Büro Memur Sen İl Temsilcisi Akgül: “Cepheye koşmaya hazırız”

Büro Memur Sen Kırklareli Şubesi yöneticileri, ‘Zeytin Dalı’ harekatına ilişkin bir destek mesajı yayımladı.Büro Memur Sen Kırklareli İl Temsilcisi Muammer Akgül, yürütülen ‘Zeytin Dalı’ harekatını desteklediklerini ifade edek,...

Büro Memur Sen İl Temsilcisi Akgül: “Cepheye koşmaya hazırız”

Büro Memur Sen Kırklareli Şubesi yöneticileri, ‘Zeytin Dalı’ harekatına ilişkin bir destek mesajı yayımladı.

Büro Memur Sen Kırklareli İl Temsilcisi Muammer Akgül, yürütülen ‘Zeytin Dalı’ harekatını desteklediklerini ifade edek, “Ülke olarak her zaman barış ve adaletten yana olduk. Ülke olarak, millet olarak hiçbir zaman savaştan yana olmadık. Her zaman barıştan, haktan ve adaletten yana olduk. Ancak hiçbir zaman da haksızlığa karşı susmadık. Her zaman ve her yerde adaleti ve Hakk’ı haykırdık. Şanlı ve kahraman ordumuzun yaptığı bu harekat, teröre karşı, teröristlere karşı yapılan bir harekattır. Bu harekat, ülkemizin güney sınırında sözde bir terör devleti kurulmasının önüne geçmek, Afrin’den Akdeniz’e inecek bir ‘Terör Koridoru’nu engellemek için yapılan bir harekattır” dedi.

“Harekat, teröristlerin bölge insanına karşı uyguladığı baskı ve şiddetin önüne geçecektir”

Akgül, harekatın emperyalistlere ve terör örgütlerine karşı yapıldığına dikkat çekerek, “İnanıyoruz ki, Zeytin Dalı Harekatı terör örgütlerinin bölge insanına karşı uyguladığı baskı ve şiddetin önüne geçecektir. Bu harekat aynı zamanda zorla terör kamplarına kaçırılan çocukların ve ailelerinin özgürlüğü, PKK-PYD tarafından sürülen diğer toplulukların da yurtlarına kavuşmaları anlamına gelecektir” ifadelerini kullandı.

“Tüm teşkilat olarak cepheye koşmaya hazırız”

Afrin Operasyonu’nun, Türkiye’nin birlik ve beraberliği ile yakından ilgisine dikkat çeken Muammer Akgül, “Gerekirse teşkilat olarak cepheye koşmaya hazırız. Millet olarak bu toprakların mayasına güveniyoruz. Bir ve beraber olduğumuzu biliyoruz. Irak ve Suriye’nin kuzeyinde oluşturulmak istenen yapıyla bu birliğe ve beraberliğe hedeflediğinin de bilincindeyiz. Dolayısıyla bir noktada bütün bölgenin hafızası konumundaki ülkemizin birliği ve beraberliği, herkes için bir umuttur. Şimdi her zamankinden daha fazla birlik olmanın, diri olmanın, bir ve beraber bir yumruk gibi düşmanın sinesine vurmanın günüdür. Büro Memur-Sen olarak bu umudun korunması adına yapılan Zeytin Dalı Harekatını destekliyor, şanlı ve kahraman ordumuzun yanında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz. Gerek duyulduğu takdirde tüm teşkilat olarak cepheye koşmaya, devletimizin vereceği tüm görevlere hazırız. Bu duygu ve düşüncelerle, cephede savaşan kahraman Mehmetçiklerimize Allah’tan yardım diliyoruz. Harekatta şahadet şerbeti içen askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner122