Kahramanmaraş dondurma festivaline hazırlanıyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesince düzenlenecek 1.Uluslararası Kahramanmaraş Dondurma ve Kültür Sanat Festivali, 22-24 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Kahramanmaraş dondurma festivaline hazırlanıyor
banner208

KahramanmaraşBüyükşehir Belediyesince düzenlenecek 1.Uluslararası Kahramanmaraş Dondurma ve Kültür Sanat Festivali, 22-24 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Müftülük meydanı ve valilik önünde düzenlenecek festival için hazırlıkların tamamlandığını belirtildi.

3 gün sürecek festival kapsamında sempozyum, güreş turnuvası, yemek yarışmaları, dondurma ikramları, Kabardinca dans performansları, halk oyunları gösterileri, ünlü sanatçıların sahne alacağı konserler olmak üzere birçok etkinlik düzenlenecek.

Festival, 22 Eylül'de sempozyum ile başlayacak ve festival korteji gerçekleşecek. 

Organizasyon kapsamında festival için özel hazırlanan dondurma tırı 14 gün boyunca 11 ilde dünyaca ünlü Kahramanmaraşdondurmasının ve festivalin tanıtımı yapmak için yollara düştü.

İstanbul, Trabzon, Ankara, Antayla gibi birçok büyükşehirde vatandaşları Maraş dondurmasının eşsiz lezzetiyle buluşturan tır, festivali tüm Türkiye'ye duyurmayı hedefliyor.

Organizasyona uluslararası nitelik kazandıran farklı kültürlerin sergilendiği dostluk kardeşlik köprülerinin kurulduğu Kafkas Kültür Derneği Kabardinka Halk Oyunları ve uluslararası halk oyunları gösterileri izleyenleri büyüleyecek. 

Adige Cumhuriyeti, KKTC, Kosova, Bosna Hersek ve Makedonya’dan gelerek kültürlerini festivale taşıyacak halk oyunları ekipleri hem ülkelerinin tanıtılmasına hem de halklar arasında dostluk ve kardeşlik bağlarının güçlenmesine katkı sağlayacak.

Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan festival alanı izleyenlerin özellikle de çocukların eğlenceli ve hoşça zaman geçireceği bir yer olacak. Dondurma ikramı, basketbol, futbol, freestyle şov, disneyland ve edecan maskot karakterleri, kum saati gösterisi, bisiklet rampa ve janglör şovları, tahta bacak gösterisini vatandaşlar keyifle izleyecek.

Her türlü eğlencenin ve farklı aktivitelerin yer alacağı festival de bir de yöresel yemek yarışması düzenlenecek.

Festival boyunca Kahramanmaraşlılar 2 ünlü sanatçının konserini dinleme imkanı bulacak.

Festivalin açılış konserinde sanatçı Ferhat Göçer, kapanış konserini ise pop müziği sanatçılarından Murat Boz gerçekleştirecek.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet AYHAN
Mehmet AYHAN - 9 ay Önce

Her şey iyi güzel de bu kadar hummalı bir çalışma ve yapılması planlanan uygulamalar için bahse konu (Müftülük meydanı ve Valilik Önü) olan yerler ne kadar uygun ? diye sormak istiyorum...

WQW
WQW - 9 ay Önce

FESTİVALLER SEZON BAŞLANGICINDA TANITIM AMAÇLI OLUR, SEZON BİTERKEN DEĞİL.

mülayim sert
mülayim sert - 9 ay Önce

Sponsorlar arasında bu memleketin kaymağını yiyen mado nerde?

SIRADAKİ HABER

banner122

banner233

banner235

banner224

banner126

banner223

banner215