Faruk Yaman ve kütüphanesi ikinci kez ödüllendirildi

Yeni Ufuklar Derneği tarafından düzenlenen ‘Yeni Ufuklar 2017 yılı Türk Kültürüne Hizmet Ödül’ töreninde, tarihçi İlber Ortaylı ile birlikte ödül alan Melikgazi Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Faruk Yaman, bu...

Faruk Yaman ve kütüphanesi ikinci kez ödüllendirildi

Yeni Ufuklar Derneği tarafından düzenlenen ‘Yeni Ufuklar 2017 yılı Türk Kültürüne Hizmet Ödül’ töreninde, tarihçi İlber Ortaylı ile birlikte ödül alan Melikgazi Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Faruk Yaman, bu kez Kayseri kültürüne katkılarından dolayı Kayseri Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlenen ‘2017 yılı medya ödülü yarışmasında’ ödüllendirildi.

Erciyes Kardanadam Tesislerinde Düzenlenen ödül töreninde Faruk Yaman’a ödülünü Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, takdim etti.

Söz konusu ödülü almaktan sonra derece mutlu olduğunu ve ödülün kendisi ile Kayseri için çok anlamlı bulduğunu belirten Faruk Yaman, Faruk Yaman Kütüphanesinde 6 bin 300’ü Kayseri’ye ait olmak üzere 60 binin üstünde eser bulunduğu söyledi.

Şahıs kütüphaneler içinde Türkiye’de ilk üç kişi içinde yer aldığını ve Kayseri koleksiyonu ile de Kayseri Kent Hafıza Merkezi olarak hizmet verdiğini ifade eden Faruk Yaman, “Faruk Yaman Kütüphanesi Kayseri için bir kazançtır. Özellikle Kayseri Koleksiyonu içinde yer alan Kayseri Eski Fotoğrafları, Kayseri Bayram Kartpostalları, Kayseri Kitapları, Kayseri‘ye ait türkü ve şarkıların yer aldığı plak, kaset, videolar, Kayseri Osmanlı dönemi haritaları, Osmanlı Belgelerinde Kayseri, Kayseri Mutfak eşyaları, Kayseri ve yöresi kanaviçe ve el işi desen ve takımları ile Kayseri Sinema Filmleri bulunmaktadır. Kültür ve sanat değerini bilen gazeteci ve yazarların yer aldığı Kayseri Gazeteciler Cemiyeti tarafından ödüllendirilen ayrıca bir onur kaynağıdır” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224