Kayseri'de şok operasyon

KAYSERİ’de parelel yapı operasyonu kapsamında bu sabah düzenlenen operasyonda, aralarında TÜSİAD Yönetim Kurulu üyesi olan Boydak Holding CEO'su Memduh Boydak'ın bulunduğu 11 kişi, polis ekiplerince gözaltına alındı.

Kayseri'de şok operasyon
 Aralarında Melikşah Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve TÜSİAD Yönetim Kurulu üyesi olan Boydak Holding CEO'su Memduh Boydak'ın da bulunduğu işadamları bugün saat 07.00'de ev ve işyerlerinden alınarak Kayseri Emniyet Müdürlüğüne getirildi. Polis ekipleri Talas İlçesi'nde bulunan Melikşah Vakıf Üniversitesine de giderek, buradaki yöneticilerini de gözaltına aldı.
Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki Adli Tabiplikte ayrı ayrı sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, daha sonra Emniyet Müdürlüğüne getirildi. Polis yetkilileri Melikşah Üniversitesi yönetimiyle ilgili başlatılan operasyonun genişleyebileceğini şu anda, gözaltında aralarında işadamı ve üniversite yöneticileri dahil 11 kişinin bulunduğunu ifade ettiler.

AA: 4 KİŞİ BULUNAMADI

Anadolu Ajansı'ndan geçen haberde ise, hakkında yakalama kararı bulunan 4 kişinin adreslerinde bulunamadığı belirtildi.

BOYDAK HOLDİNG

Mobilya, enerji, bankacılık, tekstil gibi 12 sektörde faaliyet gösteren Boydak Holding bünyesinde 41 şirket bulunuyor.

Holding bünyesindeki şirketlerden 8'i Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında.
Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2015, 10:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Memduh
Memduh - 4 yıl Önce

Yazıklar olsun böyle devlete ! Teröristler bomba döşeyip vatan evlatlarını şehit ederken , ülkenin vergi veren istihdam sağlayan saygın işadamlarına terörist muamelesi yapılıyor ...

SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224