KSÜ’de Kudüs’e Dair Konulu Program Düzenledi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) İlahiyat Öğrenci Topluluğu tarafından Kudüse Dair” konferansı ve konser programı düzenlendi.

KSÜ 16.03.2018, 21:38 10.11.2019, 18:45
KSÜ’de Kudüs’e Dair Konulu Program Düzenledi
banner257

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) İlahiyat Öğrenci Topluluğu tarafından “Kudüs’e Dair” konferansı ve konser programı düzenlendi.

KSÜ Senem Ayşe Konferans Salonunda gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını Rektör Prof. Dr. Durmuş Deveci yaptı. Bütün Ümmet-i Muhammed’in bizlerden beklentileri var diyen Rektör Deveci, “Kudüs’ü hak eden bir bilince, Kudüs’ü hak eden bir ahlaka ulaştığımızda Kudüs bizim olacaktır.” şeklinde konuştu.

“İslam Âleminin beklentilerini boşa çıkarmamak, Kudüs’e layık bir toplum olmak için çok çalışan ve üreten bir millet olmalıyız.” diyen Rektör Deveci, ‘Kudüs’e Dair’ programının başarılı ve verimli geçmesi temennisinde bulundu.

Açılış konuşmasının ardından Mirasımız Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Demirci tarafından Rektör Deveci’ye Kudüs Mutasarrıflığının haritasının yer aldığı tablo hediye edildi. Rektör Deveci de Muhammet Demirci’ye Kahramanmaraş’ın önemli el sanatlarından oyma ceviz sandık hediye etti.

Program kapsamında İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Akif Özdoğan ve İlahiyat Öğrenci Topluluğu Başkanı Muhammed Necmeddin Erbakan Yılmaz da birer selamlama konuşması gerçekleştirdiler.

Açılış konuşmalarının ardından İlahiyat Öğrenci Topluluğu üyelerince hazırlanan Kudüs temalı sinevizyon gösterimi gerçekleştirildi.

Program kapsamında Kudüs’te yardım faaliyetleri yürüten Mirasımız Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Demirci ‘Kudüs’e Dair’ başlıklı konferans sunumunu gerçekleştirdi. “İlk kıblemiz Mescid-i Aksa bizim için çok önemlidir.” diyen Demirci, “Tarih boyunca Mescid-i Aksa’ya kim hizmet ettiyse o dünyaya hükmetmiştir. İsrail, Müslümanları güçsüz göstermek ve parçalamak için Mescid-i Aksa üzerinde devlet kurmak istiyor. Mescid-i Aksa’ya sahip çıkmalıyız.” şeklinde konuştu. Demirci, Mescid-i Aksa’nın ayakta kalması için Kudüslü Müslümanların yürüttüğü çalışmalar hakkında katılımcılara bilgiler verdi.

Konferans sunumunun ardından İlahiyat Fakültesi öğrencisi Selçuk Kayış, Mehmet Akif İnan’ın ‘Mescid-i Aksa’ şiirini seslendirdi. Program, Ammar Acarlıoğlu konseriyle son buldu.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 11 Nisan 2021
İmsak 04:32
Güneş 05:56
Öğle 12:38
İkindi 16:17
Akşam 19:11
Yatsı 20:30