Kırklareli’de 259 kişi Okuma Yazma kurslarına başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan “Okuma Yazma Seferberliği” projesi kapsamında Kırklareli merkez ve ilçelerinde 160’ı kadın olmak üzere toplam 259 kişinin ‘Okuma Yazma’ kurslarına...

Kırklareli’de 259 kişi Okuma Yazma kurslarına başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan “Okuma Yazma Seferberliği” projesi kapsamında Kırklareli merkez ve ilçelerinde 160’ı kadın olmak üzere toplam 259 kişinin ‘Okuma Yazma’ kurslarına başladı.

Ahmet Yener İlkokulunda başlatılan Okuma Yazma Seferberliği kursunun ilk dersine katılan Vali Orhan Çiftçi, Okuma Yazma Kurslarında ders alan kursiyerler ile sohbet ederek, heyecanlarına ortak oldu.

Projeyle, okuma yazma bilmeyen vatandaşların birinci kademe yetişkin okuma yazma kurslarına katılmaları sağlanarak. okuryazar hale getirilmesi ve ilkokul düzeyinde öğrenim görmelerini sağlayacak ikinci kademe yetişkin okuma yazma kurslarına yönlendirilmeleri amaçlanıyor. Kırklareli merkez ve ilçelerinde 160’ı kadın olmak üzere toplam 259 kişinin ‘Okuma Yazma’ kurslarına başladığı öğrenildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner122