banner240

Yedi Güzel Adamın Kalbindeki Maraş! 7 Güzel Adam’ın Maraşı Kitabı

Türk edebiyatına ‘Yedi Güzel Adam’ olarak damga vuran isimler Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür Yayınları’nın, Duran Boz editörlüğünde yayıma hazırladığı ‘7 Güzel Adam’ın Maraşı’ kitabında bir kez daha bir araya geldi. Kitapta, Bekir Karlıağa, Arif Ay, Atıf Bedir, Ömer Erinç, Ali Haydar Aksal, Hüseyin Yorulmaz gibi yazarların Maraş’ın edebiyata damga vuran isimlerini anlattığı şiir ve yazılarına yer veriliyor.

KÜLTÜR-SANAT 06.10.2021, 00:23 06.10.2021, 00:27
Yedi Güzel Adamın Kalbindeki Maraş! 7 Güzel Adam’ın Maraşı Kitabı
banner257
banner226

Türk edebiyatına ‘Yedi Güzel Adam’ olarak damga vuran isimler Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür Yayınları’nın, Duran Boz editörlüğünde yayıma hazırladığı ‘7 Güzel Adam’ın Maraşı’ kitabında bir kez daha bir araya geldi.

Kitapta, Bekir Karlıağa, Arif Ay, Atıf Bedir, Ömer Erinç, Ali Haydar Aksal, Hüseyin Yorulmaz gibi yazarların Maraş’ın edebiyata damga vuran isimlerini anlattığı şiir ve yazılarına yer veriliyor. Çalışmayı diğer ‘Yedi Güzel Adam’ kitaplarından ayıran özellik ise bu kez Necip Fazıl Kısakürek, Sezai Karakoç, Nuri Pakdil, Erdem Bayazıt, Cahit Zarifoğlu, Alaattin ve Rasim Özdenören kardeşlerin Maraş’ı anlattıkları metinlere yer verilmesi. Kitapta Kısakürek’in ‘Maraş Hitabesi’, Zarifoğlu’nun ‘Maraş 1960’, Rasim Özdenören’in ‘Benim Maraş’ım’, Pakdil’in ‘Nereye Baksanız Çiçekler Bitiverir’ yazıları gibi onlarca metin okura sunuluyor.

banner261
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 19 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı