Mustafa Yıldızdoğan ve Atilla Sarıyıldız'dan Kahramanmaraş'ta Konser

Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, sanatçılar Mustafa Yıldızdoğan ve Atilla Yılmaz'ın katılımıyla 'Kurtuluş Gecesi' düzenlendi.

KÜLTÜR-SANAT 24.02.2020, 08:59
Mustafa Yıldızdoğan ve Atilla Sarıyıldız'dan Kahramanmaraş'ta Konser

Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, sanatçılar Mustafa Yıldızdoğan ve Atilla Yılmaz'ın katılımıyla "Kurtuluş Gecesi" düzenlendi.

O dönem, düşmana ilk kurşunu sıkan Sütçü İmam'ı, Çakmakçı Sait'i, Senem Ayşe'yi, Arslan Beyi, Mıllış Nuri'yi ve mücadele eden bütün şehitleri rahmet ve minnetle andığını belirten Doğan, "Türk milleti var olduğu günden bugüne kadar her zaman ezanı, bayrağı, vatanı için şehit vermeye devam ediyor. Bu toprağın birliği için vermeye de devam edecektir. Türk'ün Türk'ten başka asla dostu yoktur. Bu bayrağı indirmek ve bu ezanlarımızı dindirmek için 15 Temmuz'da hain FETÖ papazının saldırısına uğradık. Bu saldırı sadece bir darbe değil, aslında bu saldırı bir iç savaş çıkartma hazırlığıydı." dedi.

Ülkü Ocakları Kahramanmaraş İl Başkanı Hüseyin Kayış ise Kahramanmaraş halkının o dönem verdiği mücadele ile Türk'ün esaret zincirini nasıl kırdığını tüm cihana gösterdiğini söyledi. 

12 Şubat 1920'de eşine az rastlanır bir destan yazıldığına dikkati çeken Kayış, "Maraş halkının kutsiyetinin ayaklar altına alınmasına ve bayrağının indirilmesine, hürriyetinin kısıtlanmasına tahammülü yoktur. Maraş demek, fedakarlık, bayrak, hürriyet ve kahramanlık demektir. 100 yıl önce Maraşlı, muazzam bir başkaldırıyla bu toprakları tescillemiş ve ebediyen mühürlemiştir." ifadesini kullandı.

MHP İl Başkanı Ertuğrul Doğan, Ülkü Ocakları Kahramanmaraş Eğitim ve Kültür Vakfı'nın Merkez Spor Kompleksinde düzenlenen etkinlikte, 100 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti'nin yeniden kurulma temellerinin atıldığını söyledi.

HABER FOTOĞRAFLARI

Konuşmaların ardından önce Atilla Yılmaz ve Mustafa Yıldızdoğan, konser verdi.

Etkinliğe, Çağlayancerit Belediye Başkanı Hanifi Sarıaltun ve Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın ile  vatandaşlar katıldı.

Yorumlar (5)
Cenk 1 ay önce
Yandaşlara harcanan,boşa giden paralar...
ülkücü 1 ay önce
Hatırlarmısın yıllar önce de tanımadığın Merhum Ozan Arif le konser vermiştin ,hani hiç tanımam çay içmişiliğim yok dediğin ,Cenazesinin olduğu gün konser verdiğin Ozan Arif.
kayt 1 ay önce
acı bir durum oğlu paralı askerlik yapmışş...
ismail 1 ay önce
konserdeki kavgadan neden haber vermiyorsun tarafsız objektif haberciliginiz bu olsa gerek söylentilere göre tehtitmi var sayın editör
MUHALİF 1 ay önce
KONSERDE KAVGA ÇIKMIŞ NEDEN HABERDE BAHSEDİLMİYOR.ULUSAL HABER SİTELERİNDE MEVCUT ......