Bilecik’te “Köşkü Muamma” adlı oyun sahne aldı

Bilecik Belediyesi tarafından düzenlenen "11. Uluslararası Bilecik Tiyatro Festivali" kapsamında "Köşk-ü Muamma" adlı oyun sahnelendi.Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde sahnelenen oyunu Bilecik Valisi Süleyman Elban,...

Bilecik’te “Köşkü Muamma” adlı oyun sahne aldı
Bilecik Belediyesi tarafından düzenlenen "11. Uluslararası Bilecik Tiyatro Festivali" kapsamında "Köşk-ü Muamma" adlı oyun sahnelendi.
Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde sahnelenen oyunu Bilecik Valisi Süleyman Elban, Belediye Başkanı Selim Yağcı, daire amirleri, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar izledi. Bilecik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü organizasyonunda gerçekleştirilen tiyatro oyununda izleyenler keyifli anlar yaşadı. Baş rollerinde Cengiz Küçükayvaz ile Züleyha Karyağdı’nın yer aldığı müzikal komedi oyununda İbiş ile Hürmüz karakterleri canlandırıldı. İzleyicilerin beğenisine sunulan oyunun sonunda, usta oyuncular Münir Özkul, Gazanfer Özcan, Erol Günaydın, Nejat Uygur, Selim Naşit Özcan ve İsmail Hakkı Dümbüllü sahnede anıldı.
Belediye Başkanı Selim Yağcı, oyunun sonunda yaptığı konuşmada; Bilecik’te güzel bir tiyatro oyunu ile daha buluştuklarını belirterek, ’’Bu güzel oyunda sahne alarak, bizlere güzel bir akşam yaşatan oyuncularımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca bu festivalimize katılarak anlam katan tiyatroseverlere de teşekkür ediyorum’’ ifadelerini kullandı.
Daha sonra Vali Süleyman Elban ve Belediye Başkanı Selim Yağcı tarafından oyunculara plaket verildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224