Kahramanmaraş Platformu ve Şehitlerimiz

Birkaç yıl önce Sivil Toplum Kuruluşlarının Kahramanmaraş’ın sorunlarına karşı duyarsız kalmalarını eleştirerek “Kahramanmaraş Platformu ne iş yapar” diye sorduğum yazım bazı dostları üzmüştü.

Arap ülkeleri başta olmak üzere yurt dışında biri öksürse “hasta ölüyor” diye meydanlara çıkan platformun, Kahramanmaraş’ın gelişimine ve dönüşümüne yönelik hiçbir katkıda ve açıklamada bulunmuyor olmaları da beni üzmüştü.

Sonra dedik ki “yahu bu anlı şanlı Sivil Toplum Kuruluşları enerjilerini küçücük (!) Kahramanmaraş’ın sorunlarıyla neden tüketsin ki… Adamlar haklı…”

Başımızı öne eğip bekledik. Ki, vakti gelsin de yazalım…

Sonra Kahramanmaraş Platformu yurt dışından yurt içine çevirdi bakışlarını. Ülke gündemiyle ilgili de düşüncelerini paylaşmaya ve tepki koymaya başladılar.

Sevindik… Kendimizden de utanır olduk ne yalan söyleyeyim. Su-i zannımız için özür dilemeye bile hazırlanmıştık son günlerde…

Son günlerde dedim de… Son günlerde kaç şehit geldi biliyor musunuz? Kalleş PKK terör örgütü kaç aslanımızı kahpece şehit etti?

Kaç ocağa ateş düştü son bir ayda?

Kaç eş dul, kaç çocuk babasız kaldı?


İşte tam artık “Kahramanmaraş Platformu bizim acılarımızı paylaşmıyor, bizim dertlerimizle dertlenmiyor” düşüncemizden kurtulacakken aklımıza platformun şehitlerimiz için kılını dahi kıpırdatmadığı geldi.

Zırt-pırt bir araya gelip dünyaya kafa tutan çoğu tabela derneği 80-100 Sivil Toplum Kuruluşu nerede sahi?
 
Bu derneklerin yetkililerinin çoğu benim arkadaşım, dostum, kardeşim… Bir kısmıyla beraber çalışıyoruz, bir kısmıyla “kanki kanki” dolaşıyoruz sokaklarda…

İçlerinde telefon açıp “Aman Ali Hocam, bizim derneğin önünden falanca siyasetçi, müdür, iş adamı geçti az önce… Geçerken de göz ucuyla bize baktı. Hadi bir haberini yapalım…” diyen bile var…

Rüyasında Mursi’yi görüp gece yarısı “Mursi’ye destek eylemi” kararı veren Müslümanları da unutmamalıyım.

Yahu Filistin’de katledilen Müslümanlar için ağlamayan ölsün… Ama bir kere de benim şehitlerim için ağla be…

Bir kerecik de Mehmetçik için dök gözyaşını… Bir kerecik de gencecik askerlerimiz, polislerimiz için inlet şu sokakları olmaz mı?


Sokağa hiç çıkmayanları anlıyorum…

Ama diğerlerini hiç anlamıyorum… Anlayamıyorum…

Bu suskunluğu aklım almıyor.

Filistinli çocuğun gözlerindeki acıyı yüreğinde hissedip, şehit çocuğunun gözlerindeki acıya bigane kalınmasını aklım almıyor.

Belki de ben beyinsizim ondan anlamıyorum.

Göğüslerinde kalp yerine bir beyin daha taşıyan çift beyinlilere inat, kafatasımın içinde bir kalp daha taşıyan çift kalpli biri olduğumdandır belki de bu kadar hassasiyet…

Yani…

Kalpsiz kesinlikle değilim de… Sanırım basbayağı beyinsizim…Dostları üzdüysek acımız büyüktür, kusura bakılmaya...

