Şeyhadil Taziye Evi Ve Kütüphanesi Tanıtıldı

Kahramanmaraş Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Şeyhadil Taziye Evi ve Süleyman Çelebi Halk Kütüphanesi'nin tanıtımı yapıldı.

KÜLTÜR-SANAT 10.03.2014, 19:58
Şeyhadil Taziye Evi Ve Kütüphanesi Tanıtıldı
banner257

Kahramanmaraş Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Şeyhadil Taziye Evi ve Süleyman Çelebi Halk Kütüphanesi'nin tanıtımı yapıldı.

Şeyhadil Mahallesi Ali Ulvi Yetişen Bulvarı üzerinde yapılan tanıtım törenine eski Belediye Başkanı ve milletvekili Ali Sezal, Belediye Başkanı Mustafa Poyraz,  AK Parti Dulkadir Belediye Başkan Adayı Necati Okayi, Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Debgici, Oniki Şubat İlçe Başkanı Av. Ahmet Özdemir, Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Uzunlar, Burhaneddin Türkkahraman ile belediye birim müdürleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Tanıtım programında bir konuşma yapan Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, taziye evlerinin sayısının dokuza yükseldiğine işaret ederek: “Başlangıçta gereksiz gibi görülen bu hizmetimiz büyük bir ihtiyacı ortadan kaldırmıştır. Bugün dokuzuncu taziye evimizi açıyoruz. Aynı zamanda kütüphane olarak ta 11. Kütüphanemizi de Büğlek Mahallesinde açacağız.

Öncelikle burasının uzunca bir hikayesi var ama o konuya hiç girmiyorum. Burada gerek taziye evi gerekse kütüphanenin yapımında emeği geçen, Fen İşleri'nden Zihni Kılıç, Mezarlıklar Müdürümüz İsmail Emir Demir ve Kütüphaneler Müdürümüz Necati Kahveci başta olmak üzere tüm çalışanlara teşekkür ediyorum.

Yağışlı havaya rağmen bizleri yalnız bırakmaya tüm konuklarımıza da hoş geldiniz diyor, saygılar sunuyorum” dedi.

Konuşmanın ardından Duraklı Mahalle Muhtarı Cengiz Ağcan ve  Şeyhadil Mahalle Muhtarı Ökkeş Çayır, mahallelerine yaptıkları hizmetlerden dolayı Belediye Başkanı Mustafa Poyraz'a birer plaket takdim ettiler.

Plaket takdiminin ardından Şeyhadil Taziye Evinin içi gezildi ve daha sonrasında ise Süleyman Çelebi Halk Kütüphanesi gezilerek incelemelerde bulunuldu.

Yorumlar (1)
GÖREN GÖZ 6 yıl önce
BU NE KARDEŞİM HER TARAFI REKLAM KOKUYOR YAPTIKLARI FAZLA BİRŞEY OLMAYINCA YAPTIKLARI İŞLERİDE DÖNÜP DÖNÜP YA AÇILIŞINI YADA TANITIM GİBİ SÖYLEMLERLE TEKRAR GÜNDEME GETİRİYORLAR BUNLARI YAPTIK DİYE İYİKİ ÇOK FAZLA BİRŞEY YAPMAMIŞLAR.ÜSTELİKTE SEÇİM AREFESİNDE AĞIRLIK KAZANMASI FARKLI ANLAM YÜKLÜYOR.BUNLAR BAŞBAKANIN AÇTIĞI MÜZEYİ KÜLTÜR BAKANINADA TEKRAR AÇILIŞINI YAPTIRMIŞLARDI ÇOK KOMİKTİ AÇILIŞIN YAPILDIĞINI GÖSTEREN AFİŞTE HALA ASILIYDI BRE ADAMLAR ONU İNDİRİN BARİ.HEMEN SİZİNKİLER NE YAPTIKİ SORUSUNUN GELECEĞİNİ BİLEREK DİYECEĞİM SATTIKLARINIZA(PEŞKEŞ ÇEKİLEN) BAKINIZ ANLARSINIZ.
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?