Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu ilçesinde 2 katlı bir evde çıkan yangın, maddi hasar oluşturdu. Büyük korku yaşayan mahalleliler ve ev sahibi Adem Kekilli kundakçıların bir an önce yakalanmasını istedi.

Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu ilçesinde bir evde çıkan yangın, itfaiye ekiplerince söndürüldü.

Kanuni Mahallesi'ndeki 2 katlı müstakil evde, henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Çevredekilerin ihbarı üzerine, olay yerine polis, itfaiye ve 112 Acil Servis ekipleri sevk edildi.

HABER FOTOĞRAFLARI

Ekipler, kısa sürede yangına müdahale ederek söndürdü. Yangın sonucu evde hasar meydana geldi.

Bu sırada çevredeki bir grup vatandaş evin kundaklandığını ileri sürerek, polis ile kısa süreli gerginlik yaşadı. Gerginlikte 2 polis ekip aracına zarar verilen olayla ilgili 5 kişiyi gözaltına alındı.

Gözden kaçırmayın

Kahramanmaraş’ta iki otomobilin çarpışması sonucu 2 kişi yaralandı! Kahramanmaraş’ta iki otomobilin çarpışması sonucu 2 kişi yaralandı!

İkamet sakinlerinden Adem Kekilli, gazetecilere, daha önce de ev ve iş yerinde yangın çıktığını ileri sürdü.

Şüphelilerin bulunmasını istediğini dile getiren Kekilli, "Son 20 günde üç defa kundaklama yapıldı. İki defa bu ev, bir 'Kahramanmaraş'ta herkes 60- 70 liraya satıyor' dediler. Sen, '40 liraya satamazsın, 70- 80 liraya satacaksın.'defa da imalathanemiz. 40 liraya firik sattığımız için bize daha öncesinde de tepki gösterdiler. dediler. Şu anda mahalleli çok tedirgin, bizim tepkimiz faillerin bulunmaması." diye konuştu.

İkamet sakinlerinden Ayşegül Küçükçakır da evlerinde bir süre önce yangın çıktığını ve kendilerine tehdit içerikli not bırakıldığını öne sürdü.