Islah edilen Kars Çayı’na şehir kanalizasyonu akıyor

Kars Çayı’nda başlatılan ıslah çalışmaları tüm hızıyla devam ederken çaya akan şehir kanalizasyonu ise görenleri şaşırtıyor.Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Kars Milletvekili Ahmet Arslan’ın talimatlarıyla Kars Çayı’nda...

Islah edilen Kars Çayı’na şehir kanalizasyonu akıyor
Kars Çayı’nda başlatılan ıslah çalışmaları tüm hızıyla devam ederken çaya akan şehir kanalizasyonu ise görenleri şaşırtıyor.
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Kars Milletvekili Ahmet Arslan’ın talimatlarıyla Kars Çayı’nda başlatılan ıslah ve temizlik çalışması iki aydır aralıksız devam ediyor. Islah edilen Kars Çayı’na şehir kanalizasyonun akması ise vatandaşları kara kara düşündürüyor.
Vali Rahmi Doğan’ın yakından takip ettiği çayın temizliği ve ıslah çalışması Kars Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü tarafından tüm hızıyla sürdürülürken, Kars Çayı’na akan kanalizasyon şebekelerinin nasıl kapatılacağı ve kanalizasyonun Kars Çayı’na akmasının nasıl engellenmesinin yolları aranıyor.
DSİ tarafından yapılan ıslah çalışmalarının tek başına hiçbir anlam taşımadığını ifade eden vatandaşlar, “Kars Çayı ıslah ediliyor. Ter temiz oluyor. Bu bizleri sevindirirken, çaya akan kanalizasyon şebekisi ise bizleri kara kara düşündürüyor. İnşallah bu işle yetkili olan kurumlar biran evvel buna önlem alır. Aksi takdirde ıslah edilen çay yeniden pislik yuvası olacak” dediler.
Kars’ta uzun yıllar ihmal edilen çayın ıslah çalışmaları soğuk havaya rağmen devam ediyor. DSİ tarafından yürütülen çalışmlarda çayın içerindeki pislikler temizleniyor. Çaydan çıkan atıklar kamyonlar şehir dışına çıkarılıyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224