Sürç-i lisan ettiyse affola…
YORUM EKLE
YORUMLAR
BOZKURT
BOZKURT - 3 yıl Önce

ALİ BEY SONUNU KADAR HAKLISINIZ...
NEREDE BU RABİA 'CILAR?
NEREDE BU MURSİ CİLER?
NEREDE BU AK KEFEN LİLER?
HEPSİ DE ŞUAN UYKUDA...
AMAN HA FAZLA SÖZ ETMEYİN SONRA BİRİLERİ UYKUDAN UYANIR....

türkoğlu
türkoğlu - 3 yıl Önce

sürç-i lisan falan etmediniz... gayet güzel ayakta alkışlanası bir duruş sergilemişsiniz.. Allah milleti kazasız belasız ayıktırsın. Kendi değerlerini inkar edenler başkalarının değerlerine hayran kalma zilletini yaşarlar..

hüseyin
hüseyin - 3 yıl Önce

çözüm sürecini icat eden parti ile malum parti benim gözümde ... çözüm sürecini icat eden parti maraşta yüz de kaç oy aldı konu kapanmıştır...

GÖREN GÖZ
GÖREN GÖZ - 3 yıl Önce

Kendim adıma şehitlerimizden ve ailelerinden, üç beş müslüman yaftalı vatan haini araba gösterdiğimiz hassasiyeti gösteremediğimiz için özür diliyorken aflarına sığınıyorum.Kendi insanıona göstermediği ensarlığı üç beş vatan hainine gösterme çığırtkanlığı ve işgüzarlığı yapanlardanda utanıyorum.Bunlarınki sadece ucuz iş gücü potansiyeli çıkarlılığından başka birşey değildi.Bu pazar kısmet olursa bu duyarlılığı görmek istiyor ve tüm inançlı vatan şiarıyla bezenmiş insanlarımızı müftülük meydanında bayraklarıyla şehit ve ailelerini onurlandırmak ve teröre lanet etmek için toplanmaya bekliyoruz.

ede46
ede46 - 3 yıl Önce

elınıze emegınıze sağlık Alı hocamda anlayacak önder nerde .her zaman ıcın kendı halkını düşünmeyen toplum yok olmaya mustehakttır .son yıllarda ulkemızde maalesef bır arap hayranlığı zirveye ulaşmış durumda oysa kendı halkına yardımı dokunmaya kendı halkını görmeyen bır sıyası ve yonetımden ne beklenebılırkı ?ıste 2.5 mılyon getırdınız hallerı ortada .....

mai
mai - 3 yıl Önce

En kalbi duygularla söylediklerinize katılıyor ve teşekkür ediyorum.

özgür
özgür - 3 yıl Önce

dilinize yüreğinize sağlık

KahraVanmaraşlı
KahraVanmaraşlı - 3 yıl Önce

Gerçekten güzel bir yaraya parmak bastınız. Doğuda böyle kendilerine haksızlık yapıldığını anladıklarında (!) hemen meydanlara iniyorlar. İnanırmısınız bayrak (tabi ki ayyılıdızlı) sallamak için R.Tayyip ERDOĞAN'ın Van'a gelişini dört gözle beklerdik. Amma velakin dediğiniz gibi ŞEHİDLER için ben hiç Maraş'ta STK tarafından gösteri düzenlendiğini duymadım ve de katılamadım. Olursa haberimiz olsun, ama en azından balkonlara bayrak asılması da iyi olurdu.

murat karakısa
murat karakısa - 3 yıl Önce

Ali bey mrhb;Yazılarınızı zaman zaman takip ediyorum,ALLAH aşkına şu kayseri yolundaki hasancıklı köprüsü ile andırın yol kavşağına kadar uzanan tıkanmış yolu,trafik rezaletini,KAHRAMANMARAŞ' ın ayıbını da bu memleketi yönetenlerin kulagına fısıldayın bir zahmet, kaleme alın lütfen...

murat
murat - 3 yıl Önce

bunu akp davulunu calmadan once soyleseydınız daha ıyı olmazmıydı sayın hocam...

Ağzınıza sağlık
Ağzınıza sağlık - 3 yıl Önce

Kahramanmaraştaki STK ların birçoğu askere ücretsiz yemek ikram eden lokantacı esnafımız kadar olamadılar maalesef. İstiklal şehri KAHRAMANMARAŞ a ve STK larına hiç yakışmadı

osman
osman - 3 yıl Önce

teşekürler

murat karakısa
murat karakısa - 3 yıl Önce

estğfirullah ali bey;kalpsiz,beyinsiz olanlar bu şehirde yaşayıp ta Kahramanmaraş için kalbi çarpmayanlardır.kanımca siz sessiz çoğunluğun sesisiniz.teşekkürler.

enamlı
enamlı - 3 yıl Önce

diline sağlık ali bey..


banner122

banner235

banner224

banner154

banner55

banner126