Orta Asya'da kadınların bir asırdaki değişimi belgesel oldu

Dünyada kadınların son 100 yıldaki değişim çalışmalarına benzer bir çalışma da Orta Asya kadınları için yapıldı. Cut.com sitesi daha önce; Amerika, Meksika, Rusya, Kore ve İran için yaptığı güzellik anlayışı videolarına bir yenisini...

Orta Asya'da kadınların bir asırdaki değişimi belgesel oldu
Dünyada kadınların son 100 yıldaki değişim çalışmalarına benzer bir çalışma da Orta Asya kadınları için yapıldı. Cut.com sitesi daha önce; Amerika, Meksika, Rusya, Kore ve İran için yaptığı güzellik anlayışı videolarına bir yenisini daha ekledi. Site bu sefer Orta Asya kadınları için benzer çalışmaya imza attı.
Orta Asya kadınlarının yüz yıl içerisindeki değişimlerinin konu alındığı videoda Orta Asya coğrafyasında kadınların 100 yıl içerisindeki değişimi gösteriliyor.
1910 yılından başlayarak günümüze kadar olan süreçteki Orta Asya kadınlarının güzellik algısının derlendiği çalışma, yıllar içindeki değişimi çarpıcı şekilde gözler önüne seriyor.
Videoda özellikle 1940’lı yıllarında kadınların gözlerini silmesi, Stalin’in Orta Asya coğrafyasındaki soykırım ve baskısını anlattığı yorumları yapıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224