Kudüs Şairi: Nuri Pakdil vefatının birinci yılında Kahramanmaraş'ta anılıyor

Edebiyat dünyasına adını altın harflerle yazdıran, Kudüs Şairi unvanlı Nuri Pakdil, vefatının birinci yılında anılıyor. Etkinlikler kapsamında belediye personeli kentin işlek caddelerinde şairin Sınır tanımayan devrim ateşi: Mektuplarım ve Bağlanma ve Batı Notları eserlerini vatandaşlara ücretsiz olarak dağıttı.

KÜLTÜR-SANAT 18.10.2020, 19:22
Kudüs Şairi: Nuri Pakdil vefatının birinci yılında Kahramanmaraş'ta anılıyor
banner257
banner226

Edebiyat dünyasına adını altın harflerle yazdıran, "Kudüs Şairi" unvanlı Nuri Pakdil, vefatının birinci yılında anılıyor.

Kahramanmaraş  Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, tüm şehre duyuru yapılabilen anons sisteminden vefatının birinci yıl dönümünde Pakdil'i andıklarını belirterek, "Kudüs şairimiz, hemşehrimiz Nuri Pakdil ağabeyin vefat yıl dönümü. Sizlere birazdan Nuri Pakdil ağabeyin mektubunu dinleteceğiz. Kudüs şairimize rahmet ve özlemle." dedi.

Konuşmanın ardından şehrin tüm sokaklarında Pakdil'in "Sevgili Maraş halkına. Aziz hemşehrilerime. Maraş adı geçer geçmez ben olağanüstü heyecanlanıyorum." mısralarıyla başlayan mektubu dinletildi.

Bir yandan mektup okunurken diğer yandan belediye personeli kentin işlek caddelerinde şairin "Sınır tanımayan devrim ateşi: Mektuplarım" ve "Bağlanma ve Batı Notları" eserlerini vatandaşlara ücretsiz olarak dağıttı.

banner261
Yorumlar (2)
muhammed 1 yıl önce
k.maraş ın efsane şairinden 7 güzel adamdan birisidir...
Tuğba 1 yıl önce
İlk kez duyuyorum
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 27 Kasım 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı