Beyşehir Belediyesi’nden polise moral yemeği

Konya’nın Beyşehir İlçe Belediye Başkanı Murat Özaltun, Beyşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan polis müdür ve memurlarıyla moral yemeğinde bir araya geldi.Beyşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri’nden Aile Taşköprü Çay...

Beyşehir Belediyesi’nden polise moral yemeği
Konya’nın Beyşehir İlçe Belediye Başkanı Murat Özaltun, Beyşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan polis müdür ve memurlarıyla moral yemeğinde bir araya geldi.
Beyşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri’nden Aile Taşköprü Çay Bahçesi’ndeki yemeğe Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, İlçe Emniyet Müdür Vekili Emniyet Amiri İbrahim Taşdemir, Beyşehir Birlik Muhtarlar Derneği Başkanı Faruk Koçer ve Emniyet Teşkilatı mensupları katıldı.
Yemekte konuşan Belediye Başkanı Murat Özaltun, İstanbul’da yaşanan bombalı terör saldırısına değindi. 37’si polis 44 kişinin bu saldırıda şehit olduğunu, çok sayıda güvenlik görevlisi ile vatandaşımızın da yaralandığını hatırlatan Özaltun, bundan dolayı büyük acı ve hüzün dolu günler yaşadıklarını söyleyerek, “Allah rahmet eylesin, hepsinin mekanı cennet olsun, yakınlarına Allah’ım sabırlar versin” dedi.
Bu şehit polislerden birinin de komşu ilçe Hüyük’te son yolculuğuna uğurlandığını, kendilerinin de buradaki cenaze törenine katıldığını vurgulayan Özaltun, “Şehit olan kardeşlerimiz olayın olduğu gün bir maç görevinden dolayı oradaydılar. Görevleri, vatandaşın canını korumak veya oluşabilecek herhangi bir olumsuzlukta oradaki herkese yardımcı olmaktı. Ama bu ülkenin büyümesini, birlikte olmasını, gelişmesini istemeyen hain şer odakları, maalesef o gün yine sahneye çıktılar ve bir patlatma sonucunda kardeşlerimizin şehit olmasına sebep oldular” diye konuştu.
Bu terör olayını gerçekleştirenlere yardım ve yataklık edenlerle destek verenlerin de en ağır cezayı görmelerinin en büyük arzuları olduğunu dile getiren Özaltun, “Allah’ım inşallah birlik ve beraberliğimize göz diken hainlere fırsat vermesin. Büyüyen, gelişen ülkemizde, bir olmamızı istemeyen bu hainler, dün perde arkasından iş çeviriyorlardı, bugün ise ortaya çıktılar. İnşallah Allah’ım bir daha bu ülkemize 15 Temmuz’lar yaşatmasın, birlik beraberliğimizi bozmasın” ifadelerini kullandı.

“Polisimize moral vermek için buradayız”
Gönüllerinden geçenin aslında Beyşehir’deki Emniyet Teşkilatı mensuplarıyla daha iyi ve güzel günlerde bir araya gelmek olduğunu da vurgulayan Özaltun, “Ama bugün maalesef sizlere moral verebilmek adına buradayız, bunun için birlikteyiz. Kurum olarak, bugüne kadar hep kolluk kuvvetlerimizin yanında olmaya özen gösterdik. Çünkü onlar gerçekten 7/24 esasına göre çok zor şartlar altında görev icra ediyorlar. Onların görev yapmalarının amacı; evimizde bizlerin, çoluğumuzun, çocuğumuzun rahat rahat uyuması, dinlenmesini sağlamaktır. Bu anlamda karda, yağmurda, çamurda, arazide, coğrafi koşullar ne olursa olsun, bugün belki dağda, yarın ovada, yurdumuzun her köşesinde halkımızın rahatı ve huzuru, asayişi için görev yapıyorlar ve bu yolda, bu uğurda da şehit oluyorlar. O yüzden, Allah’ım onlardan razı olsun diyorum, yapmış oldukları görevde Allah’ım kolaylıklar versin diyorum. Beyşehir’de görev yapan kolluk kuvvetleri de bizlerin ve vatandaşın rahatı, huzuru için zor şartlarda çalışıyorlar. Bizler de Beyşehir Belediyesi olarak teşkilat mensuplarımıza yardımcı olmak adına, görevlerini daha rahat yapmaları adına üzerimize düşen her ne varsa yapmaya özen gösteriyoruz ve onların her konuda fikirlerine de bazen başvuruyoruz. Bir kardeşiniz olarak, bizleri ne olarak görürseniz görün, sizlerin fikirlerine her zaman ihtiyacımız var. Bizlerle bunları paylaşmaktan çekinmeyin. Eğer bizlerin çözebileceği bir konu olursa da sürekli sizlerin yanındayız, istişare halindeyiz, işte emniyet müdürümüzle de konuşuyoruz, görüşüyoruz. Sağ olsunlar, hep birlikte Beyşehir’e hizmet etmeye çalışıyoruz. Dualarımız hep sizin için. Allah’ım hiçbir polisimizin, kolluk kuvvetimizin, hiçbir vatandaşımızın bundan sonraki süreçte burnunu dahi kanatmasın” ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER