Kocaeli’de binlerce vatandaş teröre karşı yürüdü

Kocaeli’de düzenlenen ’Teröre Lanet Kardeşliğe Evet’ yürüyüşüne binlerce vatandaş katıldı.Türkiye’deki hain terör saldırılarını protesto etmek için Kocaeli’de “Teröre Lanet Kardeşliğe Evet” mitingi düzenlendi. İzmit Merkez...

Kocaeli’de binlerce vatandaş teröre karşı yürüdü
Kocaeli’de düzenlenen ’Teröre Lanet Kardeşliğe Evet’ yürüyüşüne binlerce vatandaş katıldı.
Türkiye’deki hain terör saldırılarını protesto etmek için Kocaeli’de “Teröre Lanet Kardeşliğe Evet” mitingi düzenlendi. İzmit Merkez Bankası üzerinde toplanan binlerce vatandaş Anıtpark alanına kadar yürüdü. Yürüyüşe, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, STK temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı. Ellerindeki Türk bayrakları ile yürüyüş yapan vatandaşlar teröre karşı tepkilerini slogan atarak gösterirken, yaklaşık 20 metrelik Türk bayrağı da açıldı. Yürüyüş sonunda İl müftüsü Yusuf Doğan şehitler için Kuram-ı Kerim okuyarak dua etti.
Yürüyüşün ardından açıklamalarda bulunan Eğitim Bir-Sen Başkanı Şahin Yaşlık, "Kardeşliğimizin emperyalistlere karşı tarihteki en büyük ispatı olan Çanakkale ruhuna yeniden ihtiyaç duyduğumuz zamanları yaşıyoruz. Ülkemizi merkeze hedefe alan, Ortadoğu’da ve tüm islam coğrafyasında dökülen kanlar ve yaşanan katliamlar üzerine planlanan emperyalist entrikalara dur demek için buradayız. Halep için buradayız. Polisimize, askerimize yapılan hain saldırıları lanetlemek için buradayız. Bugün ülkemizde ve dünya ekseninde demokrasi havarisi görünümlü katil devletlerin güdümüyle hareket eden, işbirlikçi ve satılmış teröristlerin elleri ile kardeşlerimiz öldürülüyor. Artık kırsal alanda tutunamayan, güvenlik güçleri karşısında perişan vaziyette paçavraya dönüşen alçaklar; namertçe, kahpece intihar saldırıları ile varlık göstermeye çalışıyorlar. Kahrolsun şer köpekleri, kahrolsun ipleri elinde tutan kirli düzenin patronları. Ülkemizde yaşanan terör saldırıları şu anda Irak’ta, Suriye’de daha önceleri Afganistan’da yaşanan olaylardan bağımsız ele almak mümkün değildir. Hedef topyekün bir islam coğrafyası ve Türkiye’dir “ diye konuştu.
Konuşmaların ardından şehitler için dualar edildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154