Kahramanmaraş Olgunlaşma Enstitüsü 100. Yıl Koleksiyonu Hazır

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, eşi Leyla Güngör Hanımla birlikte Kahramanmaraş Olgunlaşma Enstitüsü’nü ziyaret etti. Olgunlaşma Enstitüsünde yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Güngör Enstitü Müdürü Mutlu Aslantürk’ten bilgiler aldı.

KÜLTÜR-SANAT 06.12.2019, 22:02 06.12.2019, 22:09
Kahramanmaraş Olgunlaşma Enstitüsü 100. Yıl Koleksiyonu Hazır
banner257

K.Maraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, eşi Leyla Güngör Hanımla birlikte Kahramanmaraş Olgunlaşma Enstitüsü’nü ziyaret etti. Olgunlaşma Enstitüsünde yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Güngör Enstitü Müdürü Mutlu Aslantürk’ten bilgiler aldı.

100. Yıl Koleksiyonumuz Hazır

Ziyarette Olgunlaşma Enstitüsü olarak yapılan çalışmalara ilişkin bilgi veren Enstitü Müdürü Aslantürk: “Kahramanmaraş Olgunlaşma Enstitüsü olarak Milli Mücadele’nin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında hazırladığımız koleksiyonumuzu Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör ve Eşi Leyla Güngör Hanımefendiye sunduk. “Her Ferdi Kahraman Maraş” isimli yıllık projemizin alt dallarından biri olan “Kırkyamada Kırk Maraş” projesi ile giyim ve mefruşat atölyemizde Kahramanmaraş’a dair güzellikleri kırkyama tekniğiyle kumaşlarla resmettik. Usta öğreticilerimiz tarafından tasarlanan özgün motif ve modellerle oluşturduğumuz “Maraş Serencamı” desenini bakırcılık, mozaik ve Maraş filesi atölyelerimizde farklı kulvarlarda yorumladık. 100. Yılın en nitelikli projesi olarak da kurumumuzun her atölyesinde her sanata özgü tekniklerle İstiklal Madalyası tasarımları yaptık” diye konuştu.

HABER FOTOĞRAFLARI

Başkan Güngör’den Teşekkür

Olgunlaşma Enstitüsü’nde yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek bilgiler alan Başkan Güngör: “Kahramanmaraş’ımızın kültürü ve geleneksel el sanatları konusunda araştırma, geliştirme çalışmalarını eksiksiz yerine getiren Olgunlaşma Enstitümüzü ziyaret ettik. Enstitü Müdürü Mutlu Hanımdan çalışmalara ilişkin bilgiler aldık. Şehrimiz adına bu tür çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.

Yorumlar (5)
Sade Vatandaş 1 yıl önce
Boş beleş işlere devam.
kemal açıkgöz 1 yıl önce
önce şu kafaları olgunlaştırın
Takipçi 1 yıl önce
Bu yıl kurtuluşumuz un 100. Yılını kutluyoruz bu kutlama cumhurbaşkanlığı bünyesinde olacak ve bu enstitüde yapılan çalışmalar şehrin tarihini yansıtacak en önemli bulgularla modernize edilmiş tarihin Maraş'ının günümüze uyarlanmasiyla ilgili çok başarılı olaylara imza atıyorlar annelerimizin babalarımızın bacilarimizin bizleri büyütürken el emeği göz nuru ile bezenmiş özümüzü tarihimizi ve benliğimizi boş işler diye eleştirmek biraz acımasız bir tutum degilmi arkadaşlar fotoğrafları inceledim ve gerçekten unutulmaya yüz tutmuş Maraş tarihi tekrar bir millete tanıtılmaya çalışılıyor işin siyasi ayağı beni ilgilendirmez ki haber zaten siyasi değil
Ede46 1 yıl önce
Havasından midir suyundan midir bilinmez bizim zoraki seçilmişler reklam fenomeni oldu ...vekili bir alem başkanı bir alem yahu halk yatırım bekliyor hizmet bekliyor...Maras RTE ye inandı güvendi siz o güveni bitirmeye niyetlisniz
kayt 1 yıl önce
maraşlı seninle gurur duyuyorrr...layık olduğunuz şekilde yönetilin...
22°
açık
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 11 Mayıs 2021
İmsak 03:44
Güneş 05:20
Öğle 12:34
İkindi 16:23
Akşam 19:38
Yatsı 21:07