Başkan Karaosmanoğlu, "Aile toplumun çekirdeğidir’’

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Trabzonlular Dernek Başkanları ile bir araya geldi.Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Trabzonlular Dernek Başkanı Sami Durmuşoğlu ve diğer on iki...

Başkan Karaosmanoğlu, "Aile toplumun çekirdeğidir’’
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Trabzonlular Dernek Başkanları ile bir araya geldi.
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Trabzonlular Dernek Başkanı Sami Durmuşoğlu ve diğer on iki ilçe şube başkanını makamında ağırladı.
Ziyarette konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Aile toplumun çekirdeğini oluşturur. O çekirdek içinde bulunduğu toplumun içinde serpilir ve gelişir. Yeni tohumlar vererek inkişaf eder. Bir toplumun geleceğini tahmin etmek, değerler açısından aile yapısına bakmakla mümkündür. Aileler amaçlı bir şekilde milli değerlerine sahip çıkarsa, içinde bulundukları milletleri de şekillendirirler. Çünkü değerler, toplum fertleri tarafından paylaşılır, ciddiye alınır. Zira değerler, sosyal ihtiyaçların karşılanmasında fert ve topluma motivasyon işlevi kazandırır. Aileye ve aile değerlerine hizmet eden STK’larımız da bireylerin yalnızlaştığı, değerlerin giderek yitirildiği toplumumuzda öz değerlerimizi geri kazanıma yönelik önemli adımlar atmaktadırlar. Bizlere de bu noktada yol gösterici, rehber olmaktalar” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224