19 ilden 120 öğrenci Kahramanmaraş'ta Necip Fazıl'ı Anlattı

Kahramanmaraş'ta, 19 ilden gelen Anadolu Mektebi mensubu 120 öğrencinin katılımıyla düzenlenen "Fikir, Sanat, Aksiyon; Necip Fazıl Kısakürek" programı sona erdi.

19 ilden 120 öğrenci Kahramanmaraş'ta Necip Fazıl'ı Anlattı

Kahramanmaraş'ta, Anadolu Mektebinin düzenlediği "Fikir, Sanat, Aksiyon; Necip Fazıl Kısakürek" programı sona erdi.

Toplam 19 ilden gelen Anadolu Mektebi mensubu 120 öğrencinin katılımıyla, Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kahramanmaraş Valiliği, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ), Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası ve Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğünün destekleri ile Anadolu Mektebi tarafından "Yazar Okumaları" kapsamında düzenlenen "Fikir, Sanat, Aksiyon; Necip Fazıl Kısakürek" programının kapanış paneli KSÜ ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sami Güçlü, KSÜ Cahit Zarifoğlu Konferans Salonu'ndaki panelde yaptığı konuşmada, etkinlik kapsamında 37 oturumda 19 ilden toplam 48 öğrencinin sunum yaptığını söyledi.

Güçlü, Necip Fazıl Kısakürek'in gençliğe ve topluma yol göstermeye devam ettiğini vurguladı.

Necip Fazıl Kısakürek'in şehrinde düzenlenen 3 günlük programın verimli geçtiğini dile getiren Güçlü, "Büyük adamlar öldükten sonra da toplumu etkilemeye, onlara bir yol açmaya, gelecekleri konusunda karar vermeye devam ederler. Esas önemli olan şudur, eğer gençlere hala hitap edebiliyorsa yaşıyor demektir." diye konuştu.

KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can da Anadolu Mektebinin vizyon ve misyonunu önemsediğini belirterek, "Gençlik dönemimde ben de üstat Necip Fazıl Kısakürek’in eserlerinden istifade ettim. Bugün de gerçekleştirilen etkinliklerden azami ölçüde istifade etmeye özen gösteriyorum. Aldığım bütün unvan ve ödüllerin yanında bu manada yürüttüğüm çabalarımın en önemli ödül olduğunu düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, eski Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun ve Yazar Bekir Oğuzbaşaran da program kapsamında değerlendirme konuşması yaptı.

Konuşmaların ardından panelistlere katılım belgeleri ve hediyeleri Prof. Dr. Niyazi Can tarafından verildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Veli gökpınar
Veli gökpınar - 3 ay Önce

Büyük bir şair mi b..EVET..
Ya ötesi, karanlık,CUMHURİYET düşmanı...
Örtülü ödenekten ,ilk ve tek yardım alan,kalemini çıkar ve menfaate çalıştıran Yalakaligi bnereye yapabileceğini Sezen şair

kahraman
kahraman - 3 ay Önce

yazık veli bey yazık.siz o 70 li yılları bilirmisiniz bilemem.siz cumhuriyet dostumusunuz cumhuriyet nedir konuyu buraya taşımak uygunmu.bu millet cumhuriytle yönetiliyor şikayette yok.RAHMETLİ Necip Fazıl bir dava adamıdır sadece SAKARYA şiiri yeter. hayatları zindanda geçmiş bir dava adamı.Rahmetle minnetle anarız.mekanı cennet olsun.aminnnn

maraşın yerlisi
maraşın yerlisi - 3 ay Önce

Üstad büyük şair , ama onu yücelterek değil onun gibi insan olarak hakkı hakikatı korkusuzca haykırmak gerek , bizlere 100 yıldır anlatılan yalan tarih ve kahramanları ifşa ederek dava adamı olunur. Zulmün karşısında hakkın yanında olarak , insanları överek geçmişle övünerek bir yerlere gelinmez , hiç dikkatinizi çektimi , son yıllarda neden bir dava adamı yetişmez , çünkü batıyı taklitten gerçek alim ve irfan sahibi insan yetişmiyor , kukla papağan ve yalan tarih ve geçmişi karalayarak tarzda bir eğitimle büyük insan yetişmiyor

SIRADAKİ HABER