Kahramanmaraş Türk Halk Müziği Eğitim Araştırma ve Geliştirme Derneği I. Olağan genel kurulu yapıldı

Kahramanmaraş Türk Halk Müziği Eğitim Araştırma ve Geliştirme Derneği I. Olağan genel kurulu, Yenişehir İşhanı'nda bulunan dernek merkezinde yapıldı.

Kahramanmaraş Türk Halk Müziği Eğitim Araştırma ve Geliştirme Derneği I. Olağan genel kurulu yapıldı

Kahramanmaraş Türk Halk Müziği Eğitim Araştırma ve Geliştirme Derneği I. Olağan genel kurulu, Yenişehir İşhanı'nda bulunan dernek merkezinde yapıldı.

08 Mart 2011 Salı 23:21
Kahramanmaraş Türk Halk Müziği Eğitim Araştırma ve  Geliştirme Derneği I. Olağan genel kurulu yapıldı
banner208
Derneğin geçiçi yönetim kurulu başkanı Latif YILDIZ kuruluşundan bu yana dernek faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Ardından yapılan yeni yönetimi belirleme seçimi yapıldı. Yapılan seçim sonucunda derneğin yönetim organları belirlendi. Dernek yönetim kurulu başkanlığına Niyazi KARA, başkan yardımcılığına Süleyman TURGUT, sekreterliğe, Latif YILDIZ, muhasipliğe Mevlüt DOĞAN ve yönetim kurulu üyeliğine Opr. Dr.Mehmet Zekai ÖZEL seçildi. Dernek denetleme kurulu başkanlığına Ahmet Hikmet TEMİZYÜREK seçildi. Divan başkanlığının seçim sonuçlarını açıklamasının ardından Niyazi KARA, genel kurula hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi. “Değerli arkadaşlarım, teşekkür ediyorum. Derneğimiz, yeni yönetim başta olmak üzere, gönül birlikteliği içinde olduğumuz herkesle birlikte belirlemiş olduğu hedefler doğrultusunda çalışmalarına devam edecektir. Amacımız, derin kültürümüzün, zengin dilimizin taşıyıcısı olan türkülerimizin bizlerde oluşturduğu bu gönül bağı ile, varlığımızı borçlu olduğumuz bu mirası gelecek kuşaklara aktarabilmek, çocuklarımızda, gençlerimizde sahip oldukları bu mirasa duyarlılık sağlayabilmek, eğitimlerine yardımcı olabilmek, özellikle Kahramanmaraş'ımızın türkülerini araştırmak, elde bulunanları diri tutabilmek, bu konuda araştırmalar yaparak henüz ulaşılamamış değerleri kazanmak ve kazandırabilmektir. Ayrıca, müziğin evrensel dili içerisinde, bizi, bizim olanı en güzel anlatan, haber veren türkülerimizi çocuklarımıza, gençlerimize hakkıyla ulaştırabilir isek, bu gün bütün ailelerin ve bir çok kurumun sorumluluk dairesinde olan geleceğimizin, zararlı, her türlü ortam ve alışkanlıklardan uzak tutulmasına katkı sağlamış olacağız. Tek başına bu bile bizim için yeterlidir. Bir insan bir dünya, her insan bir değerdir, bizim bakış açımızın özetidir. Herkesi bu güzel yolda birlikte yürümeye davet ediyorum. Saygılar sunuyorum. Başkan Niyazi KARA'nın konuşmasının ardından dernek merkezinde her cumartesi yapılageldiği üzere türküler söylendi.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
YILDIRAY AVERİ 2011-03-13 16:57:46

Değerli insan, örnek bir eğitimci olan Sayın Niyazi KARA hocamızın üstlendiği bu görevinde Yüce Allah'tan muvaffakiyetler niyaz eder,çalışmalarında her zaman dualarımızla destekçisi olacağımızı bildiririm. Anadolunun eşsiz kültürünü yeni nesillere ulaştırmak için yapılan her iş, gösterilen her çaba azizdir, saygıya şayandır. Dereboğazı i.ö.o.'nun latif müdürü Latif YILDIZ'a da selam ve sevgilerimi sunar yeni görevinde başarılar dilerim.

Avatar
KÜRŞAT46 2011-03-11 09:25:58

Türk Kültürüne hizmet etmek gayreti içinde olan arkadaşları kutluyorum. TÜRK'ü Bilen Türkükü biliyor.Türküyü bilen TÜRK'ü biliyor. Başarınızın devalı olması dileğiyle

Avatar
mevlüt DOĞAN 2011-03-11 08:48:51

Sayın başkanım hayırlı olsun dileklerimle bu güzel kuruluşun ve birlikteliğin daim olmasını çok güzel çalışmalara imza atmasını ve türkülerimizi,gelenklerimizi, türk ahlak ve adabının gelecek kuşaklara aktarılmasında büyük faydalarının olmasını dilerim.

Avatar
özlem 2011-03-10 13:10:43

Niyazi hocam görevinizde başarılar dilerim.Hayırlı olsun

Avatar
latif yıldız 2011-03-10 12:58:47

derneğimizin yeni yönetim kurulu başkanı sayın niyazi kara'nın yeni görevinden başarılar dilerim.üslenmiş olduğu misyonu hakkıyla yerine getirmesi için bütün dernek üyeleri ve şahsım adına elimizden geleni yapacağız ve başkanımızın sürekli arkasında olacağız.allah yardımcın olsun başkanım allah utandırmasın.saygılarımla.

Avatar
Niyazi KARA 2011-03-10 00:39:16

Değerli Mustafa hocam, iyi dilekleriniz için teşekkür ediyorum.Amacımız belirttiğiniz gibi bu deryaya bir damlacık olabilmek.K.Maraş ve K.Maraşlı her şeyin en güzeline layıktır. Proğramlarımızdan haberdar edeceğimizden emin olun. Saygılar sunuyorum.

Avatar
Mustafa küçükönder 2011-03-09 00:35:53

Niyazi bey yeni göreviniz de başarılar dilerim.Bu görevi en iyi şekilde yerine getireceğini ve İlimiz Türk Halk Müziğine yeni soluk getireceğinizi düşünüyor,başarıların devamını dilerim.(Türkü Şöleninden haberimiz olursa da memnun olurum) Allah kolaylık versin.

banner215

banner122

banner124

banner222

banner223

banner226

banner154

banner191

banner126

banner224

banner217

banner225