Vize’de Birlikte Üretim” projesi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının yeni uygulaması kapsamında, hayvansal ve bitkisel üreticilerin tek işletme altında birleşmelerini sağlayacak ‘Birlikte Üretim’ projesi, Kırklareli’nin Vize ilçesindeki köy ve mahalle muhtarları...

Vize’de Birlikte Üretim” projesi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının yeni uygulaması kapsamında, hayvansal ve bitkisel üreticilerin tek işletme altında birleşmelerini sağlayacak ‘Birlikte Üretim’ projesi, Kırklareli’nin Vize ilçesindeki köy ve mahalle muhtarları ile kalkınma kooperatiflerinin yetkililerine anlatıldı.

Vize Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından, "Birlikte Üretim” projesi kapsamında ilçedeki tüm köy ve mahalle muhtarları ile kalkınma kooperatifleri yetkililerinin katılımıyla, kapalı düğün salonunda bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Projenin tanıtımını yapan Vize Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Meltem Özalp, “Üreticilerimiz biraraya gelip, tek işletme gibi değerlendirip hayvansal ve bitkisel üretim yapabilecekler. Bir köyde üreticiler bir araya gelip ‘Birlikte Üretim’ projesini gerçekleştirebilecekler” dedi.

Toplantı sonrasında soruları da cevaplayan Özalp, projenin daha iyi anlaşılması için detaylı bilgiler verdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner122