Kahramanmaraş Büyükşehir Ekinözü İçmelerini Turizme Hazırlıyor

K. Maraş Büyükşehir Belediyesi sağlık turizmi açısından önemli bir yere sahip olan Ekinözü İçmelerinde ekonomik ömrünü tamamlamış binalarda yıkım çalışmalarına başladı.

KÜLTÜR-SANAT 17.01.2020, 10:11
Kahramanmaraş Büyükşehir Ekinözü İçmelerini Turizme Hazırlıyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi sağlık turizmi açısından önemli bir yere sahip olan Ekinözü İçmelerinde Sağlık ve Turizm Merkezi inşaatını sürdürürken, ekonomik ömrünü tamamlamış binalarda da çalışmalar yürütüyor.

Büyükşehir Belediyesi ekipleri ilk olarak Aşağı İçmeler diye bilinen bölgedeki kullanılamaz duruma gelmiş binaların yıkım çalışmalarına başladı.

Başkan Güngör’e Teşekkür

Ekinözü İlçesi içmeler bölgesinde başlayan çalışmalardan oldukça memnun olduklarını ifade eden Ekinözü Belediye Başkan Vekili Mehmet Demirci: “İlçemizde 60 yıla yakındır faaliyet gösteren ekonomik ömrünü tamamlamış ve kullanması tehlike arz eden, Ekinözü Belediyemize ait olan İçmeler Mahallesindeki otelin yıkım işlemi Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılmaktadır. Otelimizin yıkımı sonrası aynı bölgede yeni konaklama yerlerinin yapılması için görüşmeler devam etmektedir. İçme turizminin gözdesi olan bu bölgede, çevre görüntüsüne uygun olmayan görüntülerin kaldırılma işlemleri devam edecektir. İlçemize yaptığı önemli katkılarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör’e ilçe halkımız adına teşekkür ediyor, daha güzel Ekinözü için birlikte çalışmaktan memnuniyet duyduğumuzu ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

Yorumlar (2)
VİZYON46 3 ay önce
DARISI ILICANIN BAŞINA DİYELİM !!! ARTIK ŞU ILICAYA DA BİR EL ATSANIZ HANİ FENA OLMAYACAK.DOĞRU DÜZGÜN KALACAK BİR YER YAPSANIZ,VE EN ÖNEMLİSİ GİDENLERİ O PİSLİK İÇİNDE YÜZEN MİLATTAN ÖNCE KALMA HAVUZA MAHKUM ETMEKTEN KURTARIP ADAM AKILLI HİJYENİK BİR HAVUZ YAPSANIZ ÇOK ÇOK İYİ OLUR.
Yapalakli yavuz 3 ay önce
Kullanilmis pet siselere içme suyu doldurup satiyorlar halk sagligi mudurlugu,ekinozu elbistan belediye seyirci gibi izliyor bu durumu hepatit b lisi var ,aids lisi var ,virusu var bakterisi var domuz gribi var hala 1950 yilindaymis gibi davranmayin biraz calistirin saksiyi bir siseleme tesisi kurun