Kocaeli’de yollarda engeller kaldırılıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kentteki yollarda engelli vatandaşların ulaşımda yaşadıkları sorunları azaltmak için çevre düzenleme çalışması başlattı.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların kent hayatını kolaylaştırmak için...

Kocaeli’de yollarda engeller kaldırılıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kentteki yollarda engelli vatandaşların ulaşımda yaşadıkları sorunları azaltmak için çevre düzenleme çalışması başlattı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların kent hayatını kolaylaştırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Özellikle ulaşım alanında yatırımlarını yoğunlaştıran Büyükşehir Belediyesi, engelli vatandaşların da ulaşımının kolaylaştırılması için çalışma yapıyor. Ulaşım Daire Başkanlığı ekipleri, bu kapsamda kent genelindeki kaldırımları engellilere uygun hale getiriyor. Özellikle kavşaklarda ışıklardan karşıya geçecek olan engelli vatandaşlar için kaldırıma çıkış rampaları oluşturuluyor. Rampalar sayesinde engelli vatandaşlar zorluk yaşamadan kaldırımları kullanabiliyorlar. Kaldırımlarda uygun yerlere yapılan rampalar granitle kaplanıyor.

Öte yandan, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından İzmit ilçesi Ketenciler Mahallesi’nde yer alan Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi bölgesinde yaya kaldırımı çalışması gerçekleştiriliyor. Merkezin önünden geçen Akmeşe-İzmit yolu üzerindeki 700 metrelik bölüme yaya kaldırımı yapılıyor. 2 metre genişliğindeki kaldırım çalışmasında bin 400 metrekare parke kullanılacak.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224