı yollarımız komedi,hala bu kadar fabrika arasında gümrükleme yapamıyoruz,hala demir yolu ağımız neredeyse yok,hala kaldırımla parkçıklarla kaldırımlara ne işe yaradığı bilinmeyen tuhaf banklar yerleştirmekle uğraşıyoruz,hala emnieyetin nerde olduğunu bilmiyoruz,hala 2,bir çarşı merkezi oluşturamadık ,hala hala...
Tuğrul 2 yıl önce
Hırsız var hırsız var
Sessiz ses 2 yıl önce
Dediğin gibi 8 yılda elbistan ve afişinden başka nerde ne yapılmış.bide kayseri yolu diyorsun.8 yıla az bunlar.
hacı yedidübrl 2 yıl önce
ben elbisstanda yaşıyorum mahir ünal elbistana birşey yapmadı ney yaptıysa maraşa yaptı yaptıklarının.detayına girersem sizin açınızdan iyi olmaz .mesela hastane adliye hükümet konagı .benim bir elbistanlı olarak hakkım varsa haram olsun.
Süleyman k 2 yıl önce
Paşa sen yalakalık olsun diye yazmış sın şehir merkezinde nokta kadar bir eseri olmayan bir kişi mahir bey niye bir örnek veremedin şunu yaptı diye Elbistan yada Göksun yada Afşin bu ilçeler için birşey yaptıysa bilmem ben 43 yaşındayım sevdam maraş diyen bir vekil çıktı ali öztunç oda niyeti bozuk olduğunu cuma günü konuşmasında ortaya koydu bu şehrin ihtiyacı olan başkan bağımsız partisiz olmalı benim düşüncem
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
36°
açık
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 03 Ağustos 2021
İmsak 03:51
Güneş 05:27
Öğle 12:44
İkindi 16:33
Akşam 19:50
Yatsı 21:20