Kahramanmaraş'ta Nuri Pakdil Kültür Kampüsününü Yapımı devam ediyor

Maraş Mutfağının izlerini taşıyan lokantalar, kahvehaneler, butik otel, kitapçılar sokağı gibi bölümlerin yanı sıra Şair Nuri Pakdil ve Şair Rasim Özdenören Müzeleri, yöresel ürünlerin sergileneceği Hanımel Konağı, Ramazan Sokağı gibi bölümler yer alacağı Nuri Pakdil Kültür Kampüsü inşaası devam ediyor.

KÜLTÜR-SANAT 14.12.2018, 19:02
Kahramanmaraş'ta Nuri Pakdil Kültür Kampüsününü Yapımı devam ediyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç Edebiyatın ve Şiirin Başkenti Kahramanmaraş’ta yapımı devam Nuri Pakdil Kültür Kampüsü’nde incelemelerde bulundu.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından Yörük Selim Mahallesi’ne yapılmakta olan Nuri Pakdil Kültür Kampüsü’nde çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Erkoç bölgenin tam bir kültür kampüsü olacağını söyledi.

Yapılmakta olan kültür kampus alanında Şair Nuri Pakdil’in doğduğu ev başta olmak üzere 21 adet tescilli taşınmaz kültür varlığı bulunuyor. Bunlar içerisinde ilk etapta 6 adet konak belirlenirken iki konakta restorasyon çalışmaları bitme aşamasına geldi.

Yapılmakta olan restorasyonlar ve düzenlemeler ile oluşturulacak Nuri Pakdil Kültür Kampüsü içerisinde Maraş Mutfağının izlerini taşıyan lokantalar, kahvehaneler, butik otel, kitapçılar sokağı gibi bölümlerin yanı sıra Şair Nuri Pakdil ve Şair Rasim Özdenören Müzeleri, yöresel ürünlerin sergileneceği Hanımel Konağı, Ramazan Sokağı gibi bölümler yer alacak.

HABER FOTOĞRAFLARI

Yapılacak Nuri Pakdil Kültür Kampüsü’ne ilişkin bir değerlendirmede bulunan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç: “Edebiyatın aşkla yoğrulduğu Kahraman şehrimizin yetiştirdiği, Yedi Güzel Adamın yaşayan iki Çınarı üstad Nuri Pakdil ve Rasim Özdenören adına müzelerin yer alacağı ve kültürümüzün yaşatılacağı Nuri Pakdil Kültür Kampüsü için çalışmalarımız devam ediyor. Edebiyatın ve Şiirin Başkenti Kahraman şehrimize yakışır bir kültür kampüsü olacak inşaallah. Gerek diğer illerden gerekse yurt dışından edebiyatı seven ve gönül veren insanların ilgi göstereceği mükemmel bir kültür kampüsü olacağı inancındayız” dedi.

Yorumlar (4)
sade vatandaş 1 yıl önce
reklam boş işler. Şehir görünümü bile olmayan tarihi değerden yoksun çarpık kentleşme ve gelişi güzel iş yapmanın sonucu gece kondu şehri k.maras. 3-5 zengine çalışan devlet kurumları ve rant sonucu kaçınılmaz son. Alt yapı yok üst yapı yok. Teknoloji yok, sanayii yok, turizm Yok, tarhana var.dondurma var. Yeme içme başka bişey yok, midesine çalışan şehir.
TC'li 1 yıl önce
önce şu hal kavşağını tamamlayın milleti perişan ettiniz
maraşlı 1 yıl önce
araç park yerini unutmayın, sonra yola parkedilip trafik sıkıntısı yaşamayalım
Necmeddin 1 yıl önce
Adam giderken bile hizmet yapıyor.