Kahramanmaraş’ta geçtiğimiz hafta başlayan ve etkisini sürdüren kar yağışı, zaman zaman olumsuzluklara neden olurken, başta çocuklara olmak üzere vatandaşlarının yüzünü güldürdü.

Kahramanmaraş Onkişubat İlçesinde kar yağışını bir sitenin kamelyasında izlemek isteyen bina sakinleri, çatının çökmesi sonucu panik yaşadı. Olayda bir kişinin yaralandığı öğrenilirken, bina sakinleri diğer site sakinlerini uyardı.

“Tekerlekli sandalyesiyle sokak hayvanlarına yem bıraktı” Dulkadiroğlu İlçesine bağlı Namık Kemal Mahallesi’nde yaşayan bedensel engelli Hanifi Konar, kar yağışı sonrası beslenmekte güçlük çeken sokak hayvanlarına yem bırakması sosyal medya paylaşım rekoru kırdı.

HABER FOTOĞRAFLARI

Mersin'de silahlı kavgada Ender Yıldırım ve Bünyamin Davarcı öldü Mersin'de silahlı kavgada Ender Yıldırım ve Bünyamin Davarcı öldü

 “Eskimo evleri yaptılar” Yine Onikişubat İlçesi Vadi Mahallesi’nde kar yağışını fırsat bilen bir gurup genç, kardan adam yerine inşa ettikleri Eskimo evleriyle gönülleriyle eğlendiler.

Kar yağışının başladığı günden itibaren vatandaşlar başta olmak üzere, sokak hayvanlarının yardımına koşan jandarma ve polis ekipleri ise, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları daha dikkatli olmaya davet ederek, ihtiyaç duyulduğunda 112 acil ihbar hattından bilgi verilmesini istedi.