Kahramanmaraş'ta Emperyalizme Karşı Direniş Paneli Düzenlendi

Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılı kutlama etkinlikleri kapsamında İslam ve Türk Dünyasında Emperyalizme Karşı Direniş Mücadelesi Paneli gerçekleştirildi.

KÜLTÜR-SANAT 13.02.2020, 22:44
Kahramanmaraş'ta Emperyalizme Karşı Direniş Paneli Düzenlendi

Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yıldönümü kutlama etkinlikleri kapsamında Uluslararası İslam ve Türk Dünyasında Emperyalizme Karşı Direniş Mücadelesi Paneli gerçekleştirildi.

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen panele Bosna-Hersek, Gagauizya, Doğu Türkistan, Yemen, Filistin, Suriye, Libya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Türkiye’den çeşitli akademisyenler ve devlet yetkilileri katıldı.

Panelde Gagauiza Devlet Başkanı İrina Vlah; “Gagauziya Direniş Ruhu”, Bosna Hersek Visiko Belediye Başkanı Amra Babiç; “Bosna Hersek Direniş Ruhu”, Yemen Kültür Bakanlığı Müsteşarı Ali Jarallah Ahmed; “Yemen Direniş Ruhu”, İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmail Özçelik; “Şanlıurfa Direnişi”, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Öğr. Üyesi Prof. Dr. İlyas Gökhan; “Kahramanmaraş Direniş Ruhu”, Filistin El Halil Belediye Başkanı Teysir Ebu Sinine; “Filistin Direniş Ruhu”, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Belediyeler Birliği Başkanı ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar; “KKTC Direniş Ruhu”, Gaziantep Büyükşehir Bel. Kültür A.Ş. Gen. Müd. Prof. Dr. Halil İbrahim Yakar; “Gaziantep Direniş Ruhu”, KSÜ Dr. Öğr. Üyesi. Alimcan Buğda; “Doğu Türkistan Direniş Ruhu”, İslam İşbirliği Teşkilatı Araştırma Uzmanı Mustafa El Sagezli; “Libya Direniş Ruhu”, Okt. Muhammed Zekeriya El – Hamed; “Suriye Direniş Ruhu” konularında birer bildiri yayınladılar.

Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, AK Parti Milletvekili İmran Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ile diğer protokol mensupları ve vatandaşların yoğun katılım gösterdiği panelin sonunda panelistlere katılım belgeleri ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

Yorumlar (3)
Cenk 2 ay önce
Yesinler sizin panelinizi...Hiç Arap emperyalizmi diye bir şey duydunuz mu siz? Emperyalizm demek para demektir. Para ile satın almak demektir. Emperyalizm sadece Abd ya da Rusya ya da Çin gibi ülkeler olduğunu sanan saftirikler... Ülkeyi parsel parsel Araplara satıyorsunuz. Tüm Karadeniz'i hatta kanla fethettiğimiz İstanbul'u, Dağlarımızı, ormanlarımızı, yaylalarımızı, kıyılarımızı parsel parsel Arap sermayesine satmadınız mı? Hatta ve hatta en kritik kurumumuz Türk Telekom'u bu Araplara satan siz değil misiniz? Kanal İstanbul denen faciayı sırf Araplar istiyor diye yapmıyor musunuz? Güldürmeyin Allahaşkına!!!
Aksakallı akif 2 ay önce
Referandum yapilip Türk bayragınin altında yasamak isteyen ülkeler, birlesik türkiye devletler birligini olusturmalidir tipki kırımı alan rusya gibi hatta ayni referandum irak ve suriye icinde yapilmalidir
Aksakallı akif 2 ay önce
Esad 9 yildir suriyeyi de suriyeliyide resmen perisan etti ülkesini yönetemedi ,ırak deseniz saddamdan sonra bir daha yüzü gülmedi abdnin acemi asker egitim sahası israilin türkiyeye karşı terör örgütlerini desteklediği bölgeye dönüştü ,libya iki parca asla bir araya gelemeyecekler , kaddafiden sonra iki yakalari bir araya gelmedi ,yemen en vahimi icler acisi ,afganistan deseniz o keza ayni , kibrisa, israil kancayi atti dogalgaz icin herseyi yapar ,filistini limon gibi sıktı israil, 1948 den beri hala zulüm devam ediyor tek care tüm bu ülkeleri tek bayrak altında birlestirmek.