banner240

KSü Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Kapı’dan Kırk Yama’ya Dönüşüm Resim Sergisi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Sergi Salonu’nda öğrenci sergilerinin ikincisi açıldı.

KÜLTÜR-SANAT 29.03.2016, 12:43
KSü Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Kapı’dan Kırk Yama’ya Dönüşüm Resim Sergisi
banner257
banner226

GSF Resim Bölümü 4. sınıf öğrencisi Seda Şakir’in “Kapı’dan Yama’ya Dönüşüm” isimli sergisi sanatseverleri buluşturdu. Sergi açılışı Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Özkarcı, GSF Öğretim Elemanları ve öğrencilerinin yoğun ilgisi ile gerçekleştirildi. Sergi açılışında konuşan Dekan Prof. Dr. Mehmet Özkarcı,  Fakültemiz öğrencisine ait serginin önemine değindi. Dekan Özkarcı, bu çalışmanın diğer öğrenciler için bir örnek oluşturması gerektiğini ve her zaman bu tür sanatsal etkinliklerde öğrencilere destek verileceğini belirterek, Seda Şakir’i tebrik etti.


Deneysel Atölye dersi kapsamındaki çalışmalardan bir seçki sunan bu sergide; kapı, manzara, Maraş aslanı, otoportre, portre, kolaj ve kırk yama gibi çeşitli konuları işleyen Seda Şakir, empresyonizm’den ekspresyonizme ve soyut sanata uzanan geniş bir üslup, teknik ve malzeme denemeleri ile zengin bir içerik sundu. Sanat’ta arayışların ve yeni denemelerin bitmeyeceğini söyleyen Seda Şakir, resim yapma sürecinin insanın kendi kendini analiz ettiği, kendini hem tanıma hem de gerçekleştirme sürecine dönüşen uzun bir yol olduğunun altını çizerek, açılışa gösterilen ilgi için teşekkür etti.

“Kapı’dan Kırk Yama’ya Dönüşüm” isimli resim sergisi GSF Sergi Salonu’nda 08.04.2016 tarihe kadar gezilebilir.
Yorumlar (0)
34°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 22 Eylül 2021
İmsak 04:51
Güneş 06:12
Öğle 12:30
İkindi 15:57
Akşam 18:39
Yatsı 19:54