Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri son bir hafta içerisinde 15 şüpheli şahıstan, 15 adet silah ele geçirdi.

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri son bir hafta içerisinde 15 şüpheli şahıstan, 15 adet silah ele geçirdi.

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin, yoğun şekilde suç ve suçluyla mücadele kapsamında, havaya ateş eden, çoğunluğu sabıkalı silah taşıyan ve olaylarda silah kullanmaya yeltenen kişilere fırsat verilmedi.

Gözden kaçırmayın

Kahramanmaraş'ta Ormanda Ağaca Asılı Halde Çürümüş Ceset Bulundu! Kahramanmaraş'ta Ormanda Ağaca Asılı Halde Çürümüş Ceset Bulundu!

Ekiplerin huzur uygulamalarında ve bağ yollarında yapmış olduğu denetimlerde silahla meydana gelmesi muhtemel olayları engellemek için yoğun önlemler aldı. Silahla gerçekleşebilecek her türlü olaya anında müdahale eden polis, olay yerlerine seri şekilde intikal ederek şüphelileri silahlarla birlikte yakaladı.

Mahalle ve parklara yönelik anlık süpürme şeklindeki huzur uygulamalarına ağırlık veren polis, yaya ve motorize ekipler ile silahla meydana gelmesi muhtemel olaylarla ilgili kent genelinde yoğun uygulamalar yaptı. Bunun yanı sıra suça meyilli kişiler ve araçlar takip edildi. Çok sayıda adrese de baskın yapıldı.

Son bir hafta içinde yapılan çalışmalarda, sokak üzerinde silah taşırken 11 kişi suçüstü, ikametinde, aracında ve işyerinde silah ele geçirilen 4 kişi yakalandı. Toplamda 2 adet ruhsatlı tabanca, 8 adet ruhsatsız tabanca, 3 adet ruhsatsız av tüfeği, 2 adet kurusıkı tabanca olmak üzere toplam 15 adet silah ve çok sayıda mermi ele geçirildi. Park ve bahçelerde yapılan denetimlerde 3 şahıs üzerinden suçta kullanılabilecek bıçaklar ele geçirildi. Bu bıçaklara el konularak, şahıslara emre aykırı davranıştan işlem yapıldı. Silahla Yakalanan 15 şahsa da adli ve İdari İşlem yapıldı. 

Kahraman polisi ateşli silahlarla vatandaşların huzur ve sükûnetini bozan, havaya ateş eden şahıslara yönelik etkin mücadele yürütmeye, vatandaşların can ve mal güvenliği için her türlü tedbiri almaya devam ediyor.