İlkokul Öğrencilerinin Oynadığı 'Eski Çarıklar' izleyenleri büyüledi

Kahramanmaraş Mado Kadriye Kanbur İlokulu 4/H Sınıfı öğrencileri tarafından oynanan "Eski Çarıklar"isimli tiyatro oyunu Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde gösterildi. Yönetmenliğini Sınıf Öğretmeni Hilmi Bozoğlu'nun yaptığı tiyatro oyunu izleyenlerden tam puan aldı.

İlkokul Öğrencilerinin Oynadığı 'Eski Çarıklar' izleyenleri büyüledi

Kahramanmaraş Mado Kadriye Kanbur İlokulu 4/H Sınıfı öğrencileri tarafından oynanan "Eski Çarıklar"isimli tiyatro oyunu Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde gösterildi. Yönetmenliğini Sınıf Öğretmeni Hilmi Bozoğlu'nun yaptığı tiyatro oyunu izleyenlerden tam puan aldı.

Yahya Akengin'in yazdığı Mado Kadriye Kanbur İlokulu 4/H Sınıfı öğretmeni Hilmi Bozoğlu'nun yönetmenliğini yaptığı "Eski Çarıklar" tiyatro oyununda rol alan sınıf öğrencileri gösterdikleri performansla profesyonel oyunculara adeta taş çıkarttılar. 

"Türk Halkının, Milli Mücadelenin devam ettiği 1921 yılında, açlık, kıtlık ve tüm imkansızlıklara rağmen bir yandan düşmanlara, bir yandan da onların içerisindeki işbirlikçilerine karşı verdiği amansız mücadeleyi" konu alan Eski Çarıklar tiyatrosunu Mado Kadriye Kanbur İlokulu idarecileri, öğretmenleri ve velileri büyük bir beğeniyle izledi.

Tiyatro oyunuyla ilgili açıklamada bulunan Hilmi Bozoğlu "Amacım eğitimin bir parçası olan bu tiyatro gösteriyle öğrencilerimizin ileriki hayatında tatlı bir anı olarak kalabilmekti sanırım bunda başarılı olabildik. Dördüncü sınıfın bu son günlerinde öğrencilerime bundan sonraki hayatlarında sonsuz başarılar diliyorum. Bu vesileyle çalışmalarımızda önümüzü açan ve her türlü desteği veren okul müdürümüz Faruk Aksu Beyefendiye başta olmak üzere, öğrencilerime, velilerime, çalışma arkadaşlarıma ve bizi bu güzel günde yalnız bırakmayan misafirlerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Tiyatro gösterisi sonrası açıklamalarda bulunan Okul Müdürü Faruk Aksu ise yaptığı açıklamada "Geleceğe bırakabileceğimiz en büyük miras olan çocuklarımızı hayata hazırlamak, hızla değişen ve dönüşen dünyayı doğru okumalarını sağlamak için biz eğitimcilere ve anne babalara büyük görevler düşmektedir" dedi. Aksu şunları söyledi:

ESKİ ÇARIKLAR TİYATRO FOTOĞRAFLARI

"Yer yüzündeki istikrarsızlıkların, amansız mücadelelerin ve savaşların çocuklarımızın saf ve temiz kalpleriyle berrak zihinleriyle bir gün ortadan kaldıırlacağı umudu taşıyorum. İnsan olma ortak paydasında buluşan, geçmişi unutmadan sahip olduğu değerleri özümseyerek geleceğe emin adımlarla yürüyen bir nesil yetiştirmenin gayreti içinde olmaya devam edeceğiz. 

Özgüven sahibi, kendisi ve başkasına saygısı olan, ait olduğu dünyadaki farklılıkları zenginlik olarak görebilen, zor zamanlarda paylaşma ve dayanışmanın tarihimizdeki anlamını bilen bir nesil için daha çok çaba sarf etmeliyiz. Okulumuz 4-H Sınıfı öğretmenimizin ve öğrencilerinin bu gece sergiledikleri tiyatro oyunu eşliğinde çocuklarımızın özel yetenekleri ile kendi tarihimize anlamlı bir yolculuk yaptık. Bu güzel geceyi bize yaşatan öğretmenimiz Hilmi Bozoğlu'nu ve öğrencilerini tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum" dedi.

Geceye ayrıca Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen, Kahramanmaraş Teftiş Kurulu Başkanı Fevzi Küçük, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri de katıldı...

Tiyatro oyununu izleyenler gösterilen üstün performansa hayran kaldıklarını söylediler.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2017, 17:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner235

banner122

banner124

banner227

banner224

banner154

banner191

banner